Ranking słuchawek dousznych 2023 – rekomendowane modele słuchawek dousznych
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 27
oceniane badania
oceniane badania 8
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 3440

Ranking słuchawek dousznych 2023 - rekomendowane modele słuchawek dousznych

Słuchawki douszne to niezbędny gadżet dla fanów muzyki, którzy pragną mieć do niej dostęp w dowolnym miejscu. Rozważasz zakup i zastanawiasz się, jakie słuchawki douszne wybrać? Sprawdź nasz ranking słuchawek dousznych i dowiedz się, które modele zapewnią najlepszą jakość dźwięku i komfort użytkowania.

Słuchawki douszne – Ranking 2023

Ostatnia aktualizacja:

Filter aktivieren >
Rekomendacja
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 27
oceniane badania
oceniane badania 8
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 3440

Czym są słuchawki douszne?

Słuchawki douszne to urządzenie, które jak sama nazwa wskazuje – umieszcza się w uchu. Taka słuchawka nie wchodzi jednak bezpośrednio do kanału słuchowego, tylko jest umieszczana w małżowinie usznej. Konstrukcja słuchawek dousznych to zazwyczaj uniwersalny kształt, zgodny z budową małżowiny usznej przeciętnego człowieka. Takie rozwiązanie niweluje potrzebę produkowania różnych rozmiarów słuchawek, bo jak wykazał nasz test, przeważająca część dostępnych na rynku modeli spokojnie mieści się w uszach większości użytkowników.

Jak działają słuchawki douszne?

W konstrukcji słuchawek dousznych można zauważyć znaczące podobieństwo do małych głośników. Słuchawki wyposażone są bowiem w przetwornik, który swoim wyglądem i zasadą działania jest bliźniaczo podobny do membrany, znajdującej się w kolumnach głośnikowych. Słuchawki po podłączeniu do źródła dźwięku – przewodowo lub bezprzewodowo – przy użyciu wspomnianego przetwornika przekształcają sygnał elektryczny na słyszalną falę akustyczną, czyli dźwięk, który finalnie słyszymy w słuchawkach.

Zalety i wady słuchawek dousznych

słuchawki douszne bezprzewodoweSłuchawki douszne można wykorzystywać na wiele sposobów – do słuchania muzyki podczas drogi do pracy czy do rozmów telefonicznych. Największą ich zaletą jest przede wszystkim lekka konstrukcja. Jednak z racji sposobu ich budowy, tłumienie dźwięków otoczenia może nie być na tak wysokim poziomie, jak w przypadku słuchawek nausznych czy dokanałowych. Z drugiej strony słuchawki douszne uznaje się za o wiele bardziej bezpieczne dla naszego słuchu niż słuchawki dokanałowe. I można by tak wymieniać bez końca, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie skupienie się na podstawowych zaletach i wadach słuchawek dousznych.

Zalety

 • Lekka, niewielka i mobilna konstrukcja;
 • Możliwość słuchania muzyki i kontrolowania dźwięków otoczenia;
 • Konstrukcja oparta o małżowinę zapewnia lepszą higienę użytkowania i łatwiejsze utrzymanie słuchawek w czystości;
 • Nie wymagają dodatkowych gumek do umieszczenia w uchu;
 • Wytrzymałe.

Wady

 • Dość słabe tłumienie dźwięków z zewnątrz;
 • Źle dopasowane słuchawki mogą wypadać z uszu.

Rodzaje słuchawek dousznych

Słuchawki douszne dzielimy ze względu na sposób ich łączenia się ze źródłem dźwięku – przewodowo lub bez użycia przewodu. Nasz ranking słuchawek dousznych to zarówno modele przewodowe, jak i bezprzewodowe, jednak wybór odpowiedniego rodzaju to kwestia bardzo indywidualna, zależna od wielu czynników i osobistych preferencji.

Przewodowe

To klasyczne słuchawki wyposażone w kabel zakończony złączem, które wpinamy do naszego źródła dźwięku. W dobie wszechobecnej bezprzewodowości nie są aż tak częstym wyborem, jak jeszcze kilka lat temu, ale nadal mają swoich zwolenników. Mimo plątających się kabli wiele osób decyduje się na przewodowe słuchawki douszne ze względu na stabilność działania i wysoką jakość generowanego dźwięku.

Bezprzewodowe – Bluetooth

Słuchawki bez zbędnego okablowania, które łączą się ze źródłem dźwięku za pomocą technologii Bluetooth. Bezprzewodowość gwarantuje niesamowity komfort użytkowania, bo w żaden sposób nie jesteśmy ograniczeni przez poplątany czy za krótki kabel. Często jednak oferują nieco słabszą jakość dźwięku niż słuchawki przewodowe, a problemy z parowaniem czy rozłączaniem to dość powszechna przypadłość – nawet w najnowszych modelach.

 Eksperyment pokazał, że słuchawki douszne to nieco bezpieczniejszy wybór niż słuchawki dokanałowe. Generowane w słuchawkach dousznych ciśnienie akustyczne tylko w skrajnych przypadkach może doprowadzić do uszkodzenia słuchu. Dodatkowo słabe tłumienie dźwięków z zewnątrz ma jedną ważną zaletę – pozwala zachować kontrolę tego, co wokół nas się dzieje.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem słuchawek dousznych?

Porównanie i ranking słuchawek dousznych dają szeroki podgląd na najbardziej rekomendowane i najchętniej wybierane przez klientów słuchawki. Z racji tego, że słuchawki to dość osobiste urządzenie, wybór musi być bardzo rozważny i świadomy. Przygotowując się do zakupu i analizując tabele porównawcze kolejnych modeli, warto robić to jak najlepiej i zwracać szczególną uwagę na najważniejsze aspekty. Podpowiadamy na które!

Rodzaj

Na początek należy zdecydować, jaki rodzaj słuchawek będzie dla nas najlepszy. W przypadku gdy zależy nam na nieskazitelnej jakości dźwięku, a okablowanie nie jest dla nas żadnym problemem, warto postawić na słuchawki przewodowe. Gdy jednak kluczowa jest swoboda i mobilność, powinniśmy skupić się na modelach słuchawek bezprzewodowych.

Przeznaczenie

Producenci często w specyfikacji informują do jakich aktywności i czynności przeznaczony jest dany model słuchawek. W zależności czy potrzebujemy słuchawek do biegania, do telefonu, na rower czy na siłownię, warto wziąć to pod uwagę i wybrać odpowiednie urządzenie.

Zasięg działania

Gdy zdecydowaliśmy się na słuchawki Bluetooth, bardzo ważne jest, aby poznać maksymalny zasięg pracy. Da nam to podgląd, na jaką odległość od źródła dźwięku jesteśmy w stanie się oddalić, nie zrywając przy tym połączenia. Przebieg testu wykazał, że minimum jakie powinny posiadać dobre bezprzewodowe słuchawki douszne to 10 metrów.

Długość kabla i złącze

W przypadku przewodowego modelu również musimy poznać zasięg pracy, tylko tym razem pod postacią długości przewodu. Długi kabel zapewnia większy komfort użytkowania. Dobrym pomysłem będzie także sprawdzenie, jakie złącze kryje się na zakończeniu przewodu. Aby móc swobodnie słuchać muzyki, musi ono być kompatybilne z gniazdem w naszym urządzeniu, które będzie źródłem dźwięku.

Czas pracy na baterii i czas ładowania

Trzeba pamiętać, że bezprzewodowe słuchawki douszne mają określony czas pracy i trzeba je regularnie ładować. O ile przy korzystaniu stacjonarnym nie ma to aż takiego znaczenia, to w podróży jak najbardziej tak. Warto też sprawdzić, jak długo zajmuje naładowanie słuchawek do 100%.

Etui

Etui do słuchawek to bardzo przydatna rzecz, bo po zakończeniu słuchania możemy je wygodnie odłożyć do pudełka, przez co nie giną i nie plączą się w odmętach torebki czy plecaka. W przypadku słuchawek Bluetooth warto sprawdzić dostępność etui ładującego, które pozwala rozpocząć proces ładowania słuchawek bezpośrednio po umieszczeniu ich wewnątrz etui.

Mikrofon

Mikrofon w słuchawkach umożliwia swobodną rozmową bez sięgania po smartfon. Warto zdecydować się na model słuchawek dousznych z mikrofonem, gdy zależy nam na najwyższym komforcie prowadzenia rozmów głosowych.

Dodatkowe funkcje

Warto zainteresować się dodatkowymi możliwościami słuchawek dousznych. Nasz ranking wyraźnie pokazuje, że przede wszystkim należy zwrócić uwagę na takie funkcje jak asystent głosowy, możliwość odbierania i kończenia połączeń, sterowanie muzyką i automatyczne parowanie Bluetooth.

Jak wybrać najlepsze słuchawki douszne?

Opinie o słuchawkach dousznych mogą się różnić w zależności od osoby – każdy ma inne preferencje i wymagania. Kwestia tego, które słuchawki douszne są najlepsze i który model jest zwycięzcą testu to bez wątpienia subiektywna ocena. Możliwy jest jednak wybór najlepszych słuchawek pod względem parametrów. Sprawdź nasz ranking i dowiedz się, które parametry specyfikacji odgrywają najważniejszą rolę przy wyborze najlepszych słuchawek dousznych.

Impedancja

Impedancja, czyli opór pozorny to parametr wyrażany w omach. Odpowiada za głośność i czystość dźwięku. Im opór jest wyższy, tym dźwięki będą bardziej czyste, ale jednocześnie też cichsze. Nasz test praktyczny wykazał, że optymalna wartość tego parametru to między 16 a 32 omów.

Pasmo przenoszenia

Pasmo przenoszenia to parametr wyrażany w hercach. Jest to zakres niskich i wysokich dźwięków, odtwarzanych przez dany model słuchawek. Im szerszy zakres, tym więcej dźwięków niskich i wysokich możemy usłyszeć, co daje nam lepsze ogólne wrażenia ze słuchania. Test produktu pokazał, że optymalny zakres częstotliwości dla słuchawek dousznych to 20 – 20 000 Hz.

Czułość

Czułość słuchawek wyrażana jest w decybelach. Mówi nam o tym, jak głośno będą grały słuchawki przy określonej mocy wejściowej urządzenia, gdzie moc jest różna w każdym urządzeniu. Wyższe wartości czułości zagwarantują, że słuchawki zagrają głośniej bez konieczności podgłaśniania dźwięku na urządzeniu, do którego są podłączone. Zalecana wartość to minimum 100 dB.

Redukcja szumów

Funkcja redukcji dźwięków otoczenia to ważna kwestia, szczególnie w przypadku słuchania muzyki w zatłoczonych miejscach. Najlepsze tłumienie hałasów zapewnią słuchawki douszne wyposażone w system ANC, czyli aktywną redukcję szumów. Nasza próba wykazała, że jest to znacznie bardziej efektywny rodzaj tłumienia szumów niż metoda pasywna.

Waga

Uszy to czuła część ciała, przez co słuchawki nie powinny jej znacząco obciążać. Testowane w naszym rankingu słuchawek dousznych modele nie przekraczały w większości przypadków 50 gramów. To dla nas górna granica wagi dla słuchawek dousznych, która gwarantuje komfort użytkowania.

  Przed zakupem słuchawek dousznych trzeba zwrócić uwagę na ich rodzaj, jakość wykonania oraz dostępność dodatkowych akcesoriów i funkcji. Wynik testu słuchawek dousznych pokazał, że gdy zależy nam na jak najlepszej jakości dźwięku, należy skupić się na takich parametrach jak pasmo przenoszenia, impedancja i czułość.

Najpopularniejsi producenci słuchawek dousznych

Nasze zestawienie słuchawek dousznych to modele cenionych i renomowanych producentów. Jeśli zastanawiasz się, jakie słuchawki douszne wybrać, to dobrym pomysłem może okazać się zawężenie obszaru poszukiwań do urządzeń od najlepiej ocenianych marek.

 • JBL
 • Apple
 • Soundcore
 • Sony
 • Panasonic
JBL to powstałe w 1946 roku amerykańskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją sprzętu audio. Firma jest częścią koncernu Harman, do którego należą inne marki audio takie jak AKG czy Mark Levinson. Od samego początku JBL jest związane z produkcją elektroniki, a przede wszystkim głośników. Dziś jest to jeden z największych producentów sprzętu audio do użytku domowego, profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego, głośników Bluetooth i słuchawek dousznych. Słuchawki douszne JBL charakteryzują się przede wszystkim bardzo wysoką jakością dźwięku, świetną jakością wykonania, modernistycznym i stylowym designem oraz trwałością.

Apple jest amerykańską firmą założoną przez Stevena Jobsa w 1976 roku. Firma zajmuje się produkcją oprogramowania i elektroniki. Apple obok produkcji kolejnych iPhone’ów, iPadów i MacBooków oraz rozwijania oprogramowania iOS zajmuje się także tworzeniem słuchawek. Słuchawki te są tworzone stricte pod ekosystem Apple, ale z powodzeniem mogą również funkcjonować na urządzeniach Android i innych. Słuchawki Apple to bardzo prosta konstrukcja w eleganckim wydaniu. Klienci cenią słuchawki douszne Apple za świetne wykonanie, dźwięk na bardzo wysokim poziomie i komfort noszenia. Charakterystyczna dla słuchawek Apple jest też cena, która znacznie przewyższa ofertę konkurencji.

Soundcore jest marką firmy Anker – cenionego chińskiego producenta ładowarek bezprzewodowych, projektorów i sprzętu audio. Marka Soundcore w swojej ofercie skupia się przede wszystkim na sprzęcie audio, głównie na głośnikach i słuchawkach. Firma posiada sporą gamę modeli słuchawek dousznych – przede wszystkim modeli bezprzewodowych. Słuchawki od Soundcore to cenione przez klientów urządzenia, które gwarantują wysoką jakość dźwięku w dość atrakcyjnej cenie. Soundcore w swoich słuchawkach stawia mocny nacisk na rozbudowane funkcjonalności, dlatego często możemy w nich spotkać takie funkcje jak odbieranie i kończenie rozmów, automatyczne parowanie czy sterowanie muzyką.

Sony to doskonale znany, japoński producent elektroniki, który działa w branży od 1946 roku. Firma zajmuje się produkcją ogromnej ilości różnorodnej elektroniki, począwszy od słuchawek i głośników po konsole, kina domowe, laptopy i telewizory. Sony w swojej ofercie posiada pokaźną ilość słuchawek dousznych. Słuchawki marki Sony są kojarzone przede wszystkim z najwyższą jakością dźwięku. Klienci zwracają również uwagę na dostępność popularnych funkcji nawet w tańszych modelach. Rozważając zakup słuchawek dousznych Sony trzeba przygotować się na spory wydatek, bo ceny nie należą do najniższych. Warto jednak wspomnieć, że nawet budżetowe słuchawki Sony grają bardzo dobrze i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Panasonic to japoński koncern elektroniczny, założony w 1918 roku. Domeną firmy jest produkcja sprzętów optycznych, takich jak aparaty fotograficzne czy kamery. W ofercie Panasonic znajduje się również interesująca gama sprzętów audio m.in. słuchawek dousznych. Słuchawki Panasonic to dość popularny wybór wśród osób poszukujących słuchawek dousznych za nieduże pieniądze. Słuchawki od Panasonic to w większości modele bardzo solidne, trwałe i wygodne o prostej konstrukcji i schludnym designie. Mimo tego, że Panasonic nie korzysta z zaawansowanych narzędzi do podbijania jakości dźwięku, słuchawki cechują się bardzo dobrą jakością dźwięków.

Czy warto kupić słuchawki douszne z ANC?

Współczesne słuchawki to urządzenia, które nie tylko dostarczają najwyższej jakości dźwięków, ale potrafią również wyłapywać i wyciszać wszystkie dźwięki otoczenia, które mogą negatywnie wpłynąć na komfort i przyjemność płynącą ze słuchania. Do tego typu zadań służy funkcja ANC (Active Noise Cancellation), czyli aktywna redukcja hałasu. Czym jest ANC i czy warto zaopatrzyć się w model słuchawek posiadający tę funkcję?

ANC to technologia, która jest połączeniem zewnętrznych mikrofonów wyłapujących hałas oraz specjalnego oprogramowania. W odróżnieniu od pasywnej redukcji szumów, nie występują tutaj fizyczne bariery oddzielające nas od źródła hałasu – ANC nasłuchuje szumy i za pomocą oprogramowania sprawia, że dźwięki otoczenia są niwelowane i finalnie nie docierają do naszego aparatu słuchowego. Jak to się dzieje?

Mikrofon umieszczony z zewnątrz słuchawek wyłapuje szumy otoczenia, a zintegrowany system ANC rejestruje wytwarzane przez nie fale dźwiękowe. Następnie ANC generuje przeciwstawną falę o takiej samej amplitudzie co oryginalna fala szumu. Dzięki temu następuje zjawisko interferencji, w której obie fale wzajemnie się znoszą i tworzą jedną płaską falę, która jest odtwarzana wraz z muzyką lecącą w słuchawkach. Proces ten przebiega niezwykle szybko, przez co oryginalna fala dźwiękowa z hałasem nigdy nie dociera do naszego ucha.

Mimo że aktywna redukcja szumów sama w sobie nie poprawia jakości dźwięków, to znacząco wpływa na jego czystość i usuwanie wszelkich zakłóceń. Słuchawki douszne z ANC będą świetnym wyborem do słuchania muzyki w głośnych miejscach. Sprawdzą się znakomicie przede wszystkim w przypadku osób, które chcą w spokoju posłuchać muzyki podczas drogi do pracy w zatłoczonym tramwaju czy pociągu.

Źródła:

https://www.sony.pl/

https://www.panasonic.com/pl/consumer/sluchawki-learn/douszne/fizyka-dzialania-sluchawek.html

https://ankerpolska.pl/

https://www.apple.com/pl/

FAQ

Czy słuchawki douszne psują słuch?

Słuchanie zbyt głośnej muzyki jak najbardziej może prowadzić do uszkodzeń aparatu słuchowego. Jednak jak pokazały badania, słuchawki douszne, ze względu na ich konstrukcje i brak bezpośredniego kontaktu z kanałem słuchowym, są znacznie bezpieczniejsze niż inne rodzaje słuchawek.

Jak i do czego podłączyć bezprzewodowe słuchawki douszne?

Bezprzewodowe słuchawki douszne można podłączyć do urządzeń, które mogą być źródłem dźwięku i wyposażone są w technologię Bluetooth. Słuchawki zatem można sparować ze smartfonem, tabletem czy laptopem.

Czym jest TWS?

Technologia True Wireless Stereo odnosi się do bezprzewodowych słuchawek Bluetooth, gdzie obie słuchawki mogą łączyć się niezależnie zarówno ze źródłem dźwięku, jak i pomiędzy sobą.

Czy przewodowe słuchawki douszne dostarczają lepszą jakość dźwięku od bezprzewodowych?

W słuchawkach przewodowych jakość dźwięku zazwyczaj jest znacznie lepsza niż w modelach bezprzewodowych. Dzieje się tak dlatego, że w słuchawkach Bluetooth dźwięk poddawany jest kompresji.

Czy słuchawki douszne to dobry wybór do biegania?

To rozsądny wybór, ale trzeba pamiętać, że źle dopasowane słuchawki douszne mogą wypadać z uszu podczas biegania i powodować dyskomfort.

1 étoile2 étoiles3 étoiles4 étoiles5 étoiles (Brak ocen)
Loading...