Ranking depilatorów laserowych IPL 2023 – Produkty Wprost
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 11
oceniane badania
oceniane badania 5
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 2100

Ranking depilatorów laserowych IPL 2023 - Produkty Wprost

Depilacja laserowa to metoda pozbycia się owłosienia. Wiele kobiet coraz częściej rozważa zakup depilatora laserowego, który długotrwale usuwa niechciane włoski. Jaki depilator laserowy wybrać do domu? Aby ułatwić podjęcie decyzji, przeprowadziliśmy porównanie depilatorów laserowych, tworząc ich ranking na 2023 rok.

Depilatory Laserowe – Ranking 2023

Ostatnia aktualizacja:

Filter aktivieren >
Rekomendacja
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 11
oceniane badania
oceniane badania 5
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 2100

Czym jest depilator laserowy?

Depilator laserowy w technologii IPL to urządzenie, które powstało po to, by móc samodzielnie we własnym zakresie usunąć owłosienie z naszego ciała. Urządzenie to zrewolucjonizowało rynek depilacji, ponieważ długotrwale usuwa owłosienie wraz z cebulkami, nie powodując przy tym bólu. Wystarczy tylko kilka dokładnych serii zabiegów usuwających włoski, aby pozbyć się nieestetycznych włosków z twarzy, pach, nóg, okolic bikini oraz innych części ciała.

Nasze zestawienie depilatorów laserowych pokazało, że urządzenie składa się z głowicy, która posiada specjalną, wbudowaną lampę, emitującą wiązki światła. Wypuszczone światło podgrzewa włoski do bardzo wysokiej temperatury, która niszczy je, uniemożliwiając im ponowny wzrost. Wszystkie testowane przez nas depilatory laserowe wyposażone były w wygodny uchwyt, który jest poręczny i bardzo dobrze leży w dłoni.

Urządzenie do depilacji włosów, ranking depilatorów laserowych

Jak działa depilator laserowy?

Nasz ranking depilatorów laserowych IPL pokazał, że sprzęt ten działa na zasadzie fototermolizy. Fototermoliza to w dużym skrócie bezpieczne niszczenie struktury włosa, w szczególności jego cebulki. Wysoka temperatura oraz światło wytwarzane przez lampę zamontowaną w głowicy depilatora trafiają do głębokich warstw skóry, niszcząc włoski oraz hamując ich ponowne pojawienie się na ciele. Dzięki temu, że depilacja odbywa się przy pomocy światła i temperatury jest bezpieczna, a skóra po depilacji nie ma podrażnień.


To nie jest tak, że wystarczy tylko raz użyć depilatora i problem z owłosieniem mamy już z głowy. Aby nasza skóra była gładka, trzeba powtarzać zabieg depilacji co jakiś czas. Dopiero po kilku takich seriach uzyskamy pożądany efekt. Tabele porównawcze depilatorów laserowych pokazują, że to ile razy musimy powtórzyć laserowe usuwanie włosków, zależy od parametrów urządzenia oraz koloru i struktury naszych włosów, czyli ich grubości i gęstości.

Depilator laserowy różni się od swoich poprzedników tym, że w jego przypadku usunięcie włosków wraz z cebulką jest bezbolesne. Nasze badanie pokazało, że w tradycyjnych depilatorach usuwanie owłosienia polega na wyrywaniu włosków, co było i dalej jest bardzo nieprzyjemne i bolesne.

Zalety i zastosowanie depilatorów laserowych

Depilatory w technologii IPLmają bardzo szerokie zastosowanie. Urządzenie z powodzeniem używane jest zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Specjalistyczne depilatory laserowe od lat królują w salonach kosmetycznych, stanowiąc jedną z najlepszych metod do usuwania owłosienia z całego ciała. Za pomocą depilatora laserowego najczęściej depilujemy:

 • twarz,
 • ręce,
 • nogi,
 • okolice bikini.

Nie ma w tym zatem nic dziwnego, że producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom osób korzystających z tej metody depilacji i stworzyli depilator laserowy, który jest rekomendowany do użytku domowego. Nasz eksperyment depilacji pokazał, że dzięki temu, że we własnych domach mamy możliwość dokonania samodzielnej depilacji, oszczędzamy czas i pieniądze.

Dobry depilator laserowy ma bardzo wiele zalet, do tych najważniejszych należą:

 • uzyskanie długotrwale gładkiej skóry,
 • brak podrażnień oraz koniec problemów z wrastającymi włoskami,
 • test praktyczny depilatora laserowego pokazał, że depilacja jest bezbolesna,
 • urządzenia są bardzo łatwe w obsłudze.

Depilator laserowy

Rodzaje depilatorów laserowych

Depilatory laserowe można podzielić ze względu na sposób, w jaki są zasilane. W ten sposób wyróżniamy depilatory zasilane sieciowo, akumulatorowo oraz sieciowo-akumulatorowo.

Sieciowe

To najczęściej spotykany rodzaj depilatora, w którym nasze urządzenie podczas zabiegu czerpie zasilanie bezpośrednio z gniazdka. Dzięki zasilaniu sieciowym nie musimy martwić się o rozładowany akumulator, ale wszelkie zabiegi musimy wykonywać w obrębie źródła prądu. Minusem tego rodzaju jest brak mobilności podczas zabiegu depilacji.

Akumulatorowe

To modele, które gwarantują mobilność na najwyższym poziomie. Nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni kablami i z łatwością możemy wykonywać wszelkie manewry. W przypadku akumulatorowego depilatora laserowego musimy jednak pamiętać o regularnym ładowaniu.

Akumulatorowo-sieciowe

To najbardziej uniwersalny rodzaj depilatora, który łączy cechy i zalety dwóch powyższych. Taki rodzaj zasilania daje możliwość wykonywania zabiegów zarówno na kablu, jak i bezprzewodowo. Ocena tych urządzeń jest najwyższa.

Depilator laserowy, ranking depilatorów laserowych

Na co zwrócić uwagę kupując depilator laserowy?

Wybierając depilator laserowy, trzeba przyjrzeć się przede wszystkim jego specyfikacji. Istnieje kilka ważnych parametrów, które mają wpływ na ogólną pracę urządzenia oraz na ostateczny efekt depilacji. Ważne są również opinie o depilatorach laserowych IPL pozostawione przez innych użytkowników. Poniżej prezentujemy listę rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając najlepszy depilator laserowy.

Ilość impulsów

Ilość impulsów określa żywotność depilatora laserowego. Lepiej wybrać model, który będzie miał większą liczbę błysków, ponieważ dłużej nam posłuży. Przeprowadzona przez nas analiza wskazuje, że najlepsze depilatory to takie, których ilość impulsów jest w okolicach 400 000. Taka ilość powinna wystarczyć na przeszło 20 lat pracy.

Powierzchnia głowicy

Przebieg testu pokazał, że im większa powierzchnia głowicy, tym krócej potrwa depilacja. Dobrze, gdy depilator ma możliwość dostosowania obszaru, przez jaki wydostaje się wiązka światła do konkretnych partii ciała. Duża powierzchnia głowicy najlepsza jest do depilacji nóg i pleców, natomiast mniejsza do okolic bikini, pach i twarzy.

Regulacja mocy

Depilatory laserowe dzięki możliwości dostosowania intensywności światła do rodzaju owłosienia oraz typu karnacji to bardzo wszechstronne urządzenia. Opcja regulacji umożliwia bezpieczną i skuteczną depilację, ponieważ możemy zmieniać moc światła. W taki też sposób unikniemy podrażnień depilowanego obszaru skóry.

Kształt urządzenia

Zabieg depilacji zajmuje trochę czasu, średnio około pół godziny. Przez cały ten czas depilator musimy trzymać w ręce, dlatego ważne jest, by dobrze w niej leżał. Sprawdzenie, czy uchwyt pasuje do naszej dłoni oraz czy wielkość depilatora, jak i jego waga nam odpowiada, jest bardzo ważnym punktem.

Depilator laserowy

Czym kierować się kupując depilator laserowy?

Zabezpieczenia oraz czujniki bezpieczeństwa

Wybierając depilator laserowy, należy zwrócić uwagę na jego zabezpieczenia. Do podstawowych zabezpieczeń należy przede wszystkim zabezpieczenie przed omyłkowym wypuszczeniem impulsu. Takie zabezpieczenie ma na celu ochronę naszych oczu. Jak pokazał test depilatorów laserowych, najlepsze modele posiadają również czujniki kontaktu ze skórą, które blokują wysyłanie wiązki światła do momentu, aż głowica urządzenia będzie przylegać idealnie do skóry.

Wyświetlacz LCD

Większość z dostępnych na rynku depilatorów laserowych wygląda podobnie. Zauważymy podobieństwo kształtu, wielkości, a nawet koloru. Najnowsze modele wyposażone są jednak w wyświetlacz LCD, który ułatwia przeprowadzenie depilacji, ponieważ wyświetla najważniejsze parametry depilatora.

Długość przewodu

W naszym rankingu depilatorów laserowych wzięły udział także depilatory o zasilaniu sieciowym. Decydując się na ten rodzaj urządzenia, musimy wziąć pod uwagę długość kabla. Przewód powinien mieć długość, która umożliwi wygodne ruchy dłonią. Próba pracy ze splątanym lub skręconym kablem jest uciążliwa.

Dodatkowe nakładki

Według naszej redakcji zwycięzcą testu jest depilator laserowy, który w swoim zestawie posiada specjalne nakładki. Warto zobaczyć czy depilator posiada nakładkę do twarzy, okolic bikini, pach, lub innych części ciała. Urządzenie z takimi nakładkami jest najbardziej uniwersalne.

Dedykowana aplikacja

Przeprowadzając test depilatorów laserowych, mieliśmy okazję przetestować modele, które mają własne aplikacje. Dzięki takiej aplikacji możemy w pełni wykorzystać możliwości urządzenia, na przykład stworzymy własny harmonogram zabiegów.

Choć depilator laserowy nie należy do najtańszych urządzeń, to zdecydowanie wart jest swojej ceny. Przede wszystkim dlatego, że zakup depilatora laserowego wychodzi taniej niż wielokrotne wizyty w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Najpopularniejsi producenci depilatorów laserowych

Wybór depilatora laserowego od sprawdzonej i wiarygodnej firmy to gwarancja dobrze wydanych pieniędzy, a przede wszystkim skutecznej depilacji. W naszym rankingu depilatorów laserowych przygotowaliśmy porównanie modeli od najlepszych producentów w branży.

 • Braun
 • Philips
 • Remington
 • Lescolton
 • Tria Beauty
Braun to niemieckie przedsiębiorstwo, które funkcjonuje od 1921 roku. W latach 2005-2012 Braun był własnością amerykańskiego koncernu Procter & Gamble, a po 2012 roku został sprzedany włoskiej firmie – De’Longhi. Braun jest cenionym producentem urządzeń kosmetycznych takich jak golarki, trymery, szczoteczki do zębów, prostownice do włosów, a także depilatorów. W ofercie depilatorów laserowych marki Braun znajdziemy szereg modeli, które cieszą się pozytywnymi opiniami. Klienci zwracają uwagę przede wszystkim na bardzo szybkie efekty, jakie można uzyskać po użyciu depilatorów Braun oraz gładką skórę po zabiegu i powolny proces odrastania nowych włosków.
Philips to holenderski producent elektroniki, który funkcjonuje od 1891 roku. Firma działa na wielu płaszczyznach, oferując jednocześnie telewizory, słuchawki, a także artykuły kosmetyczne takie jak suszarki czy depilatory laserowe. Asortyment Philips pod względem depilatorów laserowych nie jest może zbytnio rozbudowany, ale są to modele sprawdzone i cenione przez konsumentów. Największą sławą cieszy się przede wszystkim seria Lumea holenderskiego producenta, która zbiera bardzo pozytywne recenzje i opinie. Klienci wyrażają słowa uznania na temat szybkości uzyskiwanych efektów przy użyciu depilatorów laserowych Philips, a także zachwalają ich długą żywotność.
Remington jest jednym z największych producentów urządzeń do stylizacji włosów, golenia i strzyżenia. Marka należy do amerykańskiej korporacji Rayovac, która zaś jest własnością koncernu Spectrum Brands. W ofercie firmy Remington znajdziemy kilka bardzo ciekawych pozycji, jeżeli chodzi o depilatory laserowe. Firma zyskała uznanie klientów dzięki serii I-LIGHT, która oferowała wysoką jakość depilacji i trwałe efekty. Remington oferuje swoje depilatory w bardzo przyzwoitej cenie, co w połączeniu z osiąganymi przy ich użyciu rezultatami sprawia, że to jeden z najczęstszych wyborów wśród konsumentów, szukających dobrego, budżetowego rozwiązania.
Lescolton to jeden z pionierów w dziedzinie projektowania, rozwoju i dystrybucji urządzeń kosmetycznych. W ofercie firmy znajdziemy szereg innowacyjnych sprzętów służących do redukcji zmarszczek, a także do wykonywania laserowej depilacji włosków w domowych warunkach. Depilatory laserowe marki Lescolton wykorzystują najnowsze patenty i technologie, które umożliwiają tworzenie zaawansowanych urządzeń, gwarantujących szybkie usuwanie włosów i przede wszystkim trwałe efekty. Depilatory Lescolton to coraz bardziej rozpoznawalne urządzenia w Polsce, które cieszą się dobrymi opiniami. Klienci wskazują na bardzo prostą obsługę, minimalną ilość skutków ubocznych w postaci podrażnień czy zaczerwienień i wygodną konserwację.
Firma Tria Beauty powstała w 2003 roku i swoim działaniu skupia się na produkcji urządzeń redukujących zmarszczki i usuwaniu oznak starzenia się skóry. Głównym założeniem firmy było przekształcenie klasycznego profesjonalnego lasera do usuwania włosów w ręczne, łatwe w użyciu urządzenie, które swobodnie można wykorzystać w warunkach domowych. Pierwszy depilator na rynek japoński został wprowadzony w 2005 roku, a w 2008 firma wkroczyła do Ameryki. Dziś depilatory laserowe Tria Beauty to urządzenia rozpoznawalne i cenione na całym świecie. Zapewniają szybkie i długotrwałe efekty, a przy tym spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Depilacja laserowa – fakty i mity

Wokół tematu depilacji laserowej krąży wiele nieprawdziwych i powielanych dalej informacji. Przygotowując nasz ranking depilatorów laserowych, sprawdziliśmy co jest faktem, a w czym nie ma ani krzty prawdy.

Uszkodzenia i oparzenia skóry

Wiele osób twierdzi, że laserowe usuwanie włosów jest bolesne i uszkadza skórę, co jest oczywiście nieprawdą. Depilacja laserowa skierowana jest na mieszki włosowe i nie powoduje żadnych uszkodzeń skóry na obszarze działania.

Natychmiastowe efekty

Z pewnością jest możliwe, aby depilacja laserowa ograniczyła wzrost włosów już po jednej sesji, jednak to bardzo indywidualna kwestia i nie sprawdza się w przypadku każdej osoby. Najczęściej długotrwałe rezultaty i gładką skórę można uzyskać po kilku sesjach.

Depilator laserowy, ranking depilatorów laserowych

Laserowe usuwanie włosów wiąże się z ryzykiem napromieniowania

Systemy stosowane w depilatorach laserowych są zatwierdzone przez FDA i w żaden sposób nie narażają nas na napromieniowanie. Promieniowanie występuje wprawdzie między barierami świetlnymi lasera, ale nie wychodzi z tej przestrzeni.

Latem nie można korzystać z depilatorów laserowych

W lecie spokojnie można korzystać z depilacji laserowej. Trzeba jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach związanych z opalaniem – nie wolno tego robić 3 tygodnie przed i 3 tygodnie po depilacji.

Brak przeciwwskazań do depilacji laserowej

Choć nie jest ich dużo, to jednak występują. Najważniejsze przeciwwskazania to opalenizna i okres ciąży oraz karmienia piersią. Nie zaleca się również depilacji laserowej przy stosowaniu leków, chorobach nowotworowych i różnych chorobach skóry jak np. bielactwo czy łuszczyca. Depilacji laserowej nie powinno się też wykonywać na skórze z widoczną opryszczką lub innymi zmianami wirusowymi czy grzybiczymi.

Depilator laserowy działa tylko na ciemne włosy

Depilatory rzeczywiście najlepiej radzą sobie z ciemnymi włoskami. Jednak technologia idzie naprzód i najnowsze modele potrafią usuwać również jasne włoski – często wymagana jest po prostu większa ilość sesji.

Depilator laserowy nie poradzi sobie z wrastającymi włosami

Laser poradzi sobie tak samo dobrze zarówno w przypadku prawidłowo rosnących włosów, jak i włosów wrastających. Depilacja laserowa jest nawet wskazana, jeżeli borykamy się z taką przypadłością.

Źródła:

https://www.braun.pl/pl-pl/
https://www.philips.pl/
https://www.triabeauty.com/
https://www.pl.remington-europe.com/

FAQ

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Większość ludzi nie odczuwa większego bólu podczas depilacji. Zazwyczaj to jedynie lekki dyskomfort spowodowany ciepłem emitowanym przez głowicę lasera.

Czy po zabiegu depilacji laserowej można nałożyć makijaż?

Po depilacji laserem na skórze mogą pojawić się zgrubienia lub zaczerwienienia. Bezpośrednio po zabiegu można wykonać makijaż, ale nie należy z nim przesadzać.

W jakich częściach ciała można stosować depilator laserowy?

Można go stosować na całej powierzchni ciała z pominięciem okolicy oczu.

Jak długo utrzymują się rezultaty depilacji laserowej?

Dzięki depilacji laserowej spokój z odrastaniem włosów możemy mieć przez kilka miesięcy, a nawet lat.

Czy kobiety w ciąży mogą korzystać z depilatora laserowego?

Kobietom w ciąży i karmiącym piersią nie zaleca się korzystania z depilacji laserowej.

1 étoile2 étoiles3 étoiles4 étoiles5 étoiles (Brak ocen)
Loading...