Ranking frezarek do paznokci 2023 – rekomendowane modele frezarek
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 28
oceniane badania
oceniane badania 9
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 2236

Ranking frezarek do paznokci 2023 - rekomendowane modele frezarek

Frezarka do paznokci to niezastąpione urządzenie, które ułatwia wykonywanie stylizacji paznokci. Jaką frezarkę do paznokci wybrać? Aby pomóc w dokonaniu tego trudnego wyboru, przeprowadziliśmy dokładny test produktu, który pomógł nam stworzyć ranking frezarek do paznokci.

frezarki do paznokci – Ranking 2023

Ostatnia aktualizacja:

Filter aktivieren >
Rekomendacja
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 28
oceniane badania
oceniane badania 9
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 2236

Co to jest frezarka do paznokci?

Frezarka to poręczne i praktyczne urządzenie, przy pomocy którego można wykonać szybką i wygodną stylizację paznokci. Testowane urządzenie może wypiłować i wypolerować płytkę, usunąć skórki oraz znajdujący się na paznokciach lakier hybrydowy, a nawet akryl i żel. Jak pokazał nasz test, frezarka do paznokci to wielofunkcyjne urządzenie, które z powodzeniem zastąpi liczne akcesoria, bo pełni funkcje pilnika, bloczku polerskiego oraz cążków.

Jak działa frezarka do paznokci?

Zabieg na dłonie frezarkąJak pokazał nasz test frezarek do paznokci, frezarka to nieskomplikowane urządzenie, którego praca opiera się na bardzo szybkich obrotach frezów zamontowanych do głowicy. Frezy to wymienne elementy zewnętrze, które przez kontakt z płytką paznokcia ścierają bądź polerują jego powierzchnię. Ze względu na swoje przeznaczenie różnią się wyglądem oraz tworzywem, z którego są zrobione, ponieważ inny frez przeznaczony jest do ścierania płytki, a inny do usuwania skórek. Porównanie frezarek do paznokci pokazało, że producenci najczęściej oferują frezy diamentowe, ceramiczne, piaskowe lub gumowe.

Dobra frezarka do paznokci powinna zawierać kilka rodzajów frezów. Oto te najpopularniejsze:

cylinder – używany do skracania długości płytki i nadawania jej kształtu
mandrel – usuwa żele, akryl i zrogowaciały naskórek
stożek – stosowany do usuwania skórek oraz matowienia płytki
wrzeciono – usuwa twarde powierzchnie takie jak akryl, lakier hybrydowy i żel
igła – używana do usuwania zdobień.

Zalety i zastosowania frezarki do paznokci

Frezarki do paznokci mają bardzo szerokie zastosowanie. Przy pomocy tego jednego urządzenia, w bardzo krótkim czasie, można przeprowadzić szybką stylizację i sprawić sobie kolorowe paznokcie. Bez żadnych wcześniejszych przygotowań szybko i wygodnie możemy:

 • usunąć skórki i zrogowaciały naskórek,
 • spiłować i zmatowić paznokcie,
 • usunąć lakiery hybrydowe, żele i akryle.

Pielęgnacja frezarką do paznokcuKolejnym plusem urządzenia jest to, że może być ono używane w profesjonalnych salonach kosmetycznych, specjalistycznych gabinetach podologicznych oraz w domowym zaciszu. Jak pokazało badanie frezarek do paznokci, na rynku dostępne są różne ich rodzaje i modele dostosowane do potrzeb różnych kobiet, dlatego bez problemu można kupić małe i przenośne urządzenie, które zmieści się do torebki, jak i większe o większej mocy. To, jaką frezarkę wybierzemy, zależy od naszych preferencji.

Rodzaje frezarek do paznokci

Przygotowując ranking frezarek do paznokci, wyodrębniliśmy trzy ich rodzaje. Wszystko opiera się o to, do czego będzie ona używana. Na ten moment wyróżniamy frezarkę do manicure, pedicure oraz do specjalistycznych zabiegów podologicznych. Podobieństwo frezarek do paznokci jest duże, dlatego w skrócie omówiliśmy jej rodzaje.

Frezarka do manicure

manicure frezarką do paznokciTen rodzaj urządzenia, jak pokazał test frezarek do paznokci, jest bardzo poręczny. Dzięki zgrabnej rączce wygodnie leży w dłoni, przez co umożliwia szybkie wykonanie pielęgnacji. Urządzenie jest kompaktowe i mobilne, dlatego można zabrać je ze sobą w dowolne miejsce. To zazwyczaj modele bez pochłaniacza pyłu, więc przy jego użyciu należy zabezpieczyć drogi oddechowe przed pyłem, który powstaje podczas polerowania płytki. W tym celu można stosować maseczki albo dokupić osobny pochłaniacz.

Frezarka do pedicure

Jest to urządzenia o zdecydowanie większej mocy, a to dlatego, że płytka paznokci u stóp jest twardsza, zresztą tak samo, jak skórki i naskórek. Nasze zestawienie frezarek do paznokci pokazało, że producenci zaczęli wypośrodkowywać moc urządzenia, po to by jedna frezarka mogła być używana zarówno do manicure, jak i pedicure.

Frezarka do zabiegów podologicznych

zabieg podologiczny frezarkąZ racji, że podolodzy zajmują się chorobami stóp, frezarka musi zabezpieczać ich przed bakteriami i grzybami, które mogą się znajdować na paznokciach. Dlatego, jak pokazał nasz eksperyment urządzenia, które spotkamy w gabinecie podologicznym, muszą być wyposażone w pochłaniacz pyłu. Modele te mają także dodatkowe opcje, takie jak usuwanie odcisków, zgrubień modzeli.

Na co zwrócić uwagę kupując frezarkę do paznokci

Test praktyczny zwrócił naszą uwagę na kilka parametrów, które powinna posiadać najlepsza frezarka do paznokci. Poniżej prezentujemy te, które naszym zdaniem trzeba wziąć pod uwagę, dokonując wyboru.

Poręczna głowica

Urządzenie musi dobrze leżeć w dłoni. Głowica, którą trzymamy w ręce, powinna do niej pasować, tak by praca, którą chcemy wykonać, nie sprawiała trudności. Frezarka powinna być również lekka i poręczna, aby dokonywane manewry można było bez problemu wykonać zarówno prawą, jak i lewą dłonią. Zbyt ciężka i za duża głowica może być i kłopotliwa, a z biegiem czasu może prowadzić do kłopotów z nadgarstkiem, szczególnie wtedy, gdy korzystamy z urządzenia na co dzień.

Moc silnika

frezarka do paznokci w domuBardzo ważnym punktem jest moc silnika, ponieważ to właśnie od jego mocy będzie zależeć to, jak szybko będzie pracować urządzenie oraz ile będzie mieć obrotów frezu na minutę. Najlepsze urządzenia to te z obrotami nie mniejszymi niż 20 tysięcy na minutę. Jak pokazał przebieg testu frezarek do paznokci, do domowych zabiegów wystarczy urządzenie z mocą nie większą niż 20 W. To odpowiednia moc, dzięki której sprzęt będzie pracował płynnie, a wyśrodkowana ilość obrotów frezu pozwala na lepszą kontrolę piłowania. To bardzo ważne, szczególnie dla osób zaczynających przygodę z frezarkami, bo dzięki temu mogą zmniejszyć ryzyko uszkodzenia płytki oraz skórek.

Pochłaniacz pyłu

Podczas kontaktu frezu z płytką paznokcia dochodzi do jego piłowania, co skutkuje powstaniem pyłu. Unoszący się w powietrzu pył może być szkodliwy, szczególnie gdy piłujemy kolorowe żele i akryle, a także, gdy paznokcie zainfekowane są bakteriami i grzybami. Dlatego warto wziąć pod uwagę urządzenia z pochłaniaczem, który od razu będzie zasysał powstały pył do środka. Próba frezarek do paznokci pokazała, że praca urządzenia z pochłaniaczem nie wymaga moczenia dłoni, dzięki temu lepiej widać, ile płytki zostało już usunięte. To również pomaga uniknąć nadmiernego jej spiłowania.

Głośność pracy

Jest to kluczowy punkt dla osób, które będą korzystać z urządzenia codziennie i to po kilka godzin. Cichy sprzęt umożliwia komfortową rozmowę z klientem, a także pozwala uniknąć bólu głowy, wywołanego wielogodzinnym hałasem. Dlatego rekomendowana frezarka do salonów kosmetycznych powinna pracować jak najciszej.

Czym kierować się kupując frezarkę do paznokci?

zalety stosowania frezarki do paznokciPlanując zakup urządzenia, które pomoże w pielęgnacji paznokci, trzeba wiedzieć, co oznaczają niektóre terminy, używane przez producentów. Na potrzeby rankingu frezarek do paznokci wyjaśniamy kilka z nich.

Pedał nożny – analiza frezarek do paznokci pokazała, że niektóre z modeli, szczególnie te stosowane w specjalistycznych gabinetach podologicznych i kosmetycznych, wyposażone są w pedał nożny. Korzystanie z pedału jest bardzo wygodne, ponieważ urządzenie włączane jest i wyłączane właśnie za jego pomocą. Dzięki temu nie trzeba przerywać pracy, by ręką dostać się do pokrętła.

Kapturki i nakładki ścierne – to małe jednorazowe elementy, zakładane na nośnik, które służą do jednorazowych czynności pielęgnacyjnych, takich jak usuwania modzeli, zrogowaciałego naskórka i nagniotków. Wykonane są z różnych materiałów o różnej gradacji.

jak stosować frezarkę do paznokciMoment obrotowy frezarki – to wartość wyrażona w niutonometrach, dzięki której wiemy, z jaką siłą pracuje urządzenie. Wysoki moment obrotowy, jak pokazał wynik testu frezarki do paznokci, zapewnia niezawodne działanie urządzenia nawet na grubej płytce paznokcia lub twardym żelu.

Worek i filtry – frezarki z pochłaniaczem pyłów wyposażone są w specjalny worek oraz filtry, do których wlatują wessane pyłki. Aby układ odsysania mógł prawidłowo pracować, należy je regularnie wymieniać.

Regulacja kierunku obrotów – to możliwość, która pozwala zmienić skręt frezu oraz korzystać z urządzenia osobom praworęcznym i leworęcznym. To naszym zdaniem funkcjonalność, którą musi posiadać zwycięzca testu. Obrót w lewo oznaczany jest symbolem REV, natomiast w prawo FWD.

Aby nie uszkodzić płytki paznokcia podczas korzystania z frezarki nie można zbyt mocno dociskać do niej frezu. Nie należy także podkręcać obrotów, ponieważ wysokie obroty mogą zetrzeć za dużo warstwy paznokcia, co może spowodować nieprzyjemny ból.

Popularne marki frezarek do paznokci

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo producentów tych urządzeń, dlatego w naszej tabeli porównawczej frezarek do paznokci, którą stworzyliśmy na potrzeby rankingu, zaprezentowaliśmy wiele marek, w różnych przedziałach cenowych. Poniżej w kilku słowach opisaliśmy te najbardziej popularne.

 • JCMaster Beauty
 • Maya Nails
 • Neonail
 • Retto
 • Semilac
Niemiecka marka firmy Mustbuy GmbH, która swoją siedzibę posiada w Hamburgu. Marka ta, jak pokazał nasz test frezarek do paznokci, specjalizuje się właśnie w tym sprzęcie. JCMaster Beauty ciągle się rozwija i do swojej oferty włącza najnowsze modele frezarek. Dostępne są tu profesjonalne urządzenia, które skierowane są do specjalistycznych salonów kosmetycznych, gabinetów pielęgnacji paznokci oraz takie, które idealne będą dla osób zaczynających przygodę z frezarkami. Produkty JCMaster Beauty są wysokiej jakości, ponieważ zostały opracowane wspólnie z dermatologami i ekspertami.
 Marka od producenta Roneberg, który znany jest dzięki swoim inteligentnym zegarkom. Urządzenia tej marki to mocne frezarki dedykowane zarówno do robienia manicure, jak i pedicure oraz pielęgnacji pięt. Ich nowoczesny design oraz intuicyjny i czytelny wyświetlacz umożliwia łatwą obsługę, oraz możliwość zabrania frezarki ze sobą w podróż bądź do klientek, do których trzeba dojechać. Marka oferuje kilka rodzajów frezarek, różniących się od siebie specyfikacją oraz funkcjonalnościami, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dostępne są tu zarówno modele z pedałem nożnym, jak i bez pedału.
Popularny producent, który od lat w swoim asortymencie posiada duży wybór produktów do pielęgnacji i stylizacji paznokci. Znajdziemy tu bardzo szeroki wybór lakierów, płynów i preparatów do robienia hybryd i żeli, ozdób oraz niezbędnych akcesoriów i narzędzi. W ofercie nie mogło oczywiście zabraknąć frezarek, które ułatwiają stylizację paznokci. Urządzenia marki Neonail są poręczne i bardzo wygodne w obsłudze. Nie zajmują dużo miejsca, dlatego zmieszczą się nawet w damskiej torebce.
Producent oferujący szeroki wybór sprzętów elektronicznych oraz akcesoriów. Oferta tej marki to również nowoczesne frezarki do pielęgnacji paznokci, które nadają się do samodzielnej pielęgnacji i zabiegów kosmetycznych wykonywanych w domu. Producent stawia na ergonomiczne i poręczne kształty, które są wygodne w użytkowaniu oraz na solidne materiały. Urządzenia od Retto to bardzo dobrze skomponowane zastawy, dlatego decydując się na tę markę, nie trzeba szukać dodatkowych akcesoriów. Klienci cenią sobie bardzo dobrą jakość oraz atrakcyjną cenę Retto, dlatego to częsty wybór wielu kobiet.
Znana polska marka oferująca wszystko to, co potrzebne do pielęgnacji oraz stylizacji paznokci. W ofercie dostępne są lakiery hybrydowe, żele, lakiery, odżywki, lampy i całe zestawy do robienie pięknych paznokci w domu. Oprócz tego producent oferuje przydatne narzędzia i akcesoria. Porównanie frezarek do paznokci pokazało, że Semilac w swojej ofercie ma kilka rodzajów frezarek, dlatego z pewnością każda z klientek znajdzie tu coś dla siebie. Urządzenia są profesjonalne i nowoczesne, a ich modny design przyciąga wzrok.

Jak dbać o frezarkę?

Ocena pracy frezarki do paznokci jest niezastąpiona. Doskonale wiedzą to panie, które bawią się często kolorowymi lakierami i żelami na swoich paznokciach. Aby urządzenie mogło nam służyć przez długie lata, trzeba o nie prawidłowo zadbać. W kilku podstawowych punktach przedstawiamy poniżej, jak prawidłowo zadbać o ten sprzęt.

 1. Po pierwsze, jak pokazał test frezarek do paznokci, powinniśmy używać jej zgodnie z przeznaczeniem. Nie można frezarki do manicure używać do robienia pedicure, ponieważ moc tych urządzeń jest inna. Urządzenie do manicure może nie dać rady spiłować grubszej płytki paznokci stóp.
 2. Bardzo ważne podczas używania frezarki jest ustawienie odpowiednich obrotów. Zbyt małe obroty frezu mogą uszkodzić mechanizm urządzenia.
 3. Najlepiej używać oryginalnych frezów, dostarczanych przez producenta. Zamienniki nie zawsze pasują, dlatego mogą niekorzystnie wpłynąć na pracę sprzętu.
 4. Jeżeli nasza frezarka do paznokci posiada pochłaniacz pyłu, to należy pamiętać o regularnym opróżnianiu worka i filtrów, w którym znajdują się wessane pyły. Dzięki temu urządzenie będzie lepiej ssało, a niepożądany pyłek nie dostanie się do delikatnych mechanizmów urządzenia, szczególnie do jego silnika. Zapobiega to także przegrzaniu.
 5. Na koniec pracy należy prawidłowo zabezpieczyć trzpień głowicy, aby nie uległ uszkodzeniu. W tym celu powinno się zamontować specjalną końcówkę zabezpieczającą lub frez.
 6. Na rynku dostępne są również specjalne preparaty, które pomagają wyczyścić urządzenie oraz zadbać o prawidłową higienę jego użytkowania.

Źródła:

https://semilac.pl/pl/
https://jcmaster-beauty.de/
https://www.neonail.pl/
https://www.sposobynazycie.pl/frezarki-do-paznokci-sprzet-niezbedny-do-stylizacji-i-pielegnacji/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Podologia

FAQ

Czy frezarka może zastąpić aceton?

Jak pokazał nasz test frezarek do paznokci, za pomocą urządzenia można bardzo szybko, bez żadnych wcześniejszych zabiegów przygotowawczych, usunąć znajdujący się na paznokciach lakier hybrydowy lub żel.

Czy warto kupić frezarkę?

Jeżeli często malujemy paznokcie, szczególnie lakierami hybrydowymi, to urządzenie z pewnością będzie przydatne. Użytkowniczki, które na co dzień korzystają z tego urządzenia, zostawiają pozytywne opinie o frezarkach do paznokci, bo dzięki nim cała pielęgnacja trwa o wiele krócej.

Jaką moc frezarki wybrać?

Rekomendowana moc do użytku domowego to około 20 W. Jeśli szukamy urządzenia do profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych, to nie powinno mieć ono mniejszej mocy niż 40 W.

Czy frezarka może zniszczyć paznokcie?

Nieumiejętne korzystanie z frezarki może doprowadzić do uszkodzenia płytki paznokcia, dlatego, aby tego uniknąć, należy przed korzystaniem z urządzenia zapoznać się z jego instrukcją. Trzeba pamiętać także o prawidłowym ustawieniu szybkości obrotów frezu i unikaniu mocnego dociskania go do płytki.

Czym się różnią frezarki?

Jak pokazał nasz ranking frezarek do paznokci, urządzenia te różnią się rodzajem, producentem, parametrami oraz ceną. Aby wybrać najlepszy model urządzenia, najlepiej przed zakupem sprawdzić porównanie frezarek, gdzie szczegółowo w tabeli porównawczej przedstawione są najważniejsze parametry urządzenia.

1 étoile2 étoiles3 étoiles4 étoiles5 étoiles (Brak ocen)
Loading...