Ranking maszynek do włosów 2023 – najlepsze maszynki do włosów
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 27
oceniane badania
oceniane badania 8
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 4900

Ranking maszynek do włosów 2023 - najlepsze maszynki do włosów

Maszynka do włosów, nazywana również strzyżarką, to urządzenie, które przy odrobinie umiejętności zamieni twoją łazienkę w profesjonalny salon fryzjerski. W tym rankingu maszynek do włosów wyjaśnimy, jak działają elektryczne maszynki do włosów, opiszemy ich rodzaje, przedstawimy ich wady i zalety oraz wyjaśnimy kilka definicji z nimi związanych. Aby jeszcze lepiej pomóc ci w podjęciu decyzji zakupowej, przeprowadziliśmy mały eksperyment, w którym porównaliśmy popularne na rynku modele, a wyniki naszej analizy przedstawiliśmy w poniższej tabeli porównawczej.

maszynki do włosów – Ranking 2023

Ostatnia aktualizacja:

Filter aktivieren >
Rekomendacja
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 27
oceniane badania
oceniane badania 8
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 4900

Co to jest maszynka do włosów?

Maszynka do włosów to elektryczne urządzenie, którego zadaniem jest zastąpienie nożyczek w przycinaniu włosów na głowie. Maszynka do włosów jest wyposażona w specjalną nakładkę, która reguluje jej odległość od głowy, przez co wszystkie włosy po obcięciu mają identyczną długość.

    Pierwsza elektryczna maszynka do włosów powstała w latach 20-tych XX wieku. 

Jak działa maszynka do włosów?

strzyżenie włosówWiemy już, czym jest maszynka do włosów i co można dzięki niej uzyskać, pozostaje jednak pytanie: jak działa? Elektryczna maszynka do włosów jest wyposażona w dwa ząbkowane ostrza, które szybko przesuwają się wobec siebie, tworząc cały szereg malutkich nożyczek. Przesuwając maszynkę po głowie, włosy dostają się pomiędzy malutkie ostrza i są przycinane. Ząbki w maszynce do włosów są na tyle małe, że nie są w stanie złapać skóry i jej przeciąć, dzięki czemu korzystanie z niej jest całkowicie bezpieczne.

Rodzaje maszynek do włosów

maszynka do włosów w domuMożemy w zasadzie wyróżnić tylko dwa rodzaje elektrycznych maszynek do włosów. Typy te różnią się od siebie tym, jak doprowadzane jest do nich zasilanie:

 • Maszynki na kablu – to najprostszy i najtańszy rodzaj elektrycznej maszynki do włosów. Zasilanie do takiej maszynki jest dostarczane zwykłym przewodem elektrycznym. Zaletą takiego rozwiązania jest niezawodność, niczym niezakłócona gotowość do pracy i niska cena. Minusem jest oczywiście mniejszy komfort i swoboda pracy. Maszynki zasilane z sieci polecamy szczególnie osobom, które zamierzają korzystać z niej tylko okazjonalnie.
 • Maszynki bezprzewodowe – ten rodzaj maszynek do włosów różni się tym od maszynek na kablu, że jest wyposażony we wbudowaną baterię. Daje to oczywiście dużą swobodę pracy, ale jest ona okupiona koniecznością ładowania maszynki. Przeprowadza się to poprzez dołączony do zestawu zasilacz lub co wygodniejsze, poprzez stację ładującą, która może też działać jako stojak. Budowa takiej maszynki jest oczywiście bardziej skomplikowana, czego rezultatem jest większa awaryjność i wyższa cena. Dlatego ten rodzaj maszynek polecamy osobom, które są przekonane, że będą z niej systematycznie korzystać i inwestycja w droższą maszynkę się zwróci.

Zalety i zastosowanie

strzyżenie włosów w domuPosiadanie w domu maszynki do strzyżenia ma wiele zalet. Oto najważniejsze z nich:

 • Oszczędność pieniędzy – jeśli zamierzasz używać maszynki do włosów do systematycznego obcinania siebie lub któregoś z domowników, to koszt jej zakupu szybko się zwróci. Maszynka za 100 zł zwróci się bowiem już po kilku strzyżeniach.
 • Oszczędność czasu – obcięcie włosów w zaciszu własnego domu jest znacznie szybsze niż wizyta w salonie fryzjerskim, na którą trzeba się umówić, dojechać i jeszcze najprawdopodobniej poczekać.
 • Możliwość częstszego strzyżenia – posiadanie w domu własnej maszynki do włosów da ci możliwość ostrzyżenia się, kiedy tylko uznasz to za stosowne. Nie musisz się nigdzie umawiać, płacić, ani nawet wychodzić z domu.
 • Spędzanie czasu z rodziną – obcinanie włosów dzieci w domu nie tylko zaoszczędzi ci czas i pieniądze, ale również pozwoli ci spędzić wesołe chwile. Wspólne obcinanie włosów pozwoli dzieciom uwolnić ich fantazję i z pewnością przyniesie do twojego domu dużo śmiechu.
 • Nowe umiejętności – posiadanie w domu własnej maszynki do włosów pozwoli ci nabyć nowe umiejętności i kreatywnie się otworzyć.
 • Dodatkowe źródło dochodu — jeśli fakt posiadania maszynki do włosów rzeczywiście rozwinie u ciebie umiejętności fryzjerskie, to możesz zastanowić się nad zaproponowaniem twoich usług rodzinie i znajomym. Kto wie, może się okazać, że zakup maszynki był pierwszym krokiem do odkrycia nowej pasji, a może nawet zawodu.
     Mitem jest, że przycinanie włosów przyśpiesza ich wzrost.   

Wielki przewodnik dla osób kupujących maszynkę do włosów

strzyżenie włosów maszynkąElektryczne maszynki do włosów, pomimo swoich zalet, mają też wady i są rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu.

Na początek musisz się zastanowić, jaką fryzurę chcesz uzyskać. O tyle, o ile zrobienie fryzury na tak zwanego „jeżyka”, czyli krótkie włosy tej samej długości na całej głowie, jest stosunkowo proste i można ją przed lustrem zrobić sobie samemu, to zrobienie bardziej skomplikowanej kreacji wymaga już umiejętności.

Musisz się też zastanowić, jak często będziesz korzystać z tej maszynki. Jeśli wiesz, że będziesz systematycznie obcinać włosy kilku domowników, to polecamy lepszy model, który posłuży ci przez lata. Jeśli jednak kupujesz maszynkę jako eksperyment lub wiesz, że będziesz korzystać z niej tylko okazjonalnie, to lepiej wybierz tańszy model z zasilaniem sieciowym.

Mamy też nadzieję, że w dokonaniu dobrego wyboru pomoże ci nasz ranking maszynek elektrycznych.

Definicje

strzyżenie za pomocą maszynki do włosówMaszynki do włosów to sprzęt AGD, którego zakup jest zaskakująco zdradliwy. Wiele osób nie ma pojęcia, na co zwrócić uwagę i przez to swoją decyzję zakupową opierają wyłącznie o wygląd zewnętrzny i cenę. Takie podejście niestety często skutkuje zakupem sprzętu, który nie spełnia podstawowych wymagań. Dlatego postanowiliśmy opisać kilka rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru.

 • Ostrza – ten parametr opisuje, z jakiego materiału zbudowany jest najważniejszy element każdej maszynki do włosów. Ważne jest, aby ten materiał był odporny na ścieranie. Dzięki temu ostrza długo zachowają ostrość. Decydując się na wybór tańszej maszynki z ostrzem ze słabego materiału, możesz się spodziewać, że na początku korzystania wszystko będzie dobrze, ale ostrza szybko się stępią, a maszynka zacznie ciągnąć za włosy. Aby dłużej zachować ostrość, pamiętaj o systematycznym czyszczeniu i naoliwieniu ostrz.
 • Ustawienia długości strzyżenia – parametr ten to liczba informująca cię, iloma możliwymi ustawieniami długości dysponuje dany model. Im tych ustawień więcej, tym maszynka jest bardziej wszechstronna.
 • Minimalna długość włosa – to minimalna długość włosa, jaki można uzyskać daną maszynką. Jest to szczególnie ważne dla osób, które chcą obcinać się na łyso. W tańszych maszynkach minimalna długość włosa wynosi zwykle 3 mm. Jeśli chcesz uzyskać mniejszą długość, jak 0,5 mm, to musisz zdecydować się na bardziej precyzyjny i droższy model.
 • Maksymalna długość włosa – to odpowiednik opisanego wcześniej parametru, z tą różnicą, że opisuje maksymalną długość włosa, jaką można uzyskać.
 • Rodzaj zasilania – dzięki temu parametrowi dowiesz się, do którego z wcześniej opisanych typów maszynek należy dany model. Zasilanie może być akumulatorowe lub sieciowe, czyli kablowe. Jeśli najważniejsza jest dla ciebie niska cena, to wybierz maszynkę zasilaną sieciowo, jeśli ważniejsza jest wygoda, to maszynkę zasilaną akumulatorem.
 • Czas pracy na akumulatorze – ten parametr ma zastosowanie wyłącznie w przypadku maszynek akumulatorowych i określa, jak długo maszynka może pracować na jednym ładowaniu. Do zastosowania w warunkach domowych w zupełności wystarczy model z kilkudziesięcioma minutami pracy, większe baterie mają raczej zastosowanie w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Przy czym musisz pamiętać, że czas pracy podawany przez producenta to czas pracy nowej baterii w optymalnych warunkach. Wraz z biegiem lat czas pracy baterie będzie coraz krótszy.

6 topowych marek maszynek do włosów

 • Philips
 • Braun
 • Remington
 • Babyliss
 • Götze & Jensen
 • Sencor 
To znany na całym świecie holenderski producent użytkowego AGD. W swojej ofercie posiada zarówno tanie maszynki do włosów zasilane kablem, jak i bardziej skomplikowane modele. Ich produkty są tworzone z myślą o amatorach, korzystających z maszynek do strzyżenia we własnym domu. Najtańsze maszynki do włosów Philips to wydatek niewiele przekraczający 50 zł, a model wyposażony w baterię możesz mieć za około 100 zł. Bardziej rozbudowane modele, wyposażone w baterię pozwalającą na ponad godzinę pracy, dodatkowe końcówki i ostrza zbudowane z twardej stali to wydatek powyżej 300 zł.
To marka, która jako jedna z pierwszych przychodzi do głowy, kiedy myślimy o sprzęcie do pielęgnacji włosów i zarostu. Już od ponad 100 lat tworzą produkty doceniane przez amatorów i profesjonalistów. Skupiają się na tworzeniu produktów dobrej jakości, wyposażonych w akumulator i plasujących się na średniej półce cenowej. Tym, co wyróżnia maszynki do włosów od Braun jest to, że często łączą w sobie funkcję maszynki do włosów i trymera. Dzięki temu są idealnym wyborem dla osób, które chcą, aby ich maszynka mogła służyć do pielęgnacji zarówno włosów, jak i zarostu. Maszynki od Braun to wydatek około 200 zł, choć są też profesjonalne modele, których cena osiąga niemal 500 zł.
To kolejna firma skupiająca się na produkcji drobnego AGD do pielęgnacji włosów. Ich produkty są tworzone z myślą zarówno o amatorach, jak i profesjonalistach. Tym, co wyróżnia ich maszynki na tle konkurencji, jest ich ciekawy i nowoczesny wygląd, połączony z materiałami dobrej jakości. Najtańsze modele elektrycznych maszynek do włosów Remington kupisz już za niecałe 100 zł. Za tyle dostaniesz podstawowy model zasilany kablem. Droższe modele, które równie dobrze co w domu sprawdza się w profesjonalnym salonie fryzjerskim, to już wydatek rzędu 300 zł.
To wywodząca się z Francji firma tworząca produkty do układania i modelowania włosów. Zajmują się również tworzeniem produktów do depilacji i pedicure. Dziś jednak skupimy się na ich maszynkach do włosów. Co prawda firma ma w swojej ofercie niedrogie modele kosztujące około 100 zł, ale najlepiej znana jest z bardziej zaawansowanych urządzeń. Ich maszynki do włosów z powodzeniem sprawdzają się w salonach fryzjerskich. Bez trudu poradzą sobie więc również w każdym domu. Wyróżnia je zastosowanie najlepszych materiałów, precyzyjnego sterowania i ciekawego designu. Niestety posiadanie profesjonalnego sprzętu wiąże się z kosztem. Niektóre modele Babyliss kosztują nawet ponad 500 zł. Jest to więc wybór dla osób, które są pewne, że ich nowa maszynka będzie systematycznie używana.
To mniej znana firma produkująca całą masę różnych urządzeń AGD, przy czym można uznać, że akcesoria do pielęgnacji ciała są jedną z ich specjalności. Ich produkty znajdują swoje miejsce na średniej półce cenowej i są kierowane głównie do amatorów, poszukujących dobrego balansu pomiędzy przyzwoitą jakością i niewygórowaną ceną. Średnia cena ich maszynek to około 200 zł.
Jako ostatnią w naszym zestawieniu postanowiliśmy przedstawić tę mniej znaną markę. Mimo tego, że ta japońska firma działa już od 50 lat, to w Polsce mało kto o niej słyszał. Początkowo zajmowała się produkcją przenośnego sprzętu audio, dziś w ich ofercie jest już jednak cała masa różnego rodzaju elektroniki użytkowej, w tym elektryczne maszynki do włosów. Pomimo tego, że te są tylko małą częścią ich produkcji, to charakteryzują się zaskakująco dobrą jakością w przystępnej cenie. Można więc powiedzieć, że ich maszynki do włosów mają dobry stosunek jakości do ceny. Średnio zakup maszynki od Sencor to wydatek w granicach 100 zł. Dlatego polecamy je szczególnie osobom szukających bardziej budżetowych sprzętów.

Źródła:

https://www.philips.pl/c-m-pe/maszynki-do-strzyzenia-wlosow
https://www.braun.pl/pl-pl/male-grooming/stylers-and-trimmers/hair-clippers
https://pl.remington-europe.com/mezczyzni/pielegnacja/maszynki-do-wlosow
https://www.braun.pl/pl-pl/male-grooming/the-world-of-styling-and-trimming/hair-clippers-how-to-best-do-the-job

FAQ

Czy maszynką do włosów można golić brodę?

Teoretycznie tak, ale tego nie polecamy. Co prawda maszynka do włosów sprawdzi się całkiem nieźle, jeśli chcesz tylko skrócić swój zarost, ale problem pojawi się, jeśli będziesz go chciał wyregulować. W takiej sytuacji o wiele lepiej sprawdzi się trymer, który jest dostosowany do takich zadań. Jeśli jednak nie chcesz inwestować w dwa osobne sprzęty, to możesz rozważyć zakup maszynki 2 w 1, która została zaprojektowana tak, aby radzić sobie z oboma zadaniami.

Czy maszynką do włosów można strzyc psa?

Jak sama nazwa wskazuje, maszynka do włosów służy do przycinania włosów, a nie sierści psa. Dlatego, jeśli chcesz na własną rękę zająć się higieną twojego czteronoga, to musisz wyposażyć się w maszynkę dedykowaną dla zwierząt. Taka maszynka ma parametry dostosowane do grubszej i sztywniejszej sierści psa.

Jak nasmarować maszynkę do włosów?

Musisz zacząć od dokładnego wyczyszczenia całej maszynki. Następnie nałóż kilka kropel oliwki na ostrza maszynki i inne ruchome elementy, na których występuje tarcie. Po nałożeniu oliwki uruchom maszynkę, aby oliwka mogła się wszędzie dostać. Na koniec wytrzyj nadmiar oliwki czystą ścierką.

Dlaczego maszynka do włosów ciągnie?

Najprawdopodobniej dlatego, że nie jest w najlepszym stanie technicznym. Kiedy maszynka do włosów nie jest systematycznie serwisowana, to może dojść do nieprzyjemnej sytuacji, w której maszynka ciągnie za włosy. Dzieje się tak, ponieważ ostrza tępią się i nie są w stanie przecinać włosów. Aby uporać się z tym problemem, musisz przeprowadzić jej serwis. Czyli wyczyścić ją, naostrzyć i naoliwić.

Lepiej wybrać maszynkę do włosów z kablem czy bez?

Oba typy maszynek mają swoje wady i zalety. Maszynka z kablem jest mniej mobilna i praca z nią jest mniej wygodna, ale za to jest tańsza, mniej awaryjna i zawsze gotowa do pracy. Dlatego musisz zastanowić się, co jest dla ciebie ważniejsze i dokonać wyboru.

1 étoile2 étoiles3 étoiles4 étoiles5 étoiles (Brak ocen)
Loading...