Ranking suszarek do włosów 2023 – najlepsze suszarki do włosów
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 27
oceniane badania
oceniane badania 8
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 4236

Ranking suszarek do włosów 2023 - najlepsze suszarki do włosów

Proste urządzenie, którymi jeszcze do niedawna były suszarki do włosów, stają się coraz bardziej skomplikowane, przez co wybór odpowiedniego modelu staje się trudniejszy. W związku z tym przygotowaliśmy ranking suszarek do włosów, który ma pomóc ci odpowiedzieć na pytanie: jaką suszarkę do włosów wybrać? Test produktu pozwolił nam przygotować zestawienie rekomendowanych urządzeń, które przedstawia poniższa tabela porównawcza:

Suszarki do włosów – Ranking 2023

Ostatnia aktualizacja:

Filter aktivieren >
Rekomendacja
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 27
oceniane badania
oceniane badania 8
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 4236

Co to jest suszarka do włosów?

Suszarka do włosów to urządzenie, którego podstawowym celem jest wspomaganie i przyśpieszanie suszenia włosów. Strumień ciepłego powietrza, wydostającego się z dyszy suszarki, daje również większą kontrolę nad tym, jak suszą się włosy i pozwala je modelować w trakcie suszenia.

Jak działa suszarka do włosów?

Zasada działania suszarki do włosów jest bardzo prosta. W jej wnętrzu umieszczony jest wentylator tworzący strumień powietrza, który owiewa włosy, usuwając z ich sąsiedztwa warstwę wilgotnego powietrza, co z kolei pozwala włosom szybciej wysychać. Proces ten przyspiesza jeszcze drugi podstawowy element każdej suszarki do włosów, czyli grzałka. Ogrzewa ona powietrze wydostające się z urządzenia, co jeszcze bardziej przyśpiesza parowanie wody i wysychanie włosów.

Rodzaje suszarek do włosów

Suszarka do włosów to stosunkowo nieskomplikowane urządzenie. W związku z tym nie rozpowszechniło się zbyt wiele typów tych urządzeń. Na rynku mamy de facto tylko dwa typy suszarek do włosów:

suszarka do włosów czarna remington

Suszarki ręczne

Jest to rodzaj suszarek, który chyba każdy zna doskonale. Są to małe urządzenia trzymane w ręce. Ten typ suszarek rozpowszechnił się w gospodarstwach domowych na całym świecie i jest dziś rzeczą, którą widzimy przed oczami, myśląc o suszarce do włosów.

Pierwsza suszarka ręczna powstała już ponad 100 lat temu!

suszarka do włosów statyw pro salon fryzjerski profesjonalna suszarka

Suszarka z kapturem i statywem

Ten rodzaj suszarki do włosów pozwala suszyć całą głowę jednocześnie, bez konieczności trzymania suszarki w ręce. Ten typ ma jednak swoje wady. Podstawową jest duży rozmiar. Mało kto może sobie pozwolić na wygospodarowanie wystarczająco dużo miejsca w łazience, czy garderobie, aby móc postawić w nich suszarkę na statywie. W związku z tym rozwiązanie to spotkamy najczęściej w salonach urody i profesjonalnych salonach fryzjerskich.

Zalety i zastosowanie

Opinie o suszarkach do włosów są różne, część osób uważa, że mają one negatywny wpływ na włosy. My jednak uważamy, że suszarka używana zgodnie z przeznaczeniem ma wiele ważnych zalet i jest niezbędnym narzędziem każdej nowoczesnej osoby, dbającej o swój wygląd. Podstawowymi zaletami suszarek do włosów są:

  • Oszczędność czasu. Dzięki suszarce możesz dużo szybciej wysuszyć mokre włosy. Jest to szczególnie przydatne w dzisiejszych, zabieganych czasach.
  • Stylizacja. Suszenie włosów suszarką pozwala stylizować je podczas suszenia. Możesz do tego wykorzystać zwykłą szczotkę lub dyfuzor, o którym piszemy więcej w dalszej części tego artykułu.
  • Jonizacja. Zaletę tę mają wyłącznie suszarki wyposażone w tę funkcję. Pozwala ona zneutralizować pozytywnie naładowane cząsteczki, pojawiające się na włosach. Są one dzięki temu bardziej gładkie, nie plączą się i nie elektryzują.
  • Zwiększona objętość. Suszenie włosów suszarką podnosi je u podstaw, przez co mają większą objętość i są bardziej puszyste.
Pierwszą suszarkę do włosów opracował polski wynalazca i inżynier Michał Doliwo-Dobrowolski.

Wielki przewodnik dla osób kupujących suszarkę do włosów

suszenie długich prostych damskich włosów czarną suszarkąWybór dobrej suszarki do włosów może być trudniejszy, niż ci się wydaje. Aby pomóc ci w tej decyzji przeprowadziliśmy sprawdzenie popularnych na rynku suszarek. Przebieg testu pokazał, że są rzeczy, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę.

Pozorne podobieństwo pomiędzy modelami nie oznacza, że mają taką samą moc. Musisz dokładnie sprawdzić, ile mocy ma dany model. Nie chcesz przecież, aby twoja suszarka suszyła słabo, albo pobierała zbyt dużo prądu. Nasz analiza pokazała, że optymalna wartość to standardowe 2 000 W.

Ważne jest również, aby twój zwycięzca testu miał wszystkie funkcje, których potrzebujesz. Jeśli więc ocena twoich włosów podpowiada ci, że są one nieco zniszczone, zastanów się nad suszarką wyposażoną w jonizator i zimny nawiew, jeśli natomiast twoje włosy są pofalowane lub chcesz, aby były, wybierz model z dyfuzorem.

Definicje

Może się wydawać, że suszarka do włosów to proste urządzenie, które nie charakteryzuje się zbyt wieloma parametrami technicznymi. Jest jednak kilka pojęć i definicji, które musisz znać i rozumieć, aby móc dokonać świadomego wyboru i wybrać taki model, który najlepiej spełni twoje oczekiwania. My przeprowadzając nasz test, czy też porównanie, braliśmy pod uwagę następujące czynniki:

Moc

To jak wydajnie działa suszarka do włosów zależy przede wszystkim od podzespołów w niej zastosowanych, ale dobrym wyznacznikiem tego, jak dobrze dany model będzie suszył włosy, jest również jego moc, podawana w watach [W]. Im wyższa ta wartość, tym suszarka powinna mocniej dmuchać i grzać.

Niestety tak jak wspomnieliśmy wcześniej, nie definiuje to tak naprawdę jej wydajności, ale to ile prądu pobiera z sieci elektrycznej. Moc może nam więc tylko sugerować, jak wydajna jest dana suszarka i mówi, jak mocno dany model wpłynie na wysokość rachunku za prąd.

Średnia wartość mocy oscyluje w granicach 2 000 W. Jest to wartość porównywalna do działającej mikrofalówki. Najlepszy produkt, taki który pomyślnie przejdzie test praktyczny, powinien więc mieć stosunkowo niską moc, a jednocześnie działać wydajnie. Będzie to oznaczało, że producent odpowiednio go zaprojektował i zastosował wydajne podzespoły.

suszarka czarna design philips

Jonizacja

Suszarka wyposażona w funkcję jonizacji podczas suszenia wysyła w kierunku włosów strumień ujemnie naładowanych cząsteczek, które na nich osiadają i mają na nie pozytywny wpływ.

Na czym jednak ten pozytywny wpływ polega? Podczas suszenia włosów gorącym powietrzem woda paruje, co osusza włosy. Gorące powietrze sprawia jednak również, że na włosach pojawiają się pozytywnie naładowane cząsteczki, które wpływają na to, że łuski włosowe się rozchylają, przez co włosy wydają się przesuszone, łatwiej się plączą i są bardziej narażone na uszkodzenia. Ujemne jony wysyłane przez suszarkę neutralizują te pozytywnie naładowane cząsteczki, jednocześnie eliminując główną wadę suszenia włosów suszarką. suche włosy jonowanie image blond włosy suche

Jonizacja jest więc funkcją, która przyda się każdemu, ale szczególnie polecamy ją osobom, których włosy są już w nienajlepszej formie i wymagają szczególnej opieki. Wynik testu, który przeprowadziliśmy, pokazał jednoznacznie, że jonizacja pomaga zachować zniszczone włosy w dobrej formie i każdy dobry ranking suszarek do włosów powinien zawierać modele wyposażone w tę funkcję.

Dyfuzor

To specjalna okrągła nakładka na suszarkę do włosów. Jest ona wyposażona w długie wypustki, pomagające w stylizacji loków i fal oraz specjalne kanały, które sprawiają, że powietrze wydostające się z suszarki subtelnie owiewa każdy kosmyk włosów z osobna.

Jeszcze do niedawna końcówka ta była nowością, dziś już jest w nią wyposażony niemal każdy model suszarki. Nakładkę tę polecamy szczególnie osobom, których włosy mają naturalne fale i delikatne loki oraz osobom, które chcą uzyskać efekt falowanych włosów bez użycia prostownicy, czy lokówki.

Liczba prędkości nadmuchu

Ten parametr informuje nas po prostu, ile możliwych prędkości nadmuchu można ustawić w danym modelu suszarki do włosów. Dzięki temu masz większą kontrolę na tym, jak szybko schnąć będą twoje włosy oraz jaki nacisk powietrza będzie na nie oddziaływał. Ma to wpływ na to jak włosy będą się układały podczas stylizacji.

Większość modeli oferuje przynajmniej dwie lub trzy prędkości nadmuchu, choć są też modele, które oferują ich sześć i więcej. W skrócie im dana suszarka ma więcej możliwych prędkości nadmuchu, tym jest bardziej wszechstronna, daje więcej możliwości i jest bardziej profesjonalna.

Liczba poziomów temperatury

kobieta susząca włosy suszarką loki

Parametr bardzo podobny do wcześniej opisywanej liczba poziomów nadmuchu. W tym wypadku mamy do czynienia z temperaturą powietrza, które wydostaje się z dyszy suszarki. Im powietrze bardziej gorące, tym włosy będą schły szybciej, ale jednocześnie będą bardziej narażone na uszkodzenia. Większa liczba poziomów temperatury daje więc większą kontrolę i możliwość obniżania temperatury w trakcie suszenia, co sprawia, że już niemal suche włosy nie są narażone na zbyt wysoką temperaturę. W standardzie suszarki oferują dwa lub trzy poziomy temperatury.

Funkcja zimnego nadmuchu

Jest to specjalny rodzaj poziomu temperatury nadmuchu. W tym przypadku powietrze, które wydostaje się z suszarki, ma temperaturę pokojową i tylko minimalnie wpływa na suszone włosy. Jest to rozwiązanie, w które koniecznie wyposażona musi być suszarka każdej osoby, której włosy są uszkodzone lub wrażliwe na temperaturę.

5 topowych marek suszarek do włosów

Cała masa firm ma w swojej ofercie suszarki do włosów. My wybraliśmy dla ciebie pięć, które w naszej opinii najbardziej zasługują na uwagę.

  • Remington
  • BaByliss
  • Panasonic
  • Philips
  • Braun
– to firma, która swoje działania skupia wokół produktów do pielęgnacji włosów, a suszarki do włosów są niemal jej specjalnością. W swojej ofercie firma ma zarówno profesjonalne suszarki, które mogłyby pracować w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim, jak również proste modele dla amatorów. Dlatego też ceny ich suszarek mocno się wahają. Produkt z logiem Remington możesz kupić już za niecałe 100 zł, ale możesz również zapłacić niemal 10 razy więcej. Jest więc to firma, która jest w stanie spełnić oczekiwania każdego klienta.
– ta wywodząca się z Francji firma obecnie jest częścią amerykańskiej korporacji Conair. Podobnie jak opisany wcześniej Remington, BaByliss tworzy produkty do pielęgnacji i układania włosów. W ich ofercie oprócz suszarek znajdziesz również prostownice, maszynki do strzyżenia, falownice i inne. Słowem wszystko, czego włosy potrzebują. Najtańszy model suszarki tej firmy udało nam się znaleźć za jedyne 59,99 zł, a najdroższy (wyposażony w jonizację, zimny nawiew, dyfuzor, podwójny koncentrator i dwa ustawienia nawiewu) to już wydatek rzędu 500 zł.
– ten japoński gigant tworzy produkty z niemal każdej kategorii, która ma coś wspólnego z elektroniką, czy ogólnie prądem elektrycznym i nie tylko. Nie dziwi więc, że w swojej ofercie mają również suszarki do włosów. Pomimo tego, że firma Panasonic nie jest tak skupiona na produktach do pielęgnacji włosów jak dwie wcześniej omówione formy i nie dysponuje tak szeroką gamą produktów, to bez wątpienia jest warta uwagi. Tworzy bowiem produkty najwyższej klasy, wyposażone we wszystkie najnowocześniejsze funkcje, a ich suszarki mają chyba najlepszy stosunek jakości do ceny. Za ich suszarkę zrobioną z najwyższej klasy materiałów i wyposażoną w dyfuzor, koncentrator, jonizację, zimny nawiew i kontrolę strumienia powietrza zapłacisz około 400 zł.
– ten holenderski producent elektroniki, podobnie jak wspomniany wcześniej Panasonic, nie skupia się na produktach do stylizacji włosów. Skupia się natomiast na najwyższej jakości i ciekawym designie. Ich suszarki do włosów zwykle kosztują około 200 zł i prawie zawsze są warte swojej ceny. Zdarzają się jednak modele, które znacząco odstają od tej standardowej ceny. Możesz kupić prostą suszarkę Philips już za 59 zł, ale możesz też kupić bardzo nowoczesną i kompaktową suszarkę tego producenta za sporo ponad 1 000 zł.
– ostatnią firmą, jaką tu opiszemy, jest niemiecki producent, który co prawda kojarzy się z włosami, ale raczej w kontekście ich obcinania niż modelowania. Niech cię to jednak nie zmyli, produkują oni również akcesoria do modelowania włosów, w tym suszarki, które charakteryzują się dobrą jakością wykonania, zaawansowanymi funkcjami i przystępnymi cenami. Ceny suszarek tej firmy wahają się od około 100 do około 400 zł, zajmują więc średnią półkę i są dla wielu idealnym kompromisem pomiędzy jakością a ceną.

Źródła:

https://www.philips.pl/c-e/blog/pielegnacja-ciala/wlosy/pielegnacja-i-porady/suszarka-z-jonizacja-dlaczego-warto.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Suszarka_do_w%C5%82os%C3%B3w
https://www.panasonic.com/pl/consumer/pielegnacja-ciala/dla-kobiet/suszarki-i-prostownice/eh-na65.html

FAQ

Czy suszarka do włosów zużywa dużo prądu?

Tak, standardowe suszarki do włosów pobierają około 2000W mocy. Oznacza to w praktyce, że działająca suszarka do włosów pobiera podobną ilość prądu co działająca kuchenka mikrofalowa, czy odkurzacz. Pamiętaj więc, aby nie suszyć włosów zbyt długo i w zbyt wysokiej temperaturze. Nie tylko narazi cię to na wyższe rachunki za prąd, ale również może zniszczyć twoje włosy.

Czy warto suszyć włosy zimnym powietrzem?

Suszenie włosów zimnym powietrzem trwa dłużej, ale dużo mniej niszczy włosy. Dlatego jeśli twoje włosy są zniszczone lub wrażliwe na temperaturę, to suszenie ich zimnym powietrzem jest jak najbardziej dobrym pomysłem.

Czy suszarki do włosów niszczą włosy?

Suszarki same w sobie nie niszczą włosów. Niszczyć je może nieprawidłowe korzystanie z suszarki. Najczęściej za zniszczenie odpowiada zbyt wysoka temperatura suszenia. Jeśli więc śpieszysz się i musisz szybko wysuszyć włosy, to pamiętaj, aby zacząć suszenie od najwyższej temperatury i stopniowo ją zmniejszać, kiedy włosy stają się coraz suchsze. Woda na powierzchni włosa chroni go bowiem przed wysoką temperaturą, a kiedy ta wyparuje, włosy są bardziej narażone i należy stosować niższą temperaturę.

Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały?

Problem ten może rozwiązać suszarka do włosów z funkcją jonizacji. Ujemnie naładowane jony, które wysyła w kierunku włosów taka suszarka, neutralizują pozytywnie naładowane jony powstające na przykład podczas suszenia, co sprawia, że włosy są elektrycznie neutralne.

Po co mi dyfuzor w suszarce do włosów?

Dyfuzor rozbija strumień powietrza wydostający się z suszarki, przez co ułatwia suszenie włosów, które są naturalnie pofalowane lub się lekko kręcą. Specjalne wypustki pozwalają na falowanie włosów bez konieczności użycia prostownicy, czy lokówki.

1 étoile2 étoiles3 étoiles4 étoiles5 étoiles (Brak ocen)
Loading...