Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych 2023 – najlepsze słuchawki
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 14
oceniane badania
oceniane badania 8
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 3245

Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych 2023 - najlepsze słuchawki

Słuchawki przydają się nam w różnych sytuacjach - do słuchania muzyki, wideo konferencji, oglądania filmów czy podczas gry na konsoli lub komputerze. Najbardziej wygodne okazują się słuchawki nauszne, które nie uciskają naszych uszu, a przy opcji bezprzewodowej nie musimy borykać się z problemem plączących się kabli.  Wybór najlepszego sprzętu nie jest łatwy, w sklepach znajdziemy mnóstwo modeli, które różnią się od siebie parametrami. Stworzyliśmy ranking bezprzewodowych nausznych słuchawek, który mamy nadzieję pomoże podczas wybierania najlepszego sprzętu.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne – Ranking 2023

Ostatnia aktualizacja:

Rekomendacja
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 14
oceniane badania
oceniane badania 8
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 3245

Co to są bezprzewodowe słuchawki nauszne?

słuchawki bezprzewodowe nauszne produktsłuchawki bezprzewodowe nauszne produktOgólnie słuchawki to urządzenie, które służą do indywidualnego odbioru dźwięku, w związku z czym są umieszczane w bezpośrednim sąsiedztwie ucha. W naszym porównaniu testujemy nauszne słuchawki bezprzewodowe, które jak ich nazwa wskazuje zakłada się na uszy, a konkretnie przylegają one do małżowiny usznej.  Specjalny, sprężysty pałąk zamocowany do słuchawek pozwala utrzymać urządzenie na głowie. Ten rodzaj słuchawek jest wykorzystywany zarówno do użytku domowego jak i do uprawiania sportu czy jako mobilne słuchawki podczas podróży.

Jak działają bezprzewodowe słuchawki nauszne?

Za pomocą słuchawek bezprzewodowych możemy korzystać z odtwarzania dźwięku praktycznie z dowolnego urządzenia wyposażonego w łączność Bluetooth, NFC czy radiową. Może to być zarówno telefon, telewizor, komputer, jak i tablet.  Najbardziej powszechnym rozwiązaniem spotykanym w bezprzewodowych słuchawkach nausznych jest łączność Bluetooth, która zapewnia szybkie połączenie z urządzeniami docelowymi i zasięg około 10 metrów. W związku z brakiem kabli, słuchawki bezprzewodowe posiadają wbudowane akumulatory, które pozwalają na działanie od kilku do kilkunastu godzin na jednym ładowaniu. Następnie słuchawki muszą być podłączone do ładowania.

Rodzaje bezprzewodowych słuchawek nausznych

W naszym porównaniu bezprzewodowych słuchawek nausznych podzieliliśmy sprzęt ze względu na jego budowę:

Słuchawki otwarte

Nauszne słuchawki otwarte charakteryzują się przestrzennym, naturalnym dźwiękiem i wygodą użytkowania, która związana jest z budową sprzętu. Konstrukcja zawiera specjalne otwory, dzięki którym możliwa jest wentylacja ucha, a także dociera do nas więcej dźwięków z otoczenia. Dla jednych może to być plus, gdy przykładowo korzystamy z takich słuchawek na rowerze, dla innych minus, gdy chcemy słyszeć tylko odtwarzany dźwięk. Dodatkowo słuchawki tego rodzaju nie przylegają ściśle do ucha, przez co dźwięki ze słuchawek mogą być również słyszane przez otoczenie.

Słuchawki zamknięte

słuchawki bezprzewodowe nauszne zdjęcieBudowa słuchawek sprawia, że są one szczelnie zamknięte i bardzo dobrze izolują dźwięki z otoczenia, a także dźwięki ze słuchawek są słyszane jedynie dla użytkownika. Sprzęt tego rodzaju odznacza się dobrym, mocnym basem. Słuchawki zamknięte są często wykorzystywane w profesjonalnych studiach muzycznych, gdzie bardzo istotne jest dobre wyciszenie dźwięków otoczenia, a także przez użytkowników, którzy korzystają z nich w domu, czyli w sposób amatorski.

Słuchawki półotwarte

Jest to rozwiązanie, które stara się połączyć zalety słuchawek otwartych i zamkniętych. Z jednej strony odznaczają się dobrą jakością dźwięku, a z drugiej zapewniają całkiem skuteczną wentylację, dzięki czemu pozwalają na komfortowe korzystanie ze słuchawek nawet przez wiele godzin. Słuchawki półotwarte mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli wahamy się co wybrać.  

W 1816 roku pierwsze słuchawki mechaniczne stworzył lekarz Rene Laennec, który do badania swoich pacjentów używał zwiniętego w rulon arkusza papieru. Po 3 latach ulepszył urządzenie i opracował drewniany cylinder o długości 25 cm i średnicy 2,5 cm. Same słuchawki nauszne pojawiły się już w 1891 roku, a ich wynalazcą był Ernest Mercadier, który przez swoje dzieło chciał ułatwić pracę telefonistkom. Ten zestaw słuchawek nausznych odznaczał się ciekawym designem i był wygodny w użyciu, ważył jedynie 0,17 kg.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem nausznych słuchawek bezprzewodowych

słuchawki bezprzewodowe nauszne kobieta 1Każdy ma inne potrzeby i w inny sposób korzysta ze słuchawek. W zależności od preferencji należy zwrócić uwagę na inne cechy tego sprzętu. Nasz ranking bezprzewodowych słuchawek nausznych podpowiada co wziąć pod uwagę, aby nasz zakup był jak najbardziej udany:

Przeznaczenie

Przeznaczenie, czyli to w jaki sposób zamierzamy korzystać ze słuchawek. Inny model dobrze sprawdzi się w warunkach domowych, gdy chcemy posłuchać muzyki czy skorzystać ze słuchania dźwięku z konsoli do gier, a inny w przypadku korzystania ze słuchawek w podróży, na rowerze czy siłowni. Staraliśmy się, żeby w naszym porównaniu nausznych słuchawek bezprzewodowych każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Producent

Okazuje się, że producent to nie tylko inny design słuchawek, ale też inna jakość dźwięku, dodatkowe funkcje, czy też specjalne opatentowane technologie, które mogą wpływać na komfort korzystania ze słuchawek. Nie lubimy, gdy sprzęty się psują czy działają w sposób niezgodny z oczekiwaniami. Wzięliśmy pod uwagę, jak oceniani są producenci słuchawek bezprzewodowych i wybraliśmy najbardziej zaufane firmy.

Wygoda użytkowania

Jeśli wybieramy nauszne słuchawki bezprzewodowe, z których będziemy korzystać na co dzień, bardzo ważne jest również to, żeby ich użytkowanie było dla nas jak najbardziej wygodne. Istotny jest komfort związany z tym, jak słuchawki przylegają do ucha, czy nie uwierają, jaki jest poziom wentylacji uszu, ale również to czy słuchawki łatwo łączą się z odpowiednimi urządzeniami, są łatwe w obsłudze, czy bateria wytrzymuje długo i ile musimy czekać na pełne naładowanie baterii. Te wszystkie sprawy wpływają na komfort korzystania ze słuchawek.

  Czy wiesz, że słuchawki mogą kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych? Przeważnie nie jest to gadżet ze złota, ale zaawansowana technologia, która potrafi wydobyć najczystszy dźwięk i zapewnić odbiorcy najlepsze wrażenia audio. Osoby, które są szczególnie zainteresowane wysoką jakością dźwięku nazywamy audiofilami. Dążą one do modyfikowania sprzętu audio w tej sposób, aby jak najbardziej naturalnie odwzorowywał dźwięk, odtwarzał go lepiej od oryginału. Osoby te nie tylko dbają o jakość dźwięku, ale ogólnie mówi się, że kochają muzykę i jest to ważna część ich życia. Niestety sprzęt dedykowany audiofilom jest bardzo drogi i nie każdy może sobie na taką pasję pozwolić.

Jak wybrać najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne?

Zestawienie najlepszych bezprzewodowych słuchawek nausznych powinno uwzględniać następujące kryteria:

Pojemność akumulatora

słuchawki bezprzewodowe nauszne prezentacjaKupując bezprzewodowe słuchawki douszne warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora, która przekłada się na długość pracy urządzenia bez ładowania. W zależności od modelu mamy do czynienia z czasem pracy słuchawek od kilku do kilkunastu godzin. Niektóre modele posiadają również funkcję podłączenia słuchawek do innego urządzenia za pomocą kabla, dzięki czemu można z nich korzystać również po rozładowaniu baterii. Producenci mogą podawać również czas potrzebny do pełnego naładowania słuchawek, który również jest istotny dla wielu użytkowników.

Rodzaj łączności bezprzewodowej

Najbardziej popularnym sposobem łączności w naszym zestawieniu słuchawek bezprzewodowych nausznych okazuje się sieć Bluetooth. Takie rozwiązanie gwarantuje szybkie i proste połączenie z urządzeniami wyposażonymi w ten rodzaj łączności, a jest on powszechny zarówno w naszych telefonach, laptopach jak i telewizorach. Zasięg również jest wystarczający, ponieważ Bluetooth działa do około 10 metrów, co w warunkach domowych zapewnia komfort pracy bez problemów ze zrywaniem połączenia. Jedyna wada tego rozwiązania to możliwość spadku jakości dźwięku przez konwersję podczas przesyłania sygnału.

Niektóre modele posiadają także funkcję NFC, czyli technologię krótkozasięgowego przesyłania danych. Opcja ta zapewnia szybkie połączenie słuchawek z innym urządzeniem wyposażonym w tą technologię. NFC nie służy jako alternatywa dla Bluetooth, a jedynie wykorzystywana jest do szybszego parowania urządzeń. Oprócz transmisji Bluetooth popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie łączności radiowej. W tym przypadku uzyskujemy znacznie większy zasięg, bo nawet do 100 metrów. Pamiętajmy jednak, że wraz ze zwiększeniem odległości od nadajnika może występować więcej zakłóceń sygnału i jego jakość będzie gorsza. Niektóre modele nausznych słuchawek bezprzewodowych są wyposażone w specjalne funkcje, które mają na celu redukcję zakłóceń.

Funkcje dodatkowe

słuchawki bezprzewodowe nauszne kobietaJeśli zależy nam na dźwięku lepszej jakości warto także przyjrzeć się dodatkowym funkcjom słuchawek. W naszym porównaniu bezprzewodowych słuchawek nausznych wzięliśmy pod uwagę poniższe udogodnienia:

  • Redukcja szumów, czyli funkcja która pozwala na słuchanie wyłącznie źródła dźwięku, bez hałasów z zewnątrz.
  • Podbijanie basu, opcja mająca wpływ na lepsze wrażenia z odtwarzania różnego rodzaju dźwięku, nie tylko muzyki.
  • Funkcja multipoint pozwala podłączyć kilka urządzeń jednocześnie, dzięki czemu możemy odtwarzać dźwięk z telewizora, a gdy dzwoni telefon odebrać połączenie przez słuchawki.
  • Szybkie ładowanie – pozwala podłączyć słuchawki do ładowania na kilka minut i korzystać z nich przez 2-3 godziny.

Definicje Stworzyliśmy mini słowniczek pojęć, które znajdują się w naszym zestawieniu słuchawek bezprzewodowych nausznych: Hi-fi – high fidelity, czyli wysoka wierność. Nazwa określa odtwarzanie dźwięku, którego jakość jest praktycznie identyczna z oryginałem, nie ma zakłóceń, szumów czy zniekształceń. Wymogi jakie muszą być spełnione, żeby korzystać z określenia Hi-fi, są określone w normie DIN 455000 z 1973 roku. Bluetooth 5.0 – nowa wersja technologii bezprzewodowej, która bezproblemowo działa wśród sieci LTE oraz Wi-fi. Wykorzystując ten standard możemy dwa razy szybciej przesyłać dane w porównaniu ze starszym standardem v4.2 oraz zwiększa pojemność danych aż o 800%. Bluetooth 5.0 zapewnia możliwość szybkiego przesyłania dużych ilości danych. ANC – aktywna redukcja szumów, czyli funkcja, która ma na celu tłumienie dźwięków docierających do nas z zewnątrz podczas korzystania ze słuchawek. Nawet w głośnym otoczeniu, mikrofon który jest zamontowany na zewnątrz zbiera dźwięki, a układ elektroniczny odwraca fazy dźwięku i dostarcza nam dźwięk o negatywnej fazie.

5 topowych marek nausznych słuchawek bezprzewodowych

  • Beyerdynamic
  • Bose
  •  JBL
  • Panasonic
  •  Sony 
– niemieckie przedsiębiorstwo założone w 1924 roku przez Eugena Beeyera.Główny profil działalności firmy to produkcja i sprzedaż sprzętu audio. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się głównie produkcją głośników i wzmacniaczy wykorzystywanych w kinach. Obecnie Beyerdynamic produkuje słuchawki, mikrofony, wzmacniacze oraz bezprzewodowe systemy audio. Firma oferuje bogatą ofertę bezprzewodowych słuchawek nausznych.
– Bose Corporation to amerykańskie przedsiębiorstwo założone przez Armara Bose’a w 1964 roku w Framingham. Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości sprzętu audio. Ciekawostką jest to, że 100% dochodów firmy jest wykorzystywane na inwestycje i rozwój przedsiębiorstwa. Nagłośnienie tej firmy znajdziemy w Kaplicy Sykstyńskiej, a nawet na wyposażeniu wahadłowców kosmicznych. W ofercie firmy znajdziemy liczne modele nauszne-bezprzewodowe, które są dedykowane dla osób korzystających ze słuchawek w domu jak i na siłowni, rowerze czy podróży.
– to kolejne amerykańskie przedsiębiorstwo, którego głównych profilem działalności jest produkcja oraz sprzedaż sprzętu audio. JBL produkuje zarówno profesjonalne nagłośnienie, jak również sprzęt do użytku domowego. Warto wspomnieć, że założyciel firmy – James Bullough Lansing, który żył w latach 1902-1949, udźwiękowił pierwszy film w historii kina. W ofercie bezprzewodowych słuchawek nausznych znajdziemy zarówno modele dla dzieci, standardowe słuchawki dla dorosłych czy zaawansowane modele z funkcją redukcji szumów.
– japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się głównie w produkcji sprzętu elektronicznego jak aparaty fotograficzne, sprzęt audio, urządzenia gospodarstwa domowego. W Polsce znajduje się fabryka firmy – jedyna w Europie, w której produkowane są ogniwa cynkowo-węglowe. Podstawowe modele bezprzewodowych słuchawek nausznych tej firmy kupimy już od 100zł, bardziej zaawansowane, które określa się mianem audiofilskich, to wydatek 300-500 zł.
– kolejny japoński producent działający w branży elektroniki użytkowej. Firma założona w 1946 roku przez Akio Moritę i Masaru Ibukę w Tokio. Warto nadmienić, że Sony jest również właścicielem jednego z największych wydawców muzycznych – Sony Music oraz studia filmowego Columbia Pictures. Nasz ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych zawiera także sprzęt tej firmy. W ofercie znajdziemy wiele modeli, jak Sony WH-CH510 z możliwościa używania do 35 godzin na jednym ładowaniu czy coś dla koneserów jak SONY WH-1000XM5B z pasmem przenoszenia 4-40000 Hz w cenie około 2 tysięcy zł.

 

Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82uchawki

https://www.sony.pl/electronics/sluchawki/t/sluchawki-opaska

https://www.bose.pl/pl_pl/products/headphones/wireless_headphones.html

FAQ

Dlaczego nauszne słuchawki bezprzewodowe nie działają?

Najczęstszą przyczyną tego problemu są rozładowane baterie w słuchawkach. Upewnij się jaki jest poziom baterii i w razie potrzeby podłącz urządzenie do ładowania. Jeśli to nie rozwiązuje problemu, warto ponownie sparować słuchawki z urządzeniem docelowym.

Dlaczego bezprzewodowe słuchawki nauszne piszczą?

Powodów może być kilka, pierwszym z nich może być niski poziom naładowania baterii. Kolejna kwestia to ustawienie zbyt niskiej głośności w urządzeniu, zwiększ głośność i sprawdź czy problem ustąpił. Na koniec warto sprawdzić czy nic nie zakłóca sygnału lub czy nasze słuchawki nie znajdują się zbyt daleko od urządzenia docelowego.

Jak ładować słuchawki bezprzewodowe nauszne?

Ładowanie słuchawek bezprzewodowych przeważnie odbywa się za pomocą dołączonego kabla mini USB. Podłączamy kabel do słuchawek i ładowarki sieciowej lub komputera. Czas ładowania zależy od konkretnego modelu i zastosowanego w nim akumulatora. Zwykle im większa pojemność akumulatora tym dłuższe ładowanie.

Kiedy słuchawki bezprzewodowe nauszne są naładowane?

Jeśli podłączamy słuchawki do ładowania to o pełnym naładowaniu i zakończeniu cyklu informuje nas specjalna dioda umieszczona na ładowarce sieciowej. W przypadku, gdy chcemy sprawdzić poziom naładowania baterii podczas użytkowania słuchawek, najczęściej jest on wyświetlany na sparowanym urządzeniu - telefonie, komputerze czy telewizorze.

Dlaczego działa tylko jedna słuchawka bezprzewodowa

Powodów występowania tego problemu może być kilka. Zacznijmy od sprawdzenia poziomu naładowania baterii. Następnie objawy może dawać także brak synchronizacji pomiędzy lewą a prawą słuchawką lub słuchawkami i urządzeniem docelowym. Najlepiej w takim wypadku całkowicie wyłączyć słuchawki i przeprowadzić synchronizację od początku. Jeśli problem nie ustąpi zaleca się wykonanie resetu słuchawek.

1 étoile2 étoiles3 étoiles4 étoiles5 étoiles (Brak ocen)
Loading...