Ranking orbitreków 2023 – najlepsze urządzenia fitness
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 12
oceniane badania
oceniane badania 6
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 4671

Ranking orbitreków 2023 - najlepsze urządzenia fitness

Jeśli szukasz urządzenia, które szybko wyrzeźbi ciało, to warto pomyśleć o orbitreku. To sprzęt, który jest najlepszy, gdy chcemy spalić tłuszcz, dlatego tak wiele osób kupuje go do domu. Jaki orbitrek wybrać? Który wygrywa zestawienia orbitreków? Aby odpowiedzieć na te pytania, stworzyliśmy ranking orbitreków 2023.

Orbitreki – Ranking 2023

Ostatnia aktualizacja:

Filter aktivieren >
Rekomendacja
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 12
oceniane badania
oceniane badania 6
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 4671

Czym jest orbitrek?

młoda kobieta ćwiczy na orbitreku w stroju sportowymOrbitrek to najpopularniejszy sprzęt fitness, który spotkamy w każdej siłowni. Jak pokazuje nasza analiza, urządzenie to wybierane jest do ćwiczeń zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Liczne zalety orbitreka spowodowały, że osoby, które chcą zadbać o swoją formę oraz figurę, a nie mają czasu na siłownię, kupują orbitreki właśnie do domu. Orbitrek nie zajmuje dużo miejsca, nie powoduje hałasu, a dzięki regularnym ćwiczeniom pozwala osiągnąć szczupłe i zgrabne ciało. Badanie sportowców pokazało, że urządzenie jest świetną alternatywą dla biegania oraz jazdy na rowerze. Dzieje się tak, ponieważ trening na orbitreku angażuje prawie wszystkie mięśnie naszego ciała, nie obciążając przy tym stawów, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej bieżni.

Jak działa orbitrek?

W jaki sposób orbitrek pomaga osiągnąć figurę marzeń? Otóż jego fenomen tkwi w tym, że sprzęt łączy w sobie działanie bieżni, steppera i roweru stacjonarnego. Upraszczając, można powiedzieć, że to takie 3w1, dlatego nie dziwi nas fakt, że orbitreki wygrywają w rankingach sprzętów, które polecane są do ćwiczeń w domu. Tabele porównawcze orbitreków bardzo dokładnie opisują ich specyfikację oraz to jakie ćwiczenia można na nich wykonać.

młody mężczyzna ćwiczy na orbitrekuKiedy ćwiczymy na orbitreku, na pierwszy rzut oka wygląda to tak, jakbyśmy jechali na rowerze na stojąco. Podobieństwo to jest spowodowane tym, że podczas treningu wykonujemy ruchy, które przypominają właśnie rowerową przejażdżkę, bo poruszamy jednocześnie nogami i ramionami. To, że orbitrek angażuje dolne i górne mięśnie ciała, ma pozytywny odzew w tym, że szybko spalamy kalorie oraz zgromadzony w naszych tkankach tłuszcz. Jak pokazał nasz test orbitreków, prawie wszystkie modele wyposażone są w specjalne funkcje, które podczas treningu pozwalają zmierzyć tętno, liczą spalone kalorie, czas wysiłku i prędkość.

Opinie o orbitrekach informują, że sprzęt pozwala w łatwy i bezpieczny sposób wymodelować mięśnie ud, łydek, pośladków, ramion, klatki piersiowej, a nawet pleców.

Mało osób wie, że orbitrek w sklepach znajdziemy pod nazwą cross trainer oraz rower eliptyczny.

Zalety i zastosowanie orbitreków

Dzięki temu, że orbitrek łączy w sobie najpopularniejsze sprzęty spotykane na siłowni, to ma bardzo duże zastosowanie. To obowiązkowy sprzęt w każdym studio fitness oraz siłowni. Długa lista zalet orbitreków zachęca osoby ceniące aktywny tryb życia do zakupu urządzenia na własny, domowy użytek. Poniżej prezentujemy najważniejsze zalety orbitreku:

 1. Dyspozycyjność – mając orbitrek we własnych czterech ścianach, w każdym momencie jesteśmy w stanie ćwiczyć nasze ciało. Orbitrek w domu zapewnia możliwość zrobienia codziennego treningu bez konieczności udania się na siłownię, dzięki temu oszczędzamy czas oraz pieniądze.
 2. Prosty w obsłudze – wykonanie ćwiczeń nie wymaga specjalnego przygotowania. Prosta budowa urządzenia oraz łatwość wykonania treningu sprawia, że orbitrek rekomendowany jest zarówno do osób starszych, jak i tych, które nigdy nie zetknęły się z tym sprzętem.
 3. Wszechstronność – na urządzeniu można wykonać każdy rodzaj treningu. Możemy zrobić trening wzmacniający konkretne partie mięśni, trening interwałowy oraz trening cardio.
 4. Atrakcyjna cena – przedział cenowy sprawia, że orbitrek jest na każdą kieszeń. Najtańsze, podstawowe modele można kupić już za 500 zł. Porównując cenę orbitreka do karnetów na siłowni, wygląda to bardzo zachęcająco.
 5. Cicha praca – jak pokazał nasz test, orbitreki to jedne z najcichszych sprzętów fitness, na których wykonując trening, poprawimy kondycję całego ciała.
 6. Zajmuje mało miejsca – to bardzo duża zaleta, ponieważ dzięki małym rozmiarom można go zmieścić nawet w małym mieszkaniu.

Rodzaje orbitreków

Przygotowując ranking orbitreków, wyróżniliśmy trzy podstawowe ich rodzaje. Każdy z rodzajów ma swoje zalety, dlatego wybór konkretnego modelu jest naprawdę trudny.

Orbitrek elektromagnetyczny

Ten rodzaj to najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany technologicznie orbitrek, który wyposażony jest w opór elektromagnetyczny. Urządzenie posiada komputer treningowy, za pomocą którego sterujemy regulacją oporu. Praca sprzętu, jak sama nazwa wskazuje, polega na oddziaływaniu elektromagnesu na koło. Jest to zdecydowany zwycięzca testu, jeśli chodzi o cichą pracę. Minusem orbitreka elektromagnetycznego jest jego wysoka cena oraz fakt, że urządzenie podczas pracy musi być podłączone do prądu, przez co obarcza nas dodatkowymi kosztami za energię.

Orbitrek magnetyczny

kobieta stoi przy orbitreku w zielonym stroju sportowymKoło orbitreka w rodzaju magnetycznym spowalniane jest przez magnes. Kiedy magnes jest blisko koła, to generuje większy opór. Urządzenie wyposażone jest w kilkupoziomową regulację siły oporu, dzięki temu możemy dopasować intensywność treningu do naszej kondycji fizycznej. To najczęściej spotykany rodzaj i jak pokazuje nasze porównanie orbitreków, modele te cenione są za cichą pracę.

Orbitrek mechaniczny

To najprostszy model, którego głównym elementem jest mechaniczny system hamowania. Zmiana ustawień orbitreka odbywa się za pomocą naszych rąk, ponieważ opór zmieniamy przy pomocy specjalnego pokrętła, najczęściej śruby. Eksperyment pokazuje, że to najgłośniejszy rodzaj, który jest dostępny na rynku. Plusem orbitreka mechanicznego jest jego niska cena. Fakt, że części urządzenia dość szybko się zużywają, obniża jego ogólną ocenę.

Na co zwrócić uwagę kupując orbitrek?

Decydując się na zakup orbitreku, jest parę kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę. Przygotowując nasz ranking, sporządziliśmy listę najważniejszych aspektów, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Masa koła zamachowego

Koła zamachowe odpowiada za stabilność urządzenia. Ciężkie, masywne koło jest gwarancją tego, że orbitrek nie będzie kołysał się podczas intensywnego treningu, a podczas pracy koło będzie pracować płynnie.

Maksymalna waga ćwiczącego

Każde urządzenie ma swoją nośność, czyli maksymalną wytrzymałość. Biorąc pod uwagę, że orbitreki wybierane są po to, by z ich pomocą pozbyć się nadwagi, mają dość wysoki górny limit wagi. Najlepsze modele są w stanie udźwignąć osobę ważącą ponad 130 kg. Ten parametr jest bardzo ważny, ponieważ jeśli przekroczymy górny pułap wagi, orbitrek podczas regularnego użytkowania może szybko się zepsuć.

Długość kroku

Ten parametr zależy od naszego wzrostu. Wynik testu orbitreków pokazał, że osoba wysoka powinna wybrać urządzenie z dłuższym krokiem. Producenci dla przykładu podają, że przy wzroście 160 cm długość kroku to 40 cm, powyżej 180 cm krok powinien wynosić ponad 50 cm. Jeżeli orbitrek ma służyć dla całej rodziny, to warto wybrać model z możliwością regulacji tego parametru.

Opór

orbitrek stoi w pokoju przy oknieOrbitrek z funkcją regulacji oporu to świetne rozwiązanie dla osób, które podczas treningu nie lubią rutyny. Dzięki zmiennemu oporowi możemy dopasować intensywność ćwiczeń do naszych możliwości i planu treningowego. W prawie wszystkich modelach opór reguluje się za pomocą specjalnego pokrętła lub przy pomocy panelu elektronicznego.

Rozstaw platformy

Przez fachowców parametr ten nazywany jest również „czynnikiem Q”. Jak pokazał nasz test orbitreków, rozstaw platformy ma duże znaczenie dla naszych stawów. Mniejszy rozstaw jest zbliżony do naszej naturalnej postawy, dzięki czemu podczas treningu nogi poruszają się tak, jakbyśmy chodzili.

Napęd

Dostępne na rynku urządzenia wyposażone są w napęd przedni, czyli koło zamachowe znajduje się z przodu lub w napęd tylny, znajdujący się z tyłu. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Napęd przedni jest droższy, ponieważ jest większy, przez co zajmuje więcej miejsca. Jego zaletą jest jednak to, że ma mniejszy rozstaw platform. Urządzenie z tylnym napędem jest tańsze, jednak model ten nie jest polecany osobom wysokim.

Czym kierować się kupując orbitrek?

Ruchome rączki

Ruchoma raczka umożliwia idealne jej dopasowanie do dłoni. Pewny chwyt jest bardzo ważny, aby podczas ćwiczeń nie doszło do niebezpiecznych kontuzji. Ma to też bardzo duże znaczenie dla utrzymania prawidłowej postawy ciała. Dobrze, gdy rączka jest wyposażona w materiał antypoślizgowy.

Ilość rolek

Rolki to element orbitreku, który porusza się po tylnej prowadnicy. Przebieg testu pokazał, że większość producentów decyduje się wyposażyć urządzenie w 2 rolki. Tylko najdroższe modele wyposażone są w 4. Rolki odpowiedzialne są za większe obciążenie orbitreka, czyli omawianą wcześniej nośność, ponadto zapewniają płynną i cichą pracę.

Konsola

Nasza próba pokazała, że prawie wszystkie modele orbitreków wyposażone są w konsole. Testowany sprzęt zazwyczaj wyposażony jest w zegar, który pokazuje, ile trwa trening oraz ilość obrotów na minutę i spalone kalorie.

Rama

kobieta podnosi transportuje orbitrekaRama orbitreku zapewnia jego stabilną konstrukcję. To tak samo, jak w przypadku zwykłego roweru. Gruba, mocna rama gwarantuje, że urządzenie posłuży przez wiele lat. Nie grozi mu na przykład złamanie, dlatego dobry orbitrek to taki z porządną, trwałą ramą.

Kółka transportowe

Test praktyczny orbitreków, pokazał, że kółka transportowe ułatwiają przetransportowanie urządzenia. Bez nich jest to trudne, ponieważ orbitrek to ciężki sprzęt.

Godzina treningu na orbitreku pozwala na spalenie nawet ponad 500 kcal.

Znane marki

Przeprowadzając nasz test orbitreków, wzięliśmy pod uwagę różne marki urządzeń, zarówno te znane, jak i te mniej popularne.

 • Kettler
 • Bowflex
 • Sunny Health and Fitness
 • Horizon Fitness
 • Spokey
Kettler to znany w Europie dystrybutor profesjonalnego sprzętu sportowego. Urządzenia tej marki stanowią asortyment wielu siłowni oraz klubów fitness, ponieważ ich szeroka oferta umożliwia zakup sprzętu, który jest odpowiedni zarówno dla profesjonalistów, jak i osób, które zaczynają dopiero trenować. Marka Kettler to świetne urządzenia do ćwiczeń w domu. Z ich pomocą jesteśmy w stanie poprawić kondycję, wydolność, stracić nadprogramowe kilogramy i wzmocnić mięśnie. Wszystkie urządzenia wyposażone są w innowacyjne udogodnienia, które ułatwiają ich obsługę. W ofercie producenta znajdziemy taki sprzęt jak rowerki treningowe, bieżnie, orbitreki, a także wioślarze. Orbitrek Kettler pozwala utrzymać dobrą formę przez cały rok. Klienci chwalą orbitreki tej marki za wysoką jakość i niezawodność.
Bowflex to amerykańska marka, która powstała w 1986 roku. Marka od samego początku proponuje urządzenia fitness, które są bardzo dobrym sprzętem do domowego treningu. Producent stawia przede wszystkim na rozwój oraz badania, które przyczyniają się do ulepszania oferty. Bowflex to produkt, którego sprawdzenie, zanim zostanie dopuszczony do sprzedaży, trwa bardzo długo. Domeną tej marki jest jakość oraz bezpieczeństwo. Sprzęt z założenia ma służyć klientom przez wiele lat. Bowflex podąża także za aktualnymi trendami, po to, by urządzenia prezentowały się zarówno w nowoczesnym salonie, jak i domowej garażowej siłowni. Orbitreki Bowflex to wytrzymały sprzęt fitness z wieloma poziomami oporu oraz dodatkowymi akcesoriami.
Marka Sunny to bardzo wysokiej jakości sprzęt, który wypada bardzo dobrze we wszystkich rankingach. Urządzenia oferowane przez tego producenta polecane dla osób w każdym wieku. Design oraz budowa urządzeń sprawia, że nadają się do domu oraz mieszkań. Od początku marka Sunny chciała, by każdy we własnym domu mógł trenować tak jak lubi. W ofercie producenta znajdziemy takie urządzenia jak bieżnie, rowerki stacjonarne oraz orbitreki. Wszystkie urządzenia są innowacyjne, a każdy element jest precyzyjnie dopracowany, aby sprzęt był niezawodny. Orbitreki Sunny wyposażone są w najnowsze czujniki oraz funkcjonalności po to, by trening we własnym domu był w 100% profesjonalny.
Horizon Fitness to producent oferujący od wielu lat wysokiej jakości sprzęt do ćwiczeń, który wybierany jest do domowych siłowni oraz studiów fitness. Marka w swoim asortymencie ma takie urządzenia jak orbitreki, bieżnie i rowery stacjonarne. Sprzęt Horizon Fitness umożliwia osiągnięcie wysportowanego i zgrabnego ciała oraz dobrej kondycji i zdrowia. Orbitreki Horizon to bardzo innowacyjne urządzenia, które cenione są przez klientów za ich bezawaryjność oraz łatwość użytkowania. Ponadto orbitreki oferowane przez markę posiadają bardzo wiele programów treningowych, dlatego sprawdzą się świetnie zarówno u amatorów, jak i wytrawnych sportowców.
Spokey to marka, która jest jednocześnie sprzedawcą i dystrybutorem wielu sprzętów sportowych. Firma od samego początku chciała, aby urządzenia, które oferuje, służyły w domowej siłowni. Bardzo dobra jakość oferowanych produktów doceniana jest przez klientów, dlatego sprzęty Spokey zbierają pozytywne oceny w testach i rankingach. Producent stawia duży nacisk także na bezpieczeństwo. Każdy produkt, zanim trafi na rynek, jest dokładnie przetestowany i sprawdzony. Orbitreki Spokey cenione są za atrakcyjną cenę oraz technologiczne rozwiązania, dzięki którym każdy trening sprawia mnóstwo przyjemności.

Dlaczego warto ćwiczyć na orbitreku?

mężczyzna ćwiczy na orbitreku w domuWiele osób zastanawia się, czy orbitrek to urządzenie dla nich. Często przed zakupem stawiają sobie pytania, czy faktycznie warto zacząć ćwiczyć na orbitreku oraz na to, co w ogóle da im taki trening. Aby pomóc rozwiać te wątpliwości, przygotowaliśmy zestawienie, które może choć trochę pomoże odpowiedzieć na te pytania.

 1. Największym plusem orbitreka jest to, że podczas treningu na urządzeniu ćwiczymy wszystkie mięśnie. Dzięki temu podczas jednego treningu angażuje do pracy wszystkie partie ciała. To czyni trening dużo efektywniejszy.
 2. To jedno urządzenie zapewnia wiele programów treningowych, dzięki temu możemy dostosować tryb odpowiedni dla siebie oraz dla treningu, jaki chcemy zrealizować.
 3. Orbitrek pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Jednorazowy zakup urządzenia bardzo szybko się zwróci, ponieważ mając własny orbitrek w domu, nie musimy już kupować karnetu na siłownie. Dodatkowo nie tracimy czasu na dojechanie do siłowni oraz powrót do domu.
 4. Orbitrek w domu to także dodatkowa motywacja, ponieważ cały czas mamy go na oku. Ciężko jest znaleźć wymówkę, aby nie poćwiczyć.
 5. Orbitrek nie obciąża stawów, dlatego urządzenie polecane jest dla osób, które mają słabe stawy oraz dla tych, którzy mają dużą nadwagę.
 6. Ćwicząc na orbitreku mamy podgląd naszej aktywności, ponieważ na konsoli wyświetlają się najważniejsze informacje dotyczące treningu. Najnowsze orbitreki mają dedykowane aplikacje na smartfona, gdzie zapisują się wszystkie nasze treningi.

Źródła:

https://www.horizonfitness.com/ 

https://sunnyhealthfitness.com/

https://www.bowflex.com/

https://kettlersport.pl/

https://spokey.pl/

http://www.muzeach.pl/

FAQ

Czy ćwicząc na orbitreku, można spalić dużo kalorii?

Przeprowadzone badania i testy pokazują, że podczas treningu na orbitreku można spalić od 500 do 800 kalorii. Ostateczna liczba spalonych kalorii zależy od tempa i intensywności wykonywanych ćwiczeń.

Czy na orbitreku można ćwiczyć w domu?

Orbitrek to urządzenie, które nadaje się zarówno do domu, jak i do profesjonalnej siłowni.

Jaki napęd wybrać kupując orbitrek?

Większość osób decyduje się na przedni napęd, ponieważ trening jest bardziej naturalny, przez co zmniejszamy ryzyko wystąpienia kontuzji.

Czy orbitrek to to samo co bieżnia?

Nie, to dwa różne urządzenia. Orbitrek jest urządzeniem, na którym możemy ćwiczyć wszystkie mięśnie.

Jak długo można ćwiczyć na orbitreku?

To ile będzie trwał trening na orbitreku, zależy od naszej kondycji oraz efektów, jakie chcemy uzyskać. Zazwyczaj taki trening trwa około godziny.

1 étoile2 étoiles3 étoiles4 étoiles5 étoiles (Brak ocen)
Loading...