Ranking słuchawek Bluetooth 2022 – najlepsze słuchawki bezprzewodowe
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 14
oceniane badania
oceniane badania 6
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 5439

Ranking słuchawek Bluetooth 2022 - najlepsze słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki Bluetooth to słuchawki, które w odróżnieniu od klasycznych tego typu urządzeń, nie wymagają podłączenia kabla audio do źródła dźwięku. Słuchawki paruje się za pomocą technologii Bluetooth bezpośrednio ze źródłem dźwięku np. smartfonem, telewizorem lub konsolą. Pozwala to na bezprzewodowe użytkowanie słuchawek z pominięciem całego okablowania.

Słuchawki Bluetooth – Ranking 2022

Ostatnia aktualizacja:

Filter aktivieren >
Rekomendacja
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 14
oceniane badania
oceniane badania 6
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 5439

Czym są słuchawki Bluetooth?

nauszne słuchawki bluetooth czarneSłuchawki Bluetooth to słuchawki, które w odróżnieniu od klasycznych tego typu urządzeń, nie wymagają podłączenia kabla audio do źródła dźwięku. Słuchawki paruje się za pomocą technologii Bluetooth bezpośrednio ze źródłem dźwięku np. smartfonem, telewizorem lub konsolą. Pozwala to na bezprzewodowe użytkowanie słuchawek z pominięciem całego okablowania.

Jak działają słuchawki Bluetooth?

Bluetooth to standard technologii komunikacji bezprzewodowej krótkiego zasięgu, który zapewnia łączność za pomocą fal radiowych, a nie przewodów lub kabli. Słuchawki Bluetooth posiadają wewnątrz układ scalony zawierający moduł Bluetooth oraz oprogramowanie, które umożliwia łączność między urządzeniami. Kiedy urządzenia obsługujące technologię Bluetooth, takie jak smartfon i słuchawki bezprzewodowe, znajdą się w pobliżu siebie, mogą się sparować. Poprawne sparowanie umożliwia rozmawianie przez telefon lub słuchanie muzyki bez konieczności używania kabli, lub przewodów. Co ciekawe jeden zestaw słuchawkowy Bluetooth może łączyć się z wieloma urządzeniami w tym samym momencie.

Czy warto kupić słuchawki Bluetooth?

Słuchawki Bluetooth dają przede wszystkim dużą swobodę. Bezprzewodowa konstrukcja sprawia, że podczas aktywności fizycznej czy zwykłej przechadzki nie musimy szukać sposobów jak zamaskować kable pod kurtką czy bluzką. Nie musimy się też martwić, że przez przypadek zahaczymy o coś kablem i zarówno kabel, jak i telefon wyfruną jak z procy, uszkadzając przy tym gniazdo audio. Skupmy się jednak na głównych korzyściach użytkowych, jakie posiadają modele znajdujące się w naszym rankingu słuchawek Bluetooth:

 • komfort użytkowania
 • brak kabli i przewodów
 • sterowania muzyką
 • odbierania i kończenie połączeń
 • łatwe parowanie
 • duży zasięg działania
 • łatwe w przechowywaniu
 • estetyczny design.

Rodzaje słuchawek Bluetooth

Słuchawki Bluetooth dzieli się ze względu na rodzaj ich budowy. W zależności od potrzeb i warunków, w jakich będziemy korzystać ze słuchawek, inny rodzaj sprawdzi się lepiej. Nasze ranking słuchawek Bluetooth zawiera najpopularniejsze rodzaje tych urządzeń, dlatego warto przed zakupem poznać podstawowe informacje na temat każdego z nich.

Douszne

czarne słuchawki douszne bluetooth leżą na stolePopularne pchełki, to małe słuchawki, które nakładamy na ucho, ale nie bezpośrednio do kanału słuchowego. Swoją funkcję spełnią, gdy potrzebujemy mieć kontakt z otoczeniem i słyszeć dźwięki z zewnątrz, ponieważ nie wygłuszają całości odgłosów otoczenia.

Dokanałowe

Słuchawki małych rozmiarów, które wkładamy bezpośrednio do kanału słuchowego. Gwarantują dobre wyciszenie odgłosów otoczenia i dobre brzmienie.

Wokółuszne

To słuchawki z dużymi poduszkami, które otaczają całe ucho. Poduszki nie naciskają na małżowinę uszu, co pozwala na długie i komfortowe noszenie. Zapewniają bardzo dobre wyciszenie dźwięków z zewnątrz. Duży rozmiar poduszek idzie w parze z dużymi przetwornikami, dzięki czemu zazwyczaj zapewniają wysoką jakość dźwięku.

Nauszne

To słuchawki w których widać duże podobieństwo do słuchawek wokółusznych. Jednak w odróżnieniu od nich, nauszne słuchawki mają mniejsze poduszki, które nie otaczają uszu w całości. Gwarantują dość dobre wyciszenie, ale często powodują dyskomfort przy dłuższym użytkowaniu.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem słuchawek Bluetooth?

Posiłkowanie się zestawieniem i porównaniem słuchawek Bluetooth to świetna opcja, ułatwiająca wybór najlepszego modelu, bo wykonany przez nas test słuchawek Bluetooth wyłonił zwycięzcę testu, czyli rekomendowany i najlepszy model słuchawek Bluetooth. Rozważając zakup, warto oczywiście kierować się rankingiem słuchawek Bluetooth, ale istotną rzeczą jest też wiedza na temat tego, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze.

Rodzaj

W zależności od naszych potrzeb musimy wybrać odpowiedni rodzaj słuchawek. Nauszne słuchawki Bluetooth sprawdzą się dobrze w przypadku, gdy korzystamy z nich stacjonarnie, a także aktywnie, ale gdy podczas przemieszczania się nie będzie nam przeszkadzała ich wielkość oraz konstrukcja. Douszne i dokanałowe, ze względu na mniejsze gabaryty, znajdą zastosowanie podczas biegania i podróży.

Przetworniki

dwie pary słuchawek bluetooth czarne i białe leżą na stolePrzetworniki to dość istotna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę przed zakupem. Od konstrukcji przetwornika i użytych do jego produkcji materiałów, zależy jakość dźwięku w słuchawkach Bluetooth. Najczęściej spotykane to przetworniki dynamiczne, których konstrukcja jest podobna do budowy głośnika – membrana, cewka z magnesem i zawieszenie. W droższych słuchawkach dostępne są przetworniki elektrostatyczne, zapewniające czysty dźwięk, bez zniekształceń, ale z niższym poziomem basu. Jak wykazała nasza próba, przetworniki dynamiczne to na ogół wystarczający wybór, który powinien spełnić oczekiwania większości osób.

Czas pracy

Gdy zamierzamy korzystać ze słuchawek na łóżku czy przy biurku i w każdej chwili możemy je podpiąć do ładowania, czas pracy na baterii nie jest aż tak ważną kwestią. Jednak kiedy słuchawki będziemy używać przed dłuższy czas z dala od źródła zasilania, czy to w podróży, czy treningu, należy celować w modele z jak najdłuższym czasem pracy.

Czas ładowania

Czyli jak szybko słuchawki naładują swój akumulator i będzie można z nich znów skorzystać. Test produktu pokazał, że dobre słuchawki Bluetooth powinny ładować się do pełna w około 60-90 minut.

Dodatkowe funkcje

Warto zainteresować się dodatkowymi funkcjami słuchawek Bluetooth, które planujemy kupić. Kwestie do sprawdzenia to przede wszystkim możliwość odbierania i kończenia połączeń z poziomu słuchawki, wodoszczelność, komunikaty głosowe, sterowanie muzyką, automatyczne włączanie i parowanie, dostępność przycisku wielofunkcyjnego i różnych profili Bluetooth.

Zasięg

Dobrze jest znać maksymalny zasięg, w jakim możemy się znaleźć od źródła dźwięku, aby nasze połączenie Bluetooth nie zostało zerwane. Nasz ranking słuchawek Bluetooth wyraźnie wskazuje na to, że należy celować w modele zasięgiem co najmniej 10 metrów.

Mikrofon

Wybierając słuchawki Bluetooth należy sprawdzić, czy dany model posiada wbudowany mikrofon. Dostępność wbudowanego mikrofonu pozwala na rozmowę przez telefon, bez konieczności wyciągania smartfona z kieszeni. Przebieg testu pokazał, że mikron wraz z funkcją odbierania i kończenia połączeń bezpośrednio z poziomu słuchawek zapewnia ogromny komfort i wygodę użytkowania.

Akcesoria

słuchawki bezprzewodowe w czarnym etui na stoleDobrym pomysłem będzie sprawdzenie, czy w zestawie wraz ze słuchawkami znajduje się kabel do ładowania i etui wyposażone w funkcję ładowania. Takie etui zapewnia duży komfort ładowania słuchawek w dowolnym miejscu. Warto też sprawdzić dostępność dodatkowych wkładek do uszu.

True Wireless

Przed zakupem warto zapoznać się z technologią TWS (True Wireless) i rozważyć zakup słuchawek w nią wyposażonych. Jest to bezprzewodowa łączność, która dotyczy dousznych i dokanałowych słuchawek Bluetooth. Słuchawki z TWS to urządzenia, w których całkowicie zrezygnowano z jakichkolwiek przewodów – obydwie słuchawki są niezależne. Słuchawki łączą się bezprzewodowo pomiędzy sobą oraz ze źródłem dźwięku.

Bezprzewodowe etui ładujące to przydatne akcesorium. Zabezpiecza słuchawki, a dodatkowo umożliwia ich kilkukrotne naładowanie. Jak wybrać najlepsze słuchawki Bluetooth? Nasz ranking słuchawek Bluetooth 2022 to wynik testu wielu dostępnych modeli na rynku. Przygotowane tabele porównawcze wykonaliśmy na podstawie kluczowych parametrów, którymi polecamy kierować się przy wyborze najlepszych słuchawek Bluetooth.

Pasmo przenoszenia

Pasmo przenoszenia to zakres częstotliwości, który jest obsługiwany przez słuchawki. Najpopularniejsza i najczęściej spotykana w słuchawkach wartość tego parametru, to pasmo w zakresie 20 – 20 000 Hz, czyli zakres częstotliwości słyszalnych dla człowieka. Im większy zakres, tym szerszą gamę dźwięków jesteśmy w stanie usłyszeć, dlatego warto celować w jak największy zakres pasma przenoszenia.

Przygotowując nasz ranking słuchawek Bluetooth, nasza analiza wykazała, że dla osób o standardowych wymaganiach, pasmo przenoszenia 20 – 20 000 Hz będzie w zupełności wystarczające, ale osoby o wrażliwym słuchu, które szukają większych doświadczeń podczas słuchania, powinny celować w modele o większym zakresie pasma przenoszenia, wynoszącym przykładowo 5 – 45 000 Hz.

Impedancja

To tzw. opór elektryczny pozorny, stawiany przez cewki głośników słuchawkowych, który daje nam podgląd na głośność, odporność na szumy i zniekształcenia dźwięku, występujące w słuchawkach. Parametr ten wyrażany jest w omach (Ω/Ohm). Mniejszy opór sprawia, że słuchawki potrzebują mniej mocy, co pozwala im na lepsze i mocniejsze granie na słabszych urządzeniach. Jednak im opór jest niższy, tym dźwięk jest bardziej narażony na zniekształcenia.

Nasz eksperyment pokazał, że optymalna wartość impedancji w przypadku słuchawek bluetooth dousznych i dokanałowych wynosi od 16 do 32 omów, a w słuchawkach nausznych lepiej celować w modele z oporem na poziomie między 32 a 64 omy.

Czułość

Czułość słuchawek jest wyrażana w decybelach (dB) i informuje nas o mocy dźwięku, jakie emitują słuchawki, czyli o ich głośności. Parametr ten daje nam podgląd na różnice głośności pomiędzy najcichszymi i najgłośniejszymi dźwiękami w wybranym utworze muzycznym, bez ręcznego korygowania głośności w źródle dźwięku. Wyższa wartość czułości sprawia, że odbiór muzyki jest lepszy, a słuchawki są głośniejsze i bardziej czułe/dynamiczne.

Rekomendowany przez nas poziom czułości to wartości oscylujące w okolicach 100 dB, co powinno zapewnić komfortowe słuchanie. Nasze badanie wykazało, że w przypadku głośności, próg bólu u człowieka wynosi 110-140 dB, a wartości powyżej mogą spowodować problemy ze słuchem.

Redukcja hałasu

Dostępność i rodzaj redukcji hałasu to ważny parametr przy wyborze, szczególnie jeżeli zamierzamy korzystać ze słuchawek w zatłoczonych miejscach. Słuchawki bluetooth zazwyczaj wyposażone są w jeden z rodzajów redukcji hałasu – pasywny lub aktywny (ANC – Active Noise Cancelling).

Pasywna redukcja to fizyczne blokowanie dźwięków otoczenia za pomocą specjalnych warstw absorbujących fale dźwiękowe i szczelnie dopasowanej słuchawki. Aktywna redukcja hałasu ANC to zaś umieszczone na zewnątrz słuchawek mikrofony, które zbierają dźwięk z otoczenia, odwracają go i nakładają na muzykę. Dzięki temu dźwięk z zewnątrz, który przenika przez obudowę słuchawek, trafia na swoją tzw. antyfalę, co powoduje wzajemne wytłumienie.

Nasz test praktyczny słuchawek bluetooth wykazał, że w przypadku bezprzewodowych słuchawek dousznych, aktywna redukcja hałasu znacząco poprawia komfort słuchania, a w słuchawkach nausznych różnica pomiędzy aktywną a pasywną redukcją hałasu nie jest aż tak zauważalna.

Wersja Bluetooth

Bluetooth to standard komunikacji bezprzewodowej, dzięki któremu źródło dźwięku może przesyłać dźwięk do słuchawek. Bluetooth cały czas się rozwija, przez co na światło dzienne wychodzą kolejne wersje, które oferują lepszą stabilność, większy zasięg działania i mniejszy pobór energii podczas pracy.

Na rynku spotykane są jeszcze słuchawki bezprzewodowe z łącznością Bluetooth 5.0 i 5.1, ale najnowsza wersja standardu to wersja 5.2. Wersja Bluetooth 5.2 przyniosła poprawę jakości sygnału, zmniejszenie zakłóceń pochodzących od innych sygnałów, a także została wyposażona w technologię Isochronous Channels, czyli możliwość przesyłania dźwięku do kilku źródeł jednocześnie. W naszym rankingu słuchawek Bluetooth polecamy wybierać urządzenia z najnowszym standardem, czyli Bluetooth 5.2.

Pasywna redukcja hałasu fizycznie oddziela dźwięki otoczenia, przez zasłonięcie aparatu słuchowego. Aktywna redukcja hałasu ANC zmniejsza hałas z zewnątrz dzięki zewnętrznym mikrofonom, które wyłapują niechciane dźwięki i je odfiltrowują.

Popularni producenci słuchawek Bluetooth

Produkcją i sprzedażą bezprzewodowych słuchawek zajmuje się wiele znanych marek na świecie. Nasz ranking słuchawek Bluetooth to w głównej mierze topowi producenci w branży, których produkty różnią się jakością dźwięku, designem i ceną.

 • Soundcore
 • Xiaomi
 • Sony
 • Apple
 • Jabra
Soundcore to marka stworzona przez firmę Anker. Anker to chińskie przedsiębiorstwo informatyczne z siedzibą w Shenzhen, które powstało w 2011 roku. Oferta firmy obejmuje takie produkty, jak ładowarki, projektory, głośniki i słuchawki. Marka Soundcore została powołana do życia z myślą o sprzęcie audio i obejmuje głośniki i słuchawki bezprzewodowe. Soundcore oferuje jedne z najlepszych modeli słuchawek Bluetooth w swoim segmencie cenowym. Klienci cenią markę za dobry stosunek jakości dźwięku do ceny oraz staranne wykończenie słuchawek i ich schludny design. Słuchawki Bluetooth od Soundcore charakteryzują się takimi możliwościami jak obsługa serwisów muzycznych i dostępność usług głosowych.
Xiaomi to chińska firma elektroniczna z siedzibą w Pekinie, która powstała w 2010 roku. Chiński gigant jest znany przede wszystkim z produkcji smartfonów i inteligentnych opasek, ale w ofercie znajdują się również inne urządzenia, jak powerbanki, telewizory czy słuchawki bezprzewodowe Bluetooth. Xiaomi jest znany przede wszystkim ze swoich dwóch serii słuchawek Bluetooth TWS – Earbuds oraz AirDots. Słuchawki Xiaomi to przede wszystkim dość budżetowe modele, które atrakcyjną ceną zachęcają duże grono klientów, szukających niedrogich słuchawek Bluetooth. Mimo niewygórowanej ceny słuchawki od Xiaomi to w większości starannie wykonane modele i generują dobrą jakość dźwięku.
Japoński producent elektroniki użytkowej Sony to firma kojarzona przede wszystkim z jednym – konsolą Sony PlayStation. Firma została założona w 1946 roku i oprócz konsol produkuje szereg innych elektronicznych sprzętów, jak choćby sprzęt audio. Obok kina domowego i głośników, w ofercie znajdują się także słuchawki bezprzewodowe. Słuchawki Sony to częsty wybór klientów, a opinie o słuchawkach Bluetooth marki Sony to w większości pozytywne komentarze, które wskazują na świetne wykończenie urządzeń oraz doskonałą jakość dźwięków. Klienci cenią przede wszystkim serie słuchawek WH i WF tego producenta. Jakość jednak idzie w parze z ceną, bo słuchawki Bluetooth Sony to zazwyczaj stosunkowo drogie modele.
Apple to amerykańska firma z siedzibą w Cupertino w Kalifornii. Przedsiębiorstwo działa od 1976 roku i zajmuje się produkcją oraz projektowaniem elektroniki i oprogramowania. Apple stworzyło swój własny ekosystem, wokół którego działają takie urządzenia jak komputery, smartfony, inteligentny asystent Siri, słuchawki bezprzewodowe Bluetooth i wiele więcej. Apple w świecie audio i słuchawek jest znany przede wszystkim ze swojej serii AirPods, która zyskała popularność dzięki swojej lekkości, łatwości w użyciu i bardzo wysokiej jakości dźwięku. Mimo tego, że słuchawki Bluetooth Apple zostały stworzone z myślą o innych produktach Apple, to bez problemu mogą się sparować z urządzeniami Android, czy każdym innym urządzeniem Bluetooth.
Jabra to światowej klasy duński producent sprzętu audio i wideo. Marka jest własnością GN Audio, która jest częścią duńskiej spółki GN Group. Firma projektuje i produkuje przede wszystkim bezprzewodowe zestawy słuchawkowe i słuchawki douszne. W swoich słuchawkach Jabra skupia się w głównej mierze na dobrej jakości dźwięku oraz na jak największej redukcji szumów, zapewniając tym produkt idealny dla aktywnych osób. Dużą popularnością cieszy się serią słuchawek Bluetooth Elite, którą klienci cenią za świetne brzmienie, dużą ilość basów i dość długi czas pracy na akumulatorze. Jabra udostępnia również aplikację Sound+ na urządzenia mobilne, która umożliwia spersonalizowanie dźwięku.

Czy aktywny Bluetooth skraca czas pracy baterii w telefonie?

mężczyzna w słuchawkach wokółusznychPrzyjęło się, że Bluetooth to funkcja, która w smartfonie traktowana jest jako swego rodzaju pożeracz baterii. Walka z tym problemem polega na albo regularnym wyłączaniu go w momencie, gdy jest nieużywany, albo – w skrajnych przypadkach – całkowitym zrezygnowaniu z korzystania. Czy takie działania są zasadne, czy raczej problem ze skróconym czasem pracy na baterii przez aktywny Bluetooth jest wyimaginowany?

We wczesnych czasach smartfonów, kiedy to dopiero pojawiały się na rynku, ten problem rzeczywiście miał miejsce i nie ma co do tego wątpliwości. Aktywny Bluetooth cały czas szukał urządzeń do sparowania, co negatywnie wpływało na baterię i finalnie powodowało skrócenie czasu jej pracy. Jednak problem ten został rozwiązany wraz z wprowadzaniem nowych wersji i standardów Bluetooth.

Od wersji Bluetooth 4.0 wprowadzony został nowy moduł – Low Energy (LE). BLE, czyli Bluetooth Low Energy pozwala na znaczne obniżenie pobieranej energii podczas wyszukiwania urządzeń w porównaniu do poprzednich wersje Bluetooth. BLE ogranicza zużycie energii także po sparowaniu urządzeń. Czyli po podłączeniu słuchawek Bluetooth, w momencie, gdy nie słuchamy żadnego utworu, Bluetooth nie będzie pobierał energii prawie wcale.

Finalnie zużycie energii przez Bluetooth wraz z wprowadzeniem Bluetooth LE zostało obniżone praktycznie o ponad połowę. To sprawia, że połączenie inteligentnej opaski czy słuchawek przez Bluetooth i zostawienie go włączonego przez całą dobę, nie ma jakiegoś większego znaczenia i wpływu na skrócenia czasu pracy baterii.

Źródło:

https://www.apple.com/pl/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bluetooth
https://www.sony.pl/
https://www.panasonic.com/pl/consumer/sluchawki-learn/douszne/czym-sa-sluchawki-prawdziwie-bezprzewodowe-tws-i-jak-dzialaja.html

FAQ

Jaki zasięg mają słuchawki Bluetooth?

Zasięg różni się w zależności modelu, ale testowane przez nas słuchawki traciły zasięg przy około 10-15 metrach.

Czym są słuchawki TWS?

Technologia True Wireless Stereo odnosi się do słuchawek dokanałowych i dousznych. Są to dwie niezależne słuchawki, które mogą łączyć się bezprzewodowo nie tylko z urządzeniem, ale też pomiędzy sobą.

Jakie słuchawki Bluetooth będą najlepsze do biegania?

Najbardziej rekomendowane do biegania są słuchawki dokanałowe i douszne. Jednak ocena w tej kwestii nie jest jednoznaczna, bo zależy od indywidualnych preferencji.

Czy słuchawki Bluetooth można podłączyć do komputera stacjonarnego lub laptopa?

Tak. Należy jednak pamiętać, że do sparowania słuchawek wymagany jest moduł Bluetooth w komputerze.

Czy mogę podłączyć słuchawki Bluetooth do więcej niż jednego urządzenia?

Tak, najnowsze wersje Bluetooth umożliwiają podłączenie zestawu słuchawkowego do kilku urządzeń jednocześnie.

1 étoile2 étoiles3 étoiles4 étoiles5 étoiles (Brak ocen)
Loading...