Ranking kremów pod oczy 2022 – najlepsze kosmetyki do pielęgnacji skóry
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 11
oceniane badania
oceniane badania 5
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 4178

Ranking kremów pod oczy 2022 - najlepsze kosmetyki do pielęgnacji skóry

Krem pod oczy to szczególny rodzaj kremu, który jest zaprojektowany tak, aby móc jak najlepiej odżywiać, rozjaśniać i nawilżać wrażliwą skórę pod oczami. Jest to szczególnie ważne, ponieważ wygląd oczu bardzo mocno wpływa na wygląd całej twarzy. Dlatego wybór dobrego kremu pod oczy jest tak ważny. Chcemy pomóc ci w dokonaniu tego wyboru, dlatego przeprowadziliśmy test, w którym sprawdziliśmy efekty działania topowych kremów na rynku. Efekty naszego porównania prezentuje poniższa tabela porównawcza.

Kremy pod oczy – Ranking 2022

Ostatnia aktualizacja:

Filter aktivieren >
Rekomendacja
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 11
oceniane badania
oceniane badania 5
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 4178

Co to jest krem pod oczy?

Krem pod oczy to szczególny rodzaj kremu do twarzy, który został zaprojektowany w taki sposób, aby jak najlepiej wspomagać prawidłowe działanie specyficznego obszary skóry, jakim jest skóra pod oczami. Nasz ranking kremów pod oczy zawiera preparaty, które najlepiej radzą sobie z tym trudnym zadaniem.

Jak działa krem pod oczy?

białe naczynie na biały stole z kwiatami i ziołamiSkóra pod oczami różni się mocno od skóry, jaką znajdziesz na innych częściach swojego ciała. Jej grubość to zaledwie pół milimetra, a co więcej, skóra pod oczami nie jest wyposażona w gruczoły łojowe. W związku z tym jest bardzo narażona na uszkodzenie, spowodowane wysuszeniem. Dlatego tak ważne jest, aby stosować specjalne kremy, których zadaniem jest zabezpieczenie tego wrażliwego i jakże ważnego fragmentu twojej skóry.

Działanie kremu pod oczy polega na nawilżeniu, odżywieniu i rozjaśnieniu skóry pod oczami. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna, jaśniejsza, a wygląd całej twarzy znacznie się poprawia. To wszystko wpływa na to, że twoja twarz dłużej zachowuje młody wygląd, a ty lepiej czujesz się we własnym ciele.

Aby poprawić penetrację kremu pod oczy, należy go nakładać poprzez delikatne stukanie, nie poprzez wcieranie.

Rodzaje kremów pod oczy

aloes ogórek cytryna i ręcznik na stoleKremy pod oczy dzielą się na podobne rodzaje co kremy w ogóle, możemy więc wyróżnić następujący podział:

 • Nawilżające – są to kremy, których głównym zadaniem jest nawilżenie skóry. Polecamy je szczególnie osobom, które zmagają się z problemem przesuszonej skóry.
 • Półtłuste – ten typ kremów również skupia się na odpowiednim nawilżeniu, ale posiada również dużo składników odżywczych, jest dzięki temu bardziej wszechstronny. Polecamy go więc osobom, które nie zauważyły jeszcze konkretnych problemów, ale chcą kompleksowo zadbać o swoją skórę.
 • Podkładowe – ten typ kremów pod oczy został zaprojektowany tak, aby mógł być stosowany w ciągu dnia, nawet jeśli chcesz nałożyć na niego makijaż. Dzięki temu taki krem pod oczy nie tylko pozytywnie wpłynie na kondycję skóry, ale również idealnie sprawdzi się jako podkład. Możesz więc jednocześnie stworzyć bazę pod makijaż i odżywiać i nawilżać skórę.
 • Przeciwzmarszczkowe – zadanie tego kremu pod oczy jest zawarte w jego nazwie. Formuła kremów przeciwzmarszczkowych jest skonstruowana tak, aby maksymalizować jędrność skóry i zapobiegać powstawanie zmarszczek.
 • Anti age – to rodzaj kremów spokrewniony z opisywanymi wcześniej kremami przeciwzmarszczkowymi. Różnicą jest to, że kremy anti age nie skupiają się wyłącznie na zmarszczkach, ale na wszystkich objawach starzenia.
 • After sun – jedną z rzeczy, które mają najbardziej destruktywny wpływ na skórę, są promienie słoneczne, a dokładniej fale UV w nich zawarte. Fale te dosłownie rozrywają komórki skóry na fragmenty, czego skutkiem jest przesuszenie naskórka i przebarwienia, które mają druzgocący wpływ na wygląd całej twarzy. Zadaniem kremów after sun jest niwelowanie niszczycielskiego wpływu światła. Musimy też w tym miejscu nadmienić, że kremy after sun nie mogą być stosowane samodzielnie. Ich nałożenie musi być poprzedzone kremem z filtrem, który musi być stosowany w czasie bezpośredniego wystawienia na światło słoneczne.
 • Sportowe – ten rodzaj kremów pod oczy został zaprojektowany tak, aby radzić sobie w trudnych warunkach, jakie tworzy uprawianie sportu. Kremy sportowe są odpornie na spłukiwanie przez pot i dłużej utrzymują się na skórze.
 • Ochronne – są to kremy stworzone z myślą o osobach, które wolą zapobiegać niż leczyć. Chronią zarówno przed wysuszeniem, jak i niszczycielskim działaniem wspomnianych wcześniej fal UV. Zalecamy stosowanie ich w niemal każdej sytuacji osobom w każdym wieku.

ręka przy kremie na tle łazienkiKremy pod oczy można też podzielić ze względu na główny składnik czynny, w takim wypadku wyróżniamy trzy typy:

  • Azulenowe – są to kremy, których głównym składnikiem aktywnym są azuleny, czyli naturalne substancje chemiczne, które możesz spotkać w olejkach eterycznych. Należą do grupy węglowodorów nienasyconych. Mają działanie przeciwzapalne, łagodzące, bakteriostatyczne, regenerujące i pielęgnacyjne. Idealnie sprawdzą się więc u osób, które chcą kompleksowo dbać o skórę.
  • Ceramidowe – w tym wypadku głównym składnikiem kremu są ceramidy. Substancje te występują naturalnie w naskórku. Ten typ kremów sprawdza się najlepiej w regenerowaniu zniszczonej skóry. Sprawdzą się więc najlepiej u osób, które nie pomyślały o prewencji i muszą zmagać się z konsekwencjami.

 • Witaminowe – osoby, które chcą uniknąć sytuacji opisanej powyżej, powinny skierować swoją uwagę na ten typ kremów pod oczy. Kremy witaminowe najlepiej sprawdzają się w odżywieniu skóry i zapobiegają przesuszeniu oraz powstawaniu zmarszczek.

Zalety i zastosowanie

uśmiechnięty mężczyzna smaruje kremem skórę pod oczamiKrem pod oczy warto stosować, kiedy widzisz, że skóra pod twoimi oczami staje się przesuszona, traci swoją jędrność lub kiedy pojawiają się na niej przebarwienia. Możesz też działać prewencyjnie i zacząć stosować krem pod oczy, zanim jeszcze pojawią się pierwsze objawy. Stosowanie tego szczególnego rodzaju kremu ma wiele zalet, mających pozytywne działanie na skórę pod oczami, oto najważniejsze z nich:

 • Nawilżenie – krem pod oczy, podobnie jak inne rodzaje kremów nawilża skórę, co pozytywnie wpływa na jej kondycję. Odpowiednie nawilżenie wspomaga również pozostałe efekty i jest bazą, na której zbudujesz swoją zdrową skórę.
 • Odżywienie – w składzie kremu pod oczy znajdują się takie składniki, których delikatna skóra pod oczami potrzebuje najbardziej. Dzięki temu ma ona wszystko, co potrzebne do prawidłowego działania i wygląda przez to najlepiej jak to tylko możliwe.
 • Wygładzenie – kolejną cechą dobrego kremu pod oczy jest to, że działa on wygładzająco na skórę. Dzięki temu jej tekstura jest bardziej jednolita, co z kolei pozytywnie wpływa na jej wygląd.
 • Zapobieganie powstawaniu zmarszczek – ta zaleta wynika niejako z tych wcześniej opisanych, dobrze nawilżona i odżywiona skóra jest mniej podatna na powstawanie zmarszczek, co zatrzymuje efekty starzenia i odmładza całą twarz.
 • Usunięcie przebarwień – z wiekiem najbardziej wrażliwe fragmenty skóry, do których niewątpliwie zalicza się skóra pod oczami, przestają radzić sobie z druzgocącym wpływem promieni słonecznych. Efektem tego są przebarwienia, które chyba jeszcze bardziej niż zmarszczki niszczą zdrowy wygląd skóry i sprawiają, że twarz wydaje się zmęczona. Krem pod oczy walczy z wpływem światła i pozwala dłużej zachować jednolity kolor skóry.
 • Ujędrnia – pisaliśmy już o niszczycielskim działaniu promieni słonecznych, nie lepszy wpływ na skórę ma wszechobecna grawitacja. Wpływa ona na to, że skóra pod oczami rozciąga się i pojawiają się worki pod oczami. Efekt ten postępuje tym szybciej, im bardziej intensywny tryb życia prowadzisz. Krem pod oczy walczy również z tym efektem. Robi to poprzez odpowiednie odżywienie, wygładzenie i nawilżenie skóry, co pomaga jej zachować odpowiednią jędrność i młody wygląd.
Skóra pod oczami jest najcieńsza na całej twarzy, a jej grubość to około 0,5 mm.

Wielki przewodnik dla osób kupujących krem pod oczy

słoiczki z kremem na tle kwiatów i trawyKrem pod oczy, w przeliczeniu na gram, to jeden z najdroższych produktów kosmetycznych. Wpływ na to ma jego duże skoncentrowanie i wiele substancji odżywczych, jakie zawiera. Niestety jednak nie zawsze tak jest, część producentów chcę wykorzystać ten fakt i tworzy produkty, które tylko z pozoru przypominają prawdziwe kremy pod oczy. Dlatego wybierając twój krem pod oczy, musisz wykazać się szczególną roztropnością i wybrać sprawdzony produkt, który rzeczywiście działa. Mamy nadzieję, że nasz ranking kremów do twarzy Ci w tym pomoże.

nakładanie kremu na pace dłoniJeśli więc zastanawiasz się, który krem pod oczy wybrać, to nie sugeruj się ceną, wyglądem opakowania, czy tym co pisze o nim jego producent. Najważniejsze dla ciebie powinny być opinie innych użytkowników i skład. Zanim więc coś postanowisz, zapoznaj się z takimi artykułami, jak nasz ranking kremów pod oczy, przeczytaj realne opinie na jego temat i przeanalizuj skład.

5 topowych marek kremów pod oczy

 • Janda
 • L`Oreal Paris
 • Eveline
 • Lift4Skin
 • Bielenda
– to polska marka kosmetyków, promowana nazwiskiem genialnej polskiej aktorki, która dziś słynie również z tego, jak dobrze wygląda pomimo upływających lat. Jak więc można się domyślać, ich produkty są tworzone z myślą o zapobieganiu efektom starzenia. Proponujemy je więc głównie osobom, które chcą być jak Pani Krystyna i wyglądać świetnie w każdym wieku. Opakowania kremów pod oczy tej marki mają pojemność 15 ml, a ich cena oscyluje w granicach 30 zł.
– ta firma jest znana chyba każdej osobie, która kupiła w swoim życiu jakiś kosmetyk. Ta powstała na początku XX wieku firma jest bowiem aktywna w aż 130 rajach i produkuje kosmetyki niemal każdego rodzaju. Oczywiste jest więc, że nie zapomnieli o kremach pod oczy. Ich produkty cieszą się w większości dobrymi opiniami, są jednak nieco droższe od produktów konkurencji. Kremy tej francuskiej marki mają opakowania o tej samej pojemności, co te opisywane wcześniej, ale są nieco droższe, bo kosztują zwykle około 40 zł.
– to kolejne polskie przedsiębiorstwo na naszej liście. Jest to największa polska firma produkująca kosmetyki. Ich produkty są dostępne w 70 krajach świata. Kremy pod oczy Eveline cieszą się niezwykle dobrymi opiniami i łatwo jest znaleźć osoby wychwalające efekty dzięki nim uzyskane. Co ważniejsze, efekty te można uzyskać bez wydawania dużych kwot. Kremy pod oczy tej marki są bowiem sporo tańsze od tych opisanych wcześniej. Jeśli skorzystasz z jednej z częstych promocji, to dostaniesz krem pod oczy od Eveline już za około 15 zł.
– to marka stworzona jako siostra popularnej marki Long4Lashes. Dziś jest nieco mniej popularna od opisanych wcześniej firm, ale szybko zdobywa popularność. Robi to poprzez tworzenie produktów, w których jakość i troska o klienta stoją na pierwszym miejscu. Warto jest więc choćby przetestować ich produkty. Ta marka produkuje nieco większe opakowania kremów, zwykle jest to 35 ml, mimo tego cena jest podobna do liderów na rynku i wynosi około 30 zł.
– ostatnia marka, jaką chcemy ci dziś polecić, również wywodzi się z naszej ojczyzny. Bielenda została założona w 1990 roku przez Barbarę Bielendę i do dziś ma swoją siedzibę i produkuje swoje kosmetyki w Krakowie na ulicy Fabrycznej. Bielenda jest nieco mniejsza od największej firmy kosmetycznej w Polsce, czyli opisanej wcześniej Eveline, co nie zmienia jednak faktu, że radzi sobie doskonale na rynkach zagranicznych, a jej produkty znajdują klientów w 45 krajach. Tym, co wyróżnia tę krakowską firmę na tle konkurencji, jest to, że ich kosmetyki są tak naturalne, jak to tylko możliwe. Podczas opracowywania formuł wykorzystywane są składniki o potwierdzonym działaniu, pozyskiwane w naturalny sposób. To właśnie Bielenda jako pierwsza w Polsce wykorzystała ekstrakt z miłorzębu japońskiego, czy olej arganowy. Kremy pod oczy tej polskiej firmy są pakowane do różnych opakowań. Ich pojemność waha się od 15 do nawet 90 ml. Nie dziwi więc, że i ceny też są różne. Najtańsze kremy Bielendy dostaniesz już za kilkanaście złotych, a za najdroższe, będzie trzeba zapłacić powyżej 40 zł.

Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Krem_(kosmetyk)

https://janda.pl/23-kremy-pod-oczy

https://www.lorealparis.pl/pielegnacja-twarzy/krem-pod-oczy

FAQ

Czy krem pod oczy można stosować na całą twarz?

Tak, ale tego nie zalecamy. Krem pod oczy jest stworzony z myślą o wrażliwej skórze pod oczami i to właśnie tam sprawdza się najlepiej. Ważny jest również aspekt ekonomiczny. Kremy pod oczy są bardzo skoncentrowane, przez co ich cena jest wysoka i nieekonomiczne jest stosowanie ich na całej twarzy.

Dlaczego krem pod oczy szczypie?

Dobry krem pod oczy powinien mieć stosunkowo mocne działanie, ale nie na tyle, aby powodować szczypanie. Jeśli więc twój krem pod oczy szczypie, to może to oznaczać, że pojawia się reakcja alergiczna i musisz natychmiast zaprzestać jego stosowania i skonsultować się z dermatologiem.

Czy kremem pod oczy można też smarować powieki?

O ile producent tego nie odradza, to można. Zalecamy jednak dużą ostrożność, szczególnie kiedy nakładasz go w okolicy rzęs. Jeśli krem pod oczy dostanie się do oka, to najprawdopodobniej wywoła podrażnienie i ból. W takiej sytuacji musisz natychmiast przepłukać oko ciepłą wodą i skonsultować się z lekarzem.

Dlaczego krem pod oczy jest w ogóle potrzebny?

Krem pod oczy posiada w swoim składzie substancje odżywcze, przeciwzapalne, nienasycone kwasy tłuszczowe i inne kluczowe dla skóry składniki. Dzięki temu odżywia, rozjaśnia i nawilża skórę. To poprawia jej wygląd, a zdrowa skóra pod oczami poprawia wygląd całej twarzy.

Czy krem pod oczy powinno się trzymać w lodówce?

Nie tylko kremy pod oczy, ale również inne kosmetyki, szczególnie te organiczne i do stosowania na skórę, warto trzymać w lodówce. Nie tylko dłużej zachowają swoją świeżość, ale również niska temperatura pozytywnie wpłynie na ich działanie i kojąco ochłodzi skórę.

1 étoile2 étoiles3 étoiles4 étoiles5 étoiles (Brak ocen)
Loading...