Ranking termometrów bezdotykowych 2023 – polecane modele termometrów
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 10
oceniane badania
oceniane badania 7
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 5680

Ranking termometrów bezdotykowych 2023 - polecane modele termometrów

Coraz więcej osób wybiera do mierzenia temperatury termometr bezdotykowy, ponieważ jest on wygodniejszy i bezpieczniejszy niż tradycyjne termometry. Producentów i modeli tych urządzeń mamy wiele, dlatego, by ułatwić wybór termometru, postanowiliśmy zrobić test termometrów bezdotykowych. Mamy nadzieję, że stworzony przez nas ranking będzie pomocny podczas dokonywania zakupu.

Termometry bezdotykowe – Ranking 2023

Ostatnia aktualizacja:

Filter aktivieren >
Rekomendacja
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 10
oceniane badania
oceniane badania 7
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 5680

Co to jest termometr bezdotykowy?

Termometr ten to ostatnio najczęściej wybierany rodzaj urządzenia do mierzenia temperatury ciała. Zwykłe termometry pod pachę odchodzą powoli do lamusa, ponieważ wymagają więcej czasu do dokonania dokładnego dokonania pomiaru oraz są mniej higieniczne. W czasach, gdy chcemy ograniczyć kontakt z bakteriami, to właśnie termometr bezdotykowy okazuje się najlepszym wyborem.

Termometr bezdotykowy to zgrabne, poręczne urządzenie medyczne, idealnie dopasowane do kształtu dłoni. Składa się ono z automatycznego czujnika, który po naciśnięciu przycisku pomiarowego mierzy temperaturę. Zmierzona temperatura wyświetla się od razu na wyświetlaczu. Test termometru bezdotykowego wykazał, że większość urządzeń zasilają baterie, które znajdują się pod specjalną osłoną. Ponadto niektóre z modeli mają dodatkowe przyciski, służące do zmiany trybu pomiaru lub przeglądania historii.

Jak działa termometr bezdotykowy?

Jak sama nazwa wskazuje, nie wymaga on kontaktu z naszym ciałem. Wystarczy zbliżyć go na niedużą odległość, zazwyczajmierzenie temperatury termometrem bezdotykowym wolnostojącym jakieś 1-5 cm od gołej skóry i nacisnąć specjalny przycisk pomiarowy. Pomiar jest błyskawiczny, bo jak pokazało nasze badanie termometrów bezdotykowych, nie trwa to dłużej niż parę sekund.

Pomiar urządzenia jest dokładny, ponieważ wszystko opiera się na promieniowaniu podczerwonym. Eksperyment pokazuje, że wyniki są bardzo dokładne, bo urządzenia mierzą z dokładnością do 0,1 stopni Celsjusza.

Przygotowując ranking termometrów bezdotykowych, wzięliśmy pod uwagę najważniejsze rzeczy, którymi powinniśmy się sugerować podczas dokonania wyboru. Zwróciliśmy szczególną uwagę na szybkość pomiaru, łatwość obsługi, możliwość wglądu do historii mierzonej temperatury oraz dodatkowe funkcje automatyczne. Wszystkie te informacje przedstawia nasza tabela porównawcza.

Dobry termometr bezdotykowy to taki, który będzie wielofunkcyjny, ponieważ może służyć nie tylko do pomiaru temperatury ciała. Za jego pomocą można zmierzyć również temperaturę otoczenia, pokarmów oraz napojów.

Zalety i zastosowanie

Przebieg testu pokazał, że urządzenia te mają wiele zalet. Poniżej przedstawiliśmy najważniejsze naszym zdaniem plusy testowanych termometrów bezdotykowych. Oto kilka z nich:

 • Najlepsze termometry bezdotykowe mierzą temperaturę w sekundę, co jest bardzo pomocne przy dzieciach oraz osobach, które nie chcą poddawać się tym pomiarom.
 • Kolejny plus to brak kontaktu ze skórą, dzięki temu nie ma konieczności budzenia osoby chorej w celu podania mu termometru oraz ograniczamy ryzyko przenoszenia zarazków i bakterii.
 • Dużą zaletą jest automatyczne zapisywanie historii pomiarów, gdyż w każdym momencie możemy sprawdzić, ile wynosiła nasza temperatura. Ten fakt pokazuje nasze zestawienie termometrów bezdotykowych, ponieważ prawie każdy model posiada tę funkcjonalność.
 • Nie można zapomnieć o wspominanej już wcześniej wielofunkcyjności. Ten jeden sprzęt może zmierzyć temperaturę jedzenia, picia oraz powietrza.
  Wyświetlacze, na których pokazuje się zmierzona temperatura, są czytelne, dlatego termometr ten rekomendowany jest szczególnie osobom starszym.

Przeprowadzone przez nas porównanie termometrów bezdotykowych jasno pokazuje, że urządzenia te górują nad tradycyjnymi termometrami.

Jakie są rodzaje termometrów bezdotykowych?

Wyróżniamy trzy rodzaje tych urządzeń. Różnią się one tym, jakie natężenie promieniowania cieplnego wykorzystują podczas mierzenia temperatury. Zatem jaki termometr bezdotykowy wybrać? Aby wybór był prostszy, poniżej przedstawiliśmy rodzaje termometrów, które brały udział w naszym teście.

Radiacyjny

Ten rodzaj wykorzystuje całkowite promieniowanie cieplne, które wysyła nasze ciało. Dokładność tego urządzenia waha się od 0,5 do 2% skali pomiarowej. Pomiar zazwyczaj zakłócany bywa przez występujące w powietrzu pyłki, kurz, dym oraz parę wodną.

Barwowy

Podczas mierzenia temperatury wykorzystuje jedną lub dwie określone długości fal. Tu też dokładność zwęża się do widełek 0,5 do 2%.

Pasmowy

Podczas pomiaru temperatury wykorzystywane są tylko niektóre pasma promieniowania cieplnego. Ten rodzaj jest dokładniejszy, ponieważ dokładność waha się od 0,25-2%.

Test produktu pokazał, że rodzaje tych urządzeń są do siebie bardzo podobne. Przede wszystkim podobieństwo widać w tym, że dokładność pomiaru jest prawie taka sama.

Na co zwrócić uwagę kupując termometr bezdotykowy

Na rynku dostępnych mamy wiele modeli urządzeń, które na pierwszy rzut oka są podobne. Jednak wygląd to nie wszystko, aby zakupiony sprzęt dobrze spełniał swoją funkcję, trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Poniżej zaprezentowaliśmy to, na co my zwróciliśmy szczególną uwagę, przeprowadzając test praktyczny termometrów bezdotykowych.

Kalibracja

To najważniejsza funkcja, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia, ponieważ dzięki możliwości dokonania kalibracji, wynik pomiaru temperatury jest precyzyjny i dokładny. Kalibracja to czas konieczny do przystosowania termometru bezdotykowego do temperatury, w której znajduje się on po wyjęciu z pudełka lub miejsca, gdzie przebywał. Brak kalibracji zaburza mierzenie temperatury.

Szybkość pomiaru

Jest to bardzo ważne, szczególnie przy dzieciach. Próba termometrów bezdotykowych pokazała, że większość przetestowanych modeli mierzy temperaturę w mniej niż sekundę. Taka możliwość pozwala kilkakrotnie w ciągu paru sekund zmierzyć gorączkę nawet najbardziej niespokojnemu dziecku.

kobieta mierzy temperaturę termometrem bezdotykowym niemowlęciu w łóżeczkuSposób pomiaru

Kupując ten termometr warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób można zmierzyć temperaturę. Najlepsze urządzenia to takie, które umożliwiają mierzenie temperatury na czole, powiece, karku oraz przy uchu. Jest to szczególnie ważne, kiedy z urządzenia będzie korzystać cała rodzina, ponieważ gdzie indziej rekomenduje się mierzenie temperatury niemowlętom, a gdzie indziej osobom starszym.

Moc świecącej diodytermometr bezdotykowy śpiące dziecko dziewczynka w ciemności

Funkcję tę trzeba wziąć pod uwagę wtedy, gdy termometr bezdotykowy będzie mierzył temperaturę dzieciom oraz osobom śpiącym, gdyż mocne światło diody może rozdrażnić oraz wybudzić ze snu.

Podświetlany wyświetlacz

To kolejna funkcjonalność, która przydaje się w nocy. Dzięki temu, że wyświetlacz jest podświetlany, umożliwia on sprawdzenie temperatury na termometrze bezdotykowym po ciemku, bez konieczności wychodzenia z pokoju lub zapalania światła.

Certyfikaty i atesty

Termometr bezdotykowy to urządzenie medyczne, dlatego najlepiej kupić taki, który będzie bezpieczny. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają przeprowadzane testy oraz uzyskane od instytucji medycznych certyfikaty i atesty.

Czym kierować się kupując termometr bezdotykowy

Analiza termometrów bezdotykowych, która została przez nas dokładnie przeprowadzona na potrzeby tego rankingu, pokazała, że nie wszystkie urządzenia są wyposażone w podobne funkcjonalności. Poniżej wymieniliśmy najważniejsze z opcji, które naszym zdaniem powinien posiadać zwycięzca testu termometrów bezdotykowych.

Czujnik odległościowy

dłoń przyłożona do termometru bezdotykowegoWbudowany w urządzenie czujnik odległościowy umożliwia prawidłowe zmierzenie temperatury, bez konieczności zastanawiania się, czy w dobrej odległości trzymamy urządzenie od czoła bądź ucha. Najnowsze czujniki odległościowe mierzą temperaturę same w momencie uzyskania prawidłowej odległości.

Pamięć pomiarów

Umożliwia zapisywanie określonej liczby pomiarów, dzięki temu wiemy, jaką gorączkę mieliśmy konkretnego dnia i o danej godzinie.

Alarm gorączki

To sygnał dźwiękowy alarmujący nas o tym, że temperatura jest za wysoka lub za niska.

Automatyczne wyłączanie

To czujnik, który orientuje się, że urządzenie jest nieużywane. Dzięki tej opcji termometr może sam się wyłączyć, przez co oszczędza baterię i dłużej zachowuje swoją żywotność.

Nie wszystkie modele urządzeń wyposażone są w takie same funkcjonalności. Najlepszy termometr bezdotykowy to taki, który posiada funkcje ułatwiające mierzenie prawidłowej i dokładnej temperatury, dlatego przed dokonaniem wyboru najlepiej porównać wszystkie funkcjonalności wybranego modelu w zestawieniu lub porównaniu.

Marki termometrów bezdotykowych

Opinie o termometrach bezdotykowych są różne, ponieważ wszystko zależy od tego, na jaki model się zdecydowaliśmy. Każdy termometr jest inny, bo każdy producent oferuje inne funkcjonalności. Przygotowując ranking termometrów bezdotykowych, przetestowaliśmy urządzenia wielu firm po to, by każdy mógł wiedzieć, jaki termometr bezdotykowy najlepiej wybrać dla siebie.

 • Beurer
 • Braun
 • Vitammy
 • TECH-MED
 • Microlife
— to firma, która działa od 1919 roku. Od samego początku w zamyśle tej marki było dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie ludzi, dlatego znajdziemy tu wszystko, co jest potrzebne, by cieszyć się nowoczesnym i zdrowym stylem życia. W ofercie są specjalistyczne produkty medyczne, służące profilaktyce i diagnostyce, a także urządzenia lecznicze. Znajdziemy tu także sprzęt, ułatwiający wykonanie przeróżnych domowych czynności. Oferta marki Beurer z kategorii medical jest szeroka, a w niej oczywiście dostępne są innowacyjne termometry bezdotykowe, które z pewnością sprawdzą się w każdym domu.
— firma ta powstała w 1921 roku, a jej założycielem był Max Braun. Obecnie Braun to niemiecka marka urządzeń elektrycznych o bardzo wysokiej jakości. Produkty tej marki znane są na całym świecie z solidnego wykonania, trwałości oraz tego, co najbardziej cenią sobie klienci, czyli niezawodności. Firma ta skupia się przede wszystkim na pielęgnacji ciała, urody i zdrowia. Dewizą firmy Braun od samego początku były słowa: „Designed to make a difference”, dlatego produkowane przez nią urządzenia zapewniają skuteczność działania i poprawiają komfort życia. Termometry bezdotykowe dedykowane są dla wszystkich członków rodziny.
— to polska marka, która w założeniach ma dbać o dobre samopoczucie oraz zdrowy styl życia w wielu dziedzinach życia całej rodziny. W ofercie tego producenta można znaleźć produkty, które koncentrują się na obszarach związanych z naszą fizjologią. Oferowany sprzęt może wspomóc utrzymanie prawidłowej diety, snu, aktywności fizycznej, czy relaks i odpoczynek. Asortyment firmy VITAMMY to urządzenia pomocne do zapobiegania różnym schorzeniom, do ich diagnostyki, monitorowania i leczenia, dlatego nie mogło tu zabraknąć termometrów bezdotykowych, które jak mówi sam producent, dopasowane są do szerokiego grona klientów.
 — istnieje już na polskim rynku od 1949 roku. Od samego początku marka oferuje klientom specjalistyczny sprzęt medyczny, z którego można korzystać zarówno w domu, jak i instytucjach medycznych, ponieważ misją tej marki jest pomoc ludziom w utrzymaniu dobrego zdrowia oraz świetnej formy. W ofercie TECH-MED znajdziemy takie produkty jak ciśnieniomierze elektroniczne, inhalatory, stetoskopy, pulsoksymetry oraz urządzenia do codziennego użytku w domu, takie jak wagi elektryczne, masażery, szczoteczki elektroniczne i wiele innych. Oczywiście dostępne są tu innowacyjne i bezpieczne termometry.
— to najbardziej znany producent, jeśli chodzi o medyczne urządzenia diagnostyczne. Sprzęty te mogą być stosowane zarówno w zaciszu własnego domu, jak i w służbie zdrowia. Microlife to zdecydowany pionier w produkcji termometrów. To właśnie ten producent wprowadził pierwszy termometr cyfrowy, który był wolny od rtęci i rozpoczął rewolucję termometrów elektronicznych, w tym również bezdotykowych. Wszystkie produkty tej marki mają służyć umożliwieniu monitorowania zdrowia. Znajdziemy tu oprócz omawianych urządzeń ciśnieniomierze, urządzenia do pomiaru astmy, laktatory i wiele innych, które mają na celu pomóc utrzymać zdrowy styl życia.

Jak zmierzyć temperaturę przy pomocy termometru bezdotykowego

Coraz więcej osób odchodzi od tradycyjnych termometrów. Przyczyn mamy wiele, ale zazwyczaj spowodowane jest to kwestią bezpieczeństwa, szybkością pomiaru, wygodą i łatwością użytkowania. Jak pokazał nam otrzymany przez nas wynik testu, termometr bezdotykowy zdecydowanie ułatwia mierzenie temperatury, w szczególności małym dzieciom.

Aby jednak wynik pomiaru był precyzyjny, trzeba wiedzieć jak prawidłowo zmierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym. Poniżej przedstawiliśmy w 5 krokach, jak powinno to wyglądać. Tego też trzymaliśmy się, przygotowując nasz ranking termometrów bezdotykowych.

Po wyjęciu urządzenia z pudełka lub szuflady należy je najpierw skalibrować, po to by wynik był dokładny i nieprzekłamany.
Następnie zgodnie z zaleceniami producenta nakierowujemy termometr na miejsce, gdzie będziemy mierzyć temperaturę. Zazwyczaj mierzy ją na środku czoła, skroni, powiece, bądź przy uchu. Trzeba pamiętać, że skóra powinna być czysta, wcześniej także należy usunąć z niej pot, brud i opadające włosy.
Ważne jest zachowanie prawidłowej odległości, przeważnie wynosi ona 3-5 cm. Tu bardzo pomocny bywa czujnik odległościowy, który informuje, że odległość jest odpowiednia.
Gdy mamy już wszystko ustawione, wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, aby zmierzona temperatura pokazała się nam momentalnie na wyświetlaczu termometru.
Dla pewności czynność tę można powtórzyć.

Trzeba pamiętać, że nie należy mierzyć temperatury od razu po przyjściu z dworu, po kąpieli oraz po wysiłku fizycznym.

Linki

https://stronazdrowia.pl/

https://arturrakowski.pl/blog/

https://vitammy.pl/

https://www.braunhealthcare.com/pl_pl/

https://www.microlife.pl/

FAQ

Czy mierzenie temperatury termometrem bezdotykowym jest proste?

Przeprowadzając test termometrów bezdotykowych przekonaliśmy się, że mierzenie temperatury tym urządzeniem jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy nakierować termometr na odpowiedni obszar, kliknąć przycisk, by po sekundzie na wyświetlaczu pojawiła się zmierzona temperatura.

Czy termometr bezdotykowy jest dokładny?

Jeżeli przestrzegamy podstawowych zasad prawidłowego mierzenia temperatury i zaleceń producenta, to otrzymany wynik pomiaru jest bardzo dokładny. Dla pewności i porównania wyników można dokonać kilku pomiarów z rzędu, tym bardziej że mierzenie temperatury, jak wykazał nasz test termometrów bezdotykowych, trwa dosłownie sekundę.

Jakie urządzenie wybrać?

Najlepiej wybrać taki model urządzenia, który będzie posiadał funkcje, które nas interesują. Dobrze zobaczyć wcześniej, jakie opinie zbiera dane urządzenie, jak poradziło sobie w testach praktycznych oraz jakie modele biorą udział w rankingu termometrów bezdotykowych na dany rok. Jednak ostateczny wybór oraz ocena termometru bezdotykowego zawsze należy do nas samych.

Czy ten termometr okazuje się bezpieczny?

Urządzenia te są bezpieczne, dlatego tak często są wybierane, jeśli chodzi o mierzenie temperatury u niemowląt, dzieci oraz osób starszych. Bezpieczeństwo termometrów potwierdzają otrzymane certyfikaty oraz atesty.

Ile kosztuje termometr bezdotykowy?

Urządzenie to bywa droższe od tych tradycyjnych. Zakres cenowy jest bardzo duży, ponieważ znajdziemy modele, które za małe pieniądze spełniają bardzo dobrze swoją rolę. Oczywiście są też modele droższe, które zazwyczaj wyposażone są w dodatkowe funkcjonalności.

1 étoile2 étoiles3 étoiles4 étoiles5 étoiles (Brak ocen)
Loading...