Ranking oczyszczaczy powietrza 2023 – polecane oczyszczacze powietrza
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 23
oceniane badania
oceniane badania 8
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 5360

Ranking oczyszczaczy powietrza 2023 - polecane oczyszczacze powietrza

Smog, alergeny, wirusy, bakterie, pleśń czy pyłki – można tak wymieniać jeszcze przez chwilę. Problem zanieczyszczonego powietrza jest realny, bo te i wiele innych związków znajdują się w powietrzu, w którym wszyscy funkcjonujemy na co dzień. Na ratunek przychodzą oczyszczacze powietrza, czyli urządzenia, które pomagają filtrować powietrze z zanieczyszczeń i często są niezbędnym elementem mieszkań alergików czy astmatyków, zapewniając im lepsze samopoczucie i zdrowie. Dostępność tego typu urządzeń na rynku jest duża, przez co wybór nie jest łatwy, a rosnąca ilość zapytań – jaki oczyszczacz powietrza wybrać, skłoniła nas do stworzenia rankingu. Przygotowany przez nas ranking oczyszczaczy powietrza zawiera dokładne porównanie dostępnych modeli. W tabelach porównawczych przedstawiliśmy, jakie są różnice między poszczególnymi oczyszczaczami oraz podpowiemy, na co zwrócić uwagę i czym kierować się przy zakupie.

Oczyszczacze powietrza – Ranking 2023

Ostatnia aktualizacja:

Rekomendacja
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 23
oceniane badania
oceniane badania 8
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 5360

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to z reguły urządzenie o dość sporych rozmiarach i w teorii jego działanie jest bardzo proste – umieszczony w zamkniętym pomieszczeniu, usuwa z powietrza zanieczyszczenia i poprawia jego jakość. Standardowo wyposażony jest w wentylatory i filtry. Wentylatory zasysając powietrze, inicjują jego obieg, przez co powietrze dostające się z zewnątrz do wnętrza oczyszczacza może przejść proces filtracji. Na rynku dostępne są różne rodzaje oczyszczaczy, wśród których znajdziemy urządzenia sprecyzowane do konkretnej grupy odbiorców, przeciwko zwalczaniu konkretnego zanieczyszczenia czy z innowacyjnymi funkcjami.

Teorie mamy za sobą, ale warto jednak rozwinąć temat działania takiego oczyszczacza i dowiedzieć się, na jakiej zasadzie funkcjonują poszczególne urządzenie z naszego rankingu oczyszczaczy powietrza, jak radzą sobie w praktyce i jakie są ich zalety oraz zastosowania.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Zasada działania oczyszczacza powietrza nie jest zbyt skomplikowana, ale za to bardzo skuteczna. Za pomocą wbudowanych wentylatorów, powietrze jest zasysane do wnętrza urządzenia. Tam zachodzi jego filtracja i ewentualna jonizacja. W zależności od modelu powietrze może przechodzić przez kilka filtrów. Nasze porównanie oczyszczaczy powietrza zawiera modele z zestawamioczyszczacz powietrza w domu ranking filtrów np. filtr wstępny, filtr HEPA i aktywny węgiel.

Jonizacja, o której wspomnieliśmy wyżej to proces, który – jak pokazał nasz test praktyczny – niemalże w 100% eliminuje wszystkie alergeny. Jonizacja to dość ważna funkcja, dlatego według nas rekomendowany oczyszczacz powietrza powinien zdecydowanie ją posiadać – bierzemy to pod uwagę w naszym rankingu. Następnie po wykonanej filtracji i jonizacji, wentylatory z ogromną mocą wydmuchują oczyszczone powietrze na zewnątrz.

W tym prostym i skutecznym mechanizmie można zauważyć podobieństwo w działaniu do dzbanka z filtrem do wody – proces jest bardzo podobny i jak wykazały badania, niesie przy tym kolosalne korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Etapy działania oczyszczacza powietrza:

  1. Zasysanie zanieczyszczonego powietrza.
  2. Filtracja, jonizacja i inne rozwiązania.
  3. Zatrzymanie ponad 99% zanieczyszczeń.
  4. Wypuszczenie z dużą mocą czystego powietrza.

Zalety i zastosowanie oczyszczaczy powietrza

Czyste powietrze, mniejsza ilość kurzu i pozbycie się nieprzyjemnych zapachów – to tylko niektóre z zalet, jakie wniosą do codzienności oczyszczacze powietrza, ale już na wstępie można Stylowy oczyszczacz powietrza w domustwierdzić, że urządzenie przyda się w każdym domu. Nie ma jednak wątpliwości, że najlepiej sprawdzi się w przypadku osób borykających się z alergiami oraz astmatyków – smog i pyły skutecznie obniżają dobre samopoczucie osobom cierpiącym na te dolegliwości.

Oczyszczacz to doskonała inwestycja w sytuacji, gdy mieszkamy w większym mieście. Powracający każdego roku w sezonie grzewczym temat zanieczyszczonego powietrza i krążących, groźnych dla zdrowia pyłów może zostać całkowicie zażegnany właśnie przez zakup takiego urządzenia.

W takim razie czy warto kupić oczyszczacz powietrza, a jeśli tak to, jaki jest najlepszy? Na drugie pytanie z pewnością odpowie nasz ranking oczyszczaczy powietrza, w ramach którego przeprowadziliśmy testy i porównaliśmy te urządzenia pod wieloma względami. W odpowiedzi na pierwsze pytanie zachęcamy do zapoznania się z kluczowymi zaletami, jakie niosą oczyszczacze, które my także braliśmy pod uwagę przy testach i tworzeniu rankingu.

  • Skuteczna eliminacja z zamkniętych pomieszczeń zanieczyszczeń i alergenów, które negatywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie;
  • Nawet regularne wietrzenie pomieszczeń nie zapewni tak czystego powietrza, jakie może wytworzyć oczyszczacz;
  • Bardzo skuteczne rozwiązanie w kwestii smogu, pyłów i nieciekawego zapachu w mieszkaniu;
  • Świetne rozwiązanie dla alergików i astmatyków;
  • Lepsza jakość snu, znaczny wzrost energii i mniejsza podatność na wirusy i bakterie
  • Pozytywny wpływ na układ krążeniowo-oddechowy;

Rodzaje oczyszczaczy powietrza

W zależności od tego, czego dokładnie wymagamy od oczyszczacza powietrza, możemy wybrać odpowiedni dla nas rodzaj urządzenia. Dostępność na rynku różnych rodzajów oczyszczaczy jest duża, bo producenci oferują urządzenia, tasując ich funkcjonalnościami i zakresem zastosowań. Możemy znaleźć urządzenia np. wyłącznie do smogu lub dymu papierosowego. Niektóre z nichOczyszczacz powietrza w mieszkaniu wyposażone są w funkcję jonizacji, a inne w bardziej zaawansowane rozwiązania.

Realizując nasz test oczyszczaczy powietrza, podzieliliśmy je na cztery kategorie – oczyszczacze przeciwdziałające smogowi, nawilżające, jonizujące oraz przeznaczone dla alergików.

Oczyszczacz powietrza na smog

To standardowy rodzaj oczyszczacza, który jest bardzo popularny ze względu na skuteczną eliminację z mieszkania szkodliwego dla zdrowia smogu. Usuwa także dym papierosowy, kurz, roztocza i nieprzyjemne zapachy. Świetnie sprawdzi się w przypadku mieszkań w większych miastach, gdzie w szczególności zimą, podczas sezonu grzewczego, eksperyment pokazał znaczny wzrost stężenia zanieczyszczeń w powietrzu. W takich oczyszczaczach poleca się stosowanie filtru HEPA w połączeniu z filtrem z aktywnym węglem.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Oczyszczacz z nawilżaczem łączy w sobie dwie funkcje i jest świetną opcją w przypadku mniejszych mieszkań. Sprawdzi się szczególnie w trakcie jesieni i zimy, kiedy to w mieszkaniu często powietrze jest dość suche, a oddychanie utrudnione. Urządzenie dba o optymalną wilgotność, dzięki czemu rozwój drobnoustrojów czy roztoczy jest znacznie ograniczony.

Na rynku dostępne są oczyszczacze z dwoma rodzajami nawilżacza – ultradźwiękowym, opartym o rozpylanie z użyciem ultradźwięków i ewaporacyjnym, działającym na zasadzie parowania. Jak pokazał przebieg testu, rekomendowanym rozwiązaniem będzie nawilżacz ewaporacyjny ze względu na swoją skuteczność i bezpieczeństwo.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem

To urządzenie, oprócz standardowego oczyszczania powietrza, dodatkowo wytwarza jony ujemne i uwalnia je do otoczenia. Emitowanymi jonami ujemnymi neutralizuje jony dodatnie, które oczyszczacz powietrza sterowany smartfonemprzyciągają do siebie kurz, wirusy i bakterie. Funkcja ta umożliwia wyłapywanie z otoczenia cząsteczek o wielkości nawet poniżej 0,01 mikrona. To świetnie urządzenie, które zadba o zdrowie jeszcze lepiej niż standardowy oczyszczacz, i znakomicie radzi sobie z usuwaniem z powietrza wirusów, bakterii, zarodników pleśni czy alergenów.

Oczyszczacz powietrza dla alergików

To specjalne oczyszczacze stworzone dla osób borykających się z kaszlem, katarem, dusznościami, łzawieniem oczu czy innymi problemami z układem oddechowym. Urządzenie wykorzystuje wielostopniową filtrację. Na całość zazwyczaj składa się zestaw różnych filtrów, m.in. wysokiej jakości filtry HEPA, które wspólnie eliminują wszystkie możliwe zanieczyszczenia. Takie urządzenie jest także wyposażone funkcję jonizacji powietrza. To dobry wybór dla astmatyków i alergików.

W naszym rankingu oczyszczaczy powietrza można znaleźć urządzenie wyposażone w nowatorską technologię jonizacyjną Plasmacluster, która w odróżnieniu od innych jonizatorów opiera się na procesach zachodzących w naturze i oprócz jonów ujemnych, generuje także jony dodatnie, co pozwala na pochłanianie nawet mikroskopijnych cząsteczek. Jak pokazała nasza analiza, skuteczność neutralizacji alergenów, bakterii i zarodników grzybów w przypadku tej technologii wynosi aż 99,9%.

Oczyszczacz powietrza z opcją nawilżania może posiadać dwa rodzaje nawilżania:

  • ultradźwiękowe – wykorzystuje specjalną membranę, która wibruje w rytm ultradźwięków, podrzucając przy tym drobinki wody;
  • ewaporacyjne – działa na zasadzie parowania, znajdująca się w oczyszczaczu mata zaciąga wodę z pojemnika i pod wpływem przepływu powietrza przekazuje ją do strumienia powietrza.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem oczyszczacza powietrza?

Przed zakupem nowego oczyszczacza warto uzbroić się w wiedzę na ich temat. Podpowiadamy, na co konkretnie zwrócić uwagę przy wyborze tego typu urządzenia, co wymaga sprawdzenia przedzdrowie z oczyszczaczem powietrza zakupem i jakie funkcje są przez nas polecane. Przeprowadzając nasz test oczyszczaczy powietrza, dokładnie analizowaliśmy wszystkie urządzenia według wytycznych poniżej i zalecamy to również naszym czytelnikom.

Producent

Sprzęt najlepiej wybierać od renomowanych i znanych marek w branży. Przed zakupem warto przejrzeć nasze porównanie i poznać opinie o oczyszczaczach powietrza danego producenta. W dalszej części materiału przybliżyliśmy najpopularniejsze marki, produkujące oczyszczacze powietrze i przedstawiliśmy kilka istotnych informacji na temat każdej z nich.

Cena

Niska cena zazwyczaj idzie w parze z niską jakością, ale wysoka cena nie zawsze wiążę się z wysokiej klasy sprzętem. Trzeba znaleźć w tej kwestii złoty środek, a najlepiej sprawdzić nasz ranking oczyszczaczy powietrza, gdzie znajduje się porównanie poszczególnych modeli pod względem opłacalności.

Wskaźniki zużycia filtrów

Dobry oczyszczacz powietrza powinien posiadać wskaźnik zużycia filtrów. Kontroluje on aktualny stan filtrów, a w przypadku ich zużycia sygnalizuje potrzebę ich wymiany. Większość wskaźników analizuje zużycie filtra na podstawie przepracowanych godzin.

Cena eksploatacji

Warto przygotować się na koszty eksploatacyjne oczyszczacza, czyli przeanalizować jakich wydatków możemy spodziewać się w związku z wymianą filtrów i ile będą wynosić koszty za prąd, który urządzenie zużyje.

Dostępność części zamiennych

Czy części i filtry do danego modelu są nadal produkowane przez producenta? Znane marki często określają, przez jak długo dany oczyszczacz będzie wspierany, a filtry i inne jego elementy łatwo dostępne.

Przestrzeń

Trzeba pamiętać o ważnej kwestii – oczyszczacz kupuje się do pomieszczenia, a nie całego domu. Wybierając urządzenie, warto dowiedzieć się, do jakiej przestrzeni jest polecany dany model. Wynik testu oczyszczaczy powietrza pokazał, że najlepsze jednostki mają zasięg nawet do 95m2.

Tryb auto i tryb nocny

Ważny element, czyli tryb automatyczny, pozwalający dostosować ustawienia oczyszczacza do aktualnej jakości powietrza. Warto też zerknąć na tryb nocny, gdzie urządzenie w godzinach nocnych pracuje na niższych prędkościach.

Timer

Dzięki timerom można zaplanować, kiedy urządzenie ma się wyłączyć, a w niektórych modelach można zaprogramować moment włączenia filtracji.

Czym sugerować się przy wyborze?

Pięć najważniejszych parametrów. To nieodłączny element każdego naszego porównania, testu i rankingu. Na ich podstawie wystawiana jest ocena każdego z urządzeń, a to które najlepiej wpasuje nowoczesny oczyszczacz powietrza w domusię w nasze wymogi, zostaje zwycięzcą testu oczyszczaczy powietrza. Mimo tego, że rekomendowane modele są dostępne w naszym rankingu, to warto zaczerpnąć wiedzy o kluczowych wartościach w specyfikacji poszczególnych oczyszczaczy i wybrać najlepsze urządzenie dla siebie.

Wydajność

Zdecydowanie to najważniejszy parametr, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze. W specyfikacji jednostką wydajności zazwyczaj jest CADR lub przepływ powietrza wyrażony w m3/h. Pokazuje on, ile powietrza oczyszczacz będzie w stanie przefiltrować w ciągu godziny. Aby określić nasze potrzeby, warto poznać wymiary pomieszczenia, w którym urządzenie będzie pracowało. Jak pokazał nasz test oczyszczaczy powietrza, do pomieszczeń o standardowej wysokości, na 10 m2 powierzchni rekomendowana wydajność to 80 m3/h, wyrażona w CADR.

Filtracja

Szukając odpowiedniego oczyszczacza, warto sprawdzić jakie metody filtracji i technologie dane urządzenie posiada. Jeśli interesuje nas pozbycie się konkretnego zanieczyszczenia, to należy wybrać urządzenie wyposażone w odpowiednie do tego celu filtry. Jak wykazały nasze testy i próby, rekomendowany oczyszczacz powietrza powinien posiadać filtr HEPA oraz filtr z aktywnym węglem. Takie połączenie zapewnia pełną ochronę i spełni wymagania większości użytkowników.

Głośność pracy

Trzeba pamiętać, że oczyszczacz generuje pewien hałas. Urządzenie często pracuje na różnych prędkościach w zależności od potrzeby, gdzie na każdej z nich generuje inny hałas. Nasz test produktu wykazał, że optymalny poziom hałasu w przypadku przechowywania oczyszczacza w sypialni i pracy w trybie nocnym wynosi nie więcej niż 30 dB, czyli porównywalnie do tykania zegara. RozsądnaZalety oczyszczaczy powietrza głośność pracy w pozostałych pomieszczeniach wynosi około 35 dB.

Czujniki i wskaźniki jakości powietrza

Kontrolują i informują o aktualnym poziomie zanieczyszczeń w pomieszczeniu, dzięki czemu mogą automatycznie regulować tempo filtracji przez urządzenie. Minimum czujników, jakie powinien posiadać najlepszy oczyszczacz powietrza, to czujnik pyłów PM2.5, LZO/VOC/TVOC oraz czujnik temperatury i wilgotności. Testowany przez nas oczyszczacz z takim zapleczem czujników pozwolił na pełną kontrolę stanu powietrza i skuteczną filtrację.

Aplikacja mobilna

Choć może nie ma to bezpośredniego wpływu na pracę oczyszczacza, to na tak ważną w dzisiejszych czasach wygodę wpływ ma ogromny. Zdalne sterowanie to coś, czego oczekują klienci, a producenci oczyszczaczy coraz chętniej implementują tę metodę w swoich urządzeniach. W naszym rankingu oczyszczaczy powietrza znajdują się urządzenia, którymi można sterować zdalnie.

Popularne marki oczyszczaczy powietrza

Zastanawiając się, jaki oczyszczacz powietrza wybrać, dobrze kierować się porównaniami, rankingami i aktualnymi trendami na rynku. Producentów oczyszczaczy jest dość sporo, ale wyłoniła się wśród nich grupa firm, którą regularnie wybierają klienci, a ich produkty cieszą popularnością. Przed zakupem warto dowiedzieć się o nich trochę więcej.

  • Sharp 
  • LIFAair 
  • Blueair 
  • Toshiba 
  • Coway 
Sharp to japoński producent elektroniki, w tym także oczyszczaczy powietrza. Dzięki wysokiej jakości produkowanych urządzeń jest rozpoznawalny i ceniony przez klientów na całym świecie. To jeden z topowych producentów tych urządzeń o ugruntowanej pozycji na rynku. Urządzenia wychodzące z fabryki Sharp to zawsze wysokiej klasy sprzęt, który jest bardzo chętnie wybierany przez użytkowników. Sprawdza się przede wszystkim pod względem niwelowania zanieczyszczeń. Niektóre modele są również w czołówce, jeżeli chodzi o niski poziom głośności pracy. Klienci wybierają oczyszczacze firmy Sharp ze względu na jej innowacyjną i naturalną technologię jonizacji powietrza – Plasmacluster.
LIFAair zna każdy choć trochę interesujący się branżą oczyszczaczy. Fiński producent to jeden ze światowych liderów pod względem produkcji urządzeń do filtracji powietrza. Produkty marki LIFAair zyskały sobie przychylność klientów dzięki ogromnej skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń, przy jednoczesnym zachowaniu głośności na bardzo niskim poziomie. Dużo klientów przyciągnął także autorski projekt sterowania urządzeniem, w którym używamy sensorycznego panelu do kontroli urządzenia. Na tle konkurencji wyróżnia ich jeszcze jedna rzecz – tania eksploatacja. Filtry i elementy wymienne do oczyszczaczy marki LIFAair są ogólnodostępne, a ich cena jest zadowalająca.
Szwedzki producent Blueair na rynku oczyszczaczy jest już od dłuższego czasu, a jego urządzenia są chętnie wybierane przez użytkowników. To, co cechuje ofertę Blueair to przede wszystkim różnorodność. Do dyspozycji mamy tutaj urządzenia budżetowe, które mimo niskiej ceny zachowują jakość i oferują rozsądną specyfikację. W ofercie znajdują się także droższe oczyszczacze, które wypełnione są po brzegi innowacjami, najnowszymi funkcjami i technologiami. Można zauważyć, że wszystkie oczyszczacze od Blueair łączy jeden wspólny czynnik – wysoki wskaźnik wydajności urządzeń. Dzięki temu oczyszczacze od szwedzkiego producenta zapewniają wydajną filtrację większych pomieszczeń w krótkim czasie.
Toshiba to globalny lider i pionier pod względem produkcji elektroniki, który cały czas wprowadza na rynek nowatorskie i zaawansowane technologie. Producent oprócz szeregu innych urządzeń, w swojej ofercie ma także oczyszczacze powietrza. Produkty od tego japońskiego giganta są bardzo cenione przez klientów i chętnie wybierane, głównie przez trwałość wykorzystanych komponentów. Oczyszczacze, oprócz wysokiej skuteczności filtracji, odznaczają się na tle konkurencji innowacyjnym i wyszukanym designem. Toshiba stawia na ciszę, dlatego ich urządzenia generują bardzo mało hałasu i są w większości przypadków energooszczędne. Dostępność filtrów i części zamiennych jest dobra, a ceny rozsądne.
Coway to koreańska firma, która jest jednym z globalnych liderów pod względem produkcji oczyszczaczy powietrza. Urządzenia firmy Coway są uniwersalne i łączy je kilka wspólnych cech – wszystkie modele sprawdzą się równie dobrze w domu, biurze czy w szkole. Oczyszczacze Coway oferują filtrację na bardzo wysokim poziomie. Zastosowane komponenty są bardzo dobrej jakości, zachowując przy tym rozsądne ceny eksploatacji. Cecha charakterystyczna urządzeń tej marki to ciekawy design i w przypadku większości modeli niski pobór prądu. Urządzenia od Coway cechują się korzystną z perspektywy kupującego proporcją na linii cena – jakość.

Gdzie postawić oczyszczacz powietrza?

Ten sam oczyszczacz ustawiony w dwóch różnych mieszkaniach, będzie w tych miejscach filtrował różną ilość powietrza z różną skutecznością.

Skuteczność działania oczyszczacza powietrza jest uzależniona nie tylko od jego parametrów, ale także od tego, w jakim miejscu go ustawimy. Przypomnijmy, że oczyszczacze to urządzenia, które pełnię swojej wydajności osiągają w zamkniętych pomieszczeniach. Zatem postawienie go w pokoju przechodnim może okazać się słabym pomysłem. Oczyszczacz najwydajniej będzie filtrował powietrze, gdy umieszczony zostanie w centralnej części pokoju, blisko okien – głównie stamtąd wnikają zanieczyszczenia. Warto też zwrócić uwagę na meble – szeroka szafa może znacząco ograniczać obieg powietrza. Kupując oczyszczacz do sypialni, dobrym pomysłem będzie ulokowanie go między oknem a łóżkiem. Trzeba też pamiętać o wysokości. Zaleca się ustawienie urządzeń na podłodze, bo jak wykazały nasze testy, znajduje się tam największe skupienie zanieczyszczeń.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku większych miast. Jakość powietrza jest tam słaba, dlatego zaleca się przenoszenie oczyszczacza do pomieszczeń aktualnie użytkowanych – czyli w dzień możemy korzystać z niego w salonie, a na noc przenieść do sypialni. Oczyszczacz można też używać podczas gotowania w kuchni, aby niwelować na bieżąco niechciane zapachy. Filtrowanie może jednak okazać się nieskuteczne w przypadku mocnego zanieczyszczenia na zewnątrz i jednocześnie otwartych okien. Dostające się z zewnątrz pyłki i smog mogą zaburzyć aktualnie panujący w pomieszczeniu ład pod względem jakości powietrza.

Linki

https://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/

https://lifa-air.pl/

https://www.blueair.com/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Oczyszczacz_powietrza

https://www.philips.pl/c-e/blog/dom/czyste-powietrze/zakup-oczyszczacza-powietrza.html

https://oscarrak.pl/blog/smogowy-poradnik-jaki-oczyszczacz-powietrza-kupic-do-domu/

FAQ

Czy oczyszczacz powietrza wyleczy astmę lub alergie?

Niestety nie, ale zmniejszając liczbę zanieczyszczeń w pomieszczeniu, może przynieść widoczną ulgę w objawach tych dolegliwości.

Czy oczyszczacze są głośne?

Dźwięk generowany przez oczyszczacz podczas pracy jest porównywalny do zwykłego wentylatora. Najwyższe prędkości oczyszczaczy osiągają głośność równą zwykłej rozmowie między dwojgiem osób.

Jak często uruchamiać oczyszczacz powietrza?

W celu uzyskania najlepszych wyników, oczyszczacze powietrza powinny działać cały czas.

Jak często należy zmieniać filtr HEPA?

Filtry HEPA należy wymieniać według zaleceń producenta. Zazwyczaj wymienia się je raz na 2, 5 lub 10 lat.

Czy oczyszczacz powietrza może pracować przy otwartym oknie?

To zależy od poziomu zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz. W przypadku niewielkiego zanieczyszczenia warto mieszać powietrze. Jednak gdy stężenie smogu i pyłów jest wysokie, zaleca się nieotwieranie okien.

Jak poznam, że oczyszczacz powietrza działa?

Kilka dni po pierwszym uruchomieniu oczyszczacza można będzie odczuć, że powietrze nie jest ciężkie i jest o wiele czystsze, zapewniając łatwiejsze oddychanie, lepszy sen i osłabienie objawów alergii.

1 étoile2 étoiles3 étoiles4 étoiles5 étoiles (Liczba ocen 1. Średnia 4,00 na 5)
Loading...