Ranking słuchawek bezprzewodowych – najlepsze słuchawki bezprzewodowe
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 27
oceniane badania
oceniane badania 7
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 5120

Ranking słuchawek bezprzewodowych - najlepsze słuchawki bezprzewodowe

Wielu z nas lubi słuchać muzyki podczas spacerowania, jazdy na rowerze lub treningu na siłowni. Większość z nas jednak wymaga, aby muzyka i jej brzmienie były niezakłócone szmerami lub nie miały zniekształconych tonów. Od swoich słuchawek wymagamy tylko czystych i głębokich dźwięków muzyki, które przyprawią nas o gęsią skórkę. Zapewniają to tylko dobrej jakość słuchawki, ale jak takie wybrać, skoro oferta branży audio jest tak bogata? W poniższym artykule wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek bezprzewodowych, opiszemy ich główne parametry i rodzaje. Uwzględnimy listę wiodących i rekomendowanych producentów branży urządzeń audio oraz odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.

Słuchawki bezprzewodowe – Ranking 2023

Ostatnia aktualizacja:

Filter aktivieren >
Rekomendacja
testowane produkty
testowane produkty 7
zainwestowane godziny
zainwestowane godziny 27
oceniane badania
oceniane badania 7
sprawdzone opinie
sprawdzone opinie 5120

Czym są słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe to zazwyczaj małe urządzenia audio. Są one wygodną alternatywą podczas uprawiania sportu, sprzątania domu lub grania na komputerze, ponieważ nie posiadają one kabelka łączącego urządzenie, które odtwarza muzykę, ze słuchawkami. Utrzymują się na uchu za pomocą pałąka, lub w uchu dzięki specjalnemu ukształtowaniu lub uszczelki.

Rodzaje słuchawek bezprzewodowych

Poniżej przedstawiamy różne rodzaje słuchawek bezprzewodowych, które pomogą nam wybrać słuchawki zgodnie z ich przeznaczeniem oraz takie, które będą dla nas komfortowe nawet przy dłuższym korzystaniu.

Douszne

Potocznie zwane pchełkami. Ich mała budowa umożliwia umieszczenie słuchawki w małżowinie usznej. Posiadają one zazwyczaj otwartą konstrukcję, która przepuszcza dźwięki z zewnątrz,słuchawki bezprzewodowe douszne dla każdego dzięki czemu są one bezpieczne podczas słuchania muzyki w miejscach, gdzie musimy zwracać uwagę na otaczające nas otoczenie. Dość często głośna muzyka dochodząca ze słuchawek może być słyszalna dla otaczających nas ludzi, co powoduje brak prywatności lub może im przeszkadzać. Słuchawki douszne nie sprawdzają się podczas uprawiania sportu, ponieważ istnieje możliwość ich wypadania.

Dokanałowe

Słuchawki bezprzewodowe dokanałowe umieścimy głębiej w uchu niż w przypadku słuchawek dousznych. Dzięki umiejscowieniu słuchawki w przewodzie słuchowym nie wypadają one tak często, jak słuchawki typu opisywanego powyżej. Za stabilność i utrzymanie się w uchu odpowiadają dobrze dobrane uszczelki, które będą dopasowane do rozmiaru naszego ucha. Słuchawki dokanałowe mają doskonałą izolację dźwięków dochodzących z otaczającego nas otoczenia. Rewelacyjnie sprawdzą się przy każdej wykonywanej czynności, a dzięki małym rozmiarom będą łatwe w przechowaniu.

Wokółuszne

Charakteryzują się bardzo dużą poduszką, która okrywa całe ucho, dzięki czemu izolacja dźwięków z zewnątrz jest doskonała. Posiadają one wielkie przetworniki, więc jakość brzmienia będzie czysta i niezakłócona, zarówno przy niskich jak i wysokich tonach. Są one komfortowe, ponieważ nie uciskają małżowiny usznej. Słuchawki bezprzewodowe wokółuszne świetnie sprawdzą się podczas grania na komputerze lub jeśli mało będziemy się z nimi przemieszczać. Warto zwrócić na materiał, z którego są wyprodukowane. W dużej mierze to obudowa naszych słuchawek wpływa na jakość muzyki.

Namałżowinowe

uprawianie sportu w słuchawkach bezprzewodowychSą mniejsze w porównaniu do słuchawek wokółusznych. Powierzchnią przetwornika obejmują całą małżowinę uszną, co przy dłuższym korzystaniu może powodować dyskomfort i uczucie ucisku. Przetworniki zamocowane są na pałąku, który w tym typie słuchawek może być łatwo zmniejszony, w celu lepszego i wygodniejszego przechowywania. Świetnie sprawdzą się one podczas spacerów i jazdy na rowerze, ponieważ nie izolują one kompletnie dźwięków dochodzących z otoczenia, co wpływa na nasze bezpieczeństwo.

Z przewodzeniem kostnym

Dość innowacyjny i jeszcze mało popularny model słuchawek, w których dźwięki są przewodzone przez kości czaszki. Słuchawki umieszczamy na styku małżowiny z naszą głową. Dźwięki wydobywane ze słuchawek z przewodzeniem kostnym użytkownicy określili jako “słuchanie muzyki wewnątrz swojej głowy”. Bardzo dobrze dopuszczają one dźwięki z zewnątrz, dzięki czemu są bezpieczne dla osób, które uwielbiają jazdę na rowerze, a także biegaczy lub pływaków, ponieważ słuchawki z przewodzeniem kostnym są wodoodporne. W zestawach dołączane są stopery do uszu, dzięki którym możemy skutecznie odciąć hałasy dochodzące z zewnątrz i skupić się tylko na muzyce.

Rodzaje słuchawek bezprzewodowych ze względu na budowę

Podział ze względu na konstrukcję komory przetworników to częsty dylemat przy wyborze słuchawek. Wyróżnia się trzy typy budowy: otwarta, półotwarta i zamknięta.

Otwarta

Otwarta komora przetwornika umożliwia cyrkulację powietrza, która wpływa na lekkość i przestrzenność dźwięku. Gwarantują one dobre brzmienie, jednak nie tłumią kompletnie dźwięków dochodzących z otoczenia. Dlatego świetnie sprawdzą się podczas jazdy na rowerze lub spacerowania, kiedy to musimy zachować uwagę na nadjeżdżające pojazdy lub mijających nas ludzi.

Zamknięta

Jest to najpopularniejsza budowa słuchawek. Posiada ona szczelną obudowę, która nie przepuszcza dźwięków dochodzących z zewnątrz. Pozwala ona na słuchanie dobrej jakości tonów niskich jak i wysokich. Jednak z powodu niskiej wentylacji, nacisk ciśnienia na membranę ucha jest zwiększona, co może powodować dyskomfort po dłuższym użytkowaniu słuchawek.

Półotwarta

korzystanie ze słuchawek bezprzewodowych
Półotwarta budowa łączy w sobie cechy budowy otwartej i zamkniętej. Słuchawki tego typu dobrze przenoszą tony wysokie, średnie oraz niskie, a także eliminują efekt odbicia fali dźwiękowej, który często występuje w słuchawkach z zamkniętą komorą przetwornika. Gwarantuje dobry przepływ powietrza, dzięki czemu nasza membrana jest mniej narażona na ciśnienie wewnątrz słuchawki, a co za tym idzie – mniejsza możliwość jej uszkodzenia.

Jak działają słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe dostępne dziś na rynku występują w trzech rodzajach połączenia między nimi, a urządzeniem źródłowym.

Podczerwień

Słuchawki bezprzewodowe, które łączą się ze źródłowym urządzeniem przez podczerwień, używając wiązki IR. Działają na tej samej zasadzie jak pilot do telewizora. Słuchawki, które wykorzystują wiązkę podczerwieni zazwyczaj mają ograniczony zasięg – około 7m.

Fale radiowe

Słuchawki bezprzewodowe wykorzystujące fale radiowe to kompromis między dobrej jakości dźwiękiem oraz korzystną ceną. Wykorzystują one częstotliwość fal radiowych – innych niż radio, mimo że pracują na podobnej zasadzie. Świetnie sprawdzą się podczas spaceru oraz do auta.

Bluetooth

słuchanie muzyki w wolnym czasieNajczęściej w modelach słuchawek bezprzewodowych spotkać można rozwiązanie Bluetooth. Słuchawki bezprzewodowe, działające za pomocą Bluetootha, należy najpierw sparować z źródłowym urządzeniem. Słuchawki mają ograniczony zasięg, jednak jest on większy niż w przypadku łączenia się urządzeń za pomocą wiązki podczerwieni.

Zalety i wady

Każde urządzenie elektroniczne posiada swoje wady i zalety. Poniżej niektóre z nich, dotyczące słuchawek bezprzewodowych.

Zalety

 • nieograniczone kablem,
 • dobre brzmienie muzyki,
 • łatwe przechowywanie,
 • duży zasięg.

Wady

 • możliwe problemy z połączeniem,
 • gorsza jakość dźwięku niż w słuchawkach z kablem,
 • łatwo je zgubić,
 • koszt zakupu.
Słuchawki bezprzewodowe są coraz częściej wybierane przez użytkowników.

Kryteria zakupu słuchawek bezprzewodowych

praca biurowa w słuchawkach bezprzewodowychObecna dziś na rynku wielka gama różnych modeli słuchawek bezprzewodowych często powoduje, że wybór urządzenia, który w pełni spełnia nasze oczekiwania, staje się trudny. Dlatego przed przystąpieniem do zakupu warto jest spojrzeć na główne parametry słuchawek. Umożliwiają nam to tabele porównawcze.

Przetworniki

To jeden z najbardziej istotnych elementów słuchawek. Wyróżnia się przetworniki dynamiczne, elektrostatyczne oraz planarne.

Dynamiczne

Działają one przy wykorzystaniu membrany, cewki z magnesem i zawieszenia. Jakość dźwięku jest w dużej mierze uzależniona od materiałów wykorzystanych do ich wyprodukowania oraz ich konstrukcji. Znajdziemy je w większości słuchawek bezprzewodowych, zarówno tych tańszych jak i droższych modelach.

Elektrostatyczne

Przetworniki elektrostatyczne zbudowane są z cienkiej membrany, pokrytej folią. Dźwięk jest czysty i bez zakłóceń, a powstaje on w wyniku oddziaływania pola magnetycznego na membranę. Przetworniki elektrostatyczne wykorzystuje się w droższych modelach słuchawek. Mimo, że przetworniki elektrostatyczne należą do jednych z lepszych, charakteryzują się dość słabym brzmieniem basu.

Planarne

rozmowy w słuchawkach bezprzewodowychZnane też jako przetworniki ortodynamiczne, były wykorzystywane i bardziej popularne w latach 70-tych. Te przetworniki można było znaleźć w zaawansowanych urządzeniach. Posiadają one ruchomą membranę z cewką umiejscowioną na jej powierzchni. Membrana zamocowana jest za pomocą magnesów. Podczas oddziaływania sił elektromagnetycznych wprawiają ją w ruch, dzięki czemu wydobywa się dźwięk. Jest on czysty, realistyczny i głęboki oraz nie występują żadne zniekształcenia lub zakłócenia.

Impedancja

Jest to parametr wyrażany w Omach (Ohm). Wpływa on na poziom głośności dźwięku. Słuchawki przeznaczone do słuchania muzyki z telefonu posiadają najczęściej około 30 Ohm, natomiast profesjonalne urządzenie audio będzie posiadać około 300 Ohm lub więcej. Używając słuchawek z wyższą impedancją należy wzmocnić ich moc, aby uzyskać rewelacyjną głośność oraz brak zniekształceń i zakłóceń. W tym celu używa się wzmacniacza słuchawkowego.

Dynamika

To inaczej czułość naszych słuchawek i przedstawiana jest w jednostce decybel (dB), która wyraża różnicę pomiędzy głośnością dźwięków cichych i głośnych. Im większa ilość decybeli, tym głośniejsze będą wydobywane ze słuchawek dźwięki, bez konieczności zwiększania poziomu głośności urządzenia. Zostanie zachowana rewelacyjna jakość muzyki. Najlepiej sprawdza się z muzyką, która posiada szeroki zakres dynamiki dźwięku, na przykład w muzyce klasycznej, gdzie obok wiodących i głośnych dźwięków instrumentów występują również dźwięki ustępujące i ciche.

Częstotliwość

Inaczej mówiąc – pasmo przenoszenia, to zakres częstotliwości, jaki jest przenoszony przez słuchawki. Zazwyczaj jest on granicach 20Hz – 20 000Hz, ponieważ jest to pełny zakres częstotliwości, słyszalny dla ludzkiego ucha. Jeśli jednak chcemy, aby muzykę również “poczuć”, a nie tylko usłyszeć, na rynku obecne są również profesjonalne słuchawki bezprzewodowe, które posiadają częstotliwości jeszcze niższe niż 20Hz i wyższe niż 20 000Hz.

Dodatkowe funkcje

Wiele dostępnych modeli słuchawek bezprzewodowych posiada funkcje, które poprawiają jakość muzyki lub mają za zadanie ją podrasować.

Aktywna redukcja szumów

uprawianie sportu w słuchawkach bezprzewodowychTa funkcja ANC (z języka angielskiego: Active Noise Cancellation) odpowiada za izolowanie dźwięków dochodzących z zewnątrz. Jest szczególnie przydatna w słuchawkach bezprzewodowych, których używamy przebywając w głośnych i zatłoczonych miejscach. Najczęściej ta funkcja wbudowana jest w modele słuchawek bezprzewodowych dokanałowych oraz dousznych. Zazwyczaj posiada ona dodatkową baterię, którą należy regularnie ładować dla lepszego efektu i prawidłowego działania tej funkcji.

Kodek apxt

Poprawia on standard przesyłanego za pomocą Bluetootha dźwięku do naszych słuchawek bezprzewodowych. Jednak, aby ta funkcja działa poprawnie, oba urządzenia – słuchawki, jak i odtwarzacz muzyki, musi posiadać tą opcję.

Rodzaj uszczelki

W modelach słuchawek dokanałowych warto zwrócić uwagę na rodzaj uszczelki. Często słuchawki tego typu posiadają komplet różnych rozmiarów uszczelki, które swobodnie możemy dopasować do rozmiaru naszych uszu. Szczelna uszczelka słuchawki pozwala na właściwe jej umiejscowienie, a także zapobiega częstemu wypadaniu słuchawek. Odpowiadają one również za jakość brzmienia dźwięku oraz izoluje szumy i zakłócenia dochodzące z naszego otoczenia.

Wodoodporność

Jeśli szukamy słuchawek, które wykorzystamy podczas treningu na siłowni, warto jest rozważyć modele, które są wodoodporne. Najnowsze modele słuchawek można nawet wykorzystać podczas pływania lub sportów wodnych. Są jednak one znacznie bardziej kosztowne.

Informacje na temat wiodących marek

 • Apple
 • JBL
 • Sony
 • Bose
 • Philips
Amerykańska firma urządzeń elektronicznych, która wyposaża swoje sprzęty w najnowocześniejsze technologie. Ich popularne AirPods cieszą się wielkim uznaniem i charakteryzują się dobrym brzmieniem. Są wykonane z solidnych materiałów, dzięki czemu są wysoko w rankingach najlepszych słuchawek bezprzewodowych. Należą jednak do kosztownych.
Jest to kolejna wiodąca firma amerykańska branży audio. Ich słuchawki wyróżniają się ponadprzeciętnymi parametrami oraz miłym dla oka designem. Słuchawki dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.
Japońska firma, która zasłynęła na rynku konsumenckim rewelacyjnymi urządzeniami elektronicznymi. Bezprzewodowe słuchawki tej marki znajdują się wysoko w rankingach najlepszych sprzętów audio dzięki świetnym danym technicznym, czystemu i głębokiemu brzmieniu muzyki oraz wysokiej jakości materiałów, użytych do produkcji.
Marka została założona na terenie Stanów Zjednoczonych i zyskała popularność na rynku sprzętu nagłaśniającego. Słuchawki bezprzewodowe, proponowane przez tę markę, są wykonane z najlepszych materiałów i odznaczają się czystymi i niezakłóconymi dźwiękami.
Holenderska marka urządzeń elektrycznych oferuje słuchawki bezprzewodowe, które cieszą się uznaniem dzięki dobrej jakości dźwiękowi. Oferuje brzmienie wysokich i niskich tonów bez zakłóceń, szumu i zniekształceń.

Linki

https://pl.jbl.com/over-ear-headphones

https://www.apple.com/pl/airpods-pro/

https://www.bose.pl/pl_pl/products/headphones.html

https://www.philips.pl/c-m-so/sluchawki

https://www.sony.pl/electronics/sluchawki/t/sluchawki-opaska

FAQ

Czym jest funkcja E.A.R.?

W funkcji E.A.R. (z języka angielskiego Ergonomic Acoustic Refinement), dzięki wysoko wyselekcjonowanym materiałom i odpowiednio ukształtowanej komorze dźwiękowej, dźwięk jest kierowany prosto do ucha. Tą funkcję posiadają słuchawki Sennheiser.

Co oznacza skrót TWS?

TWS to skrót od True Wireless, czyli prawdziwie bezprzewodowe, które podłączają się do urządzenia źródłowego oraz pomiędzy prawą i lewą słuchawką za pomocą Bluetooth 4.1, 5.0 lub 5.1.

Czy słuchawki bezprzewodowe z przewodzeniem kostnym są bezpieczne?

Od lat ta metoda wykorzystywana jest w aparatach słuchowych, dlatego to bezpieczne rozwiązanie dla naszego ucha oraz kości głowy.

Ile decybeli mają słuchawki bezprzewodowe?

Słuchawki bezprzewodowe, w zależności od modelu słuchawek, mieszczą się w granicach od 80-120 dB.

Ile decybeli uszkadza słuch?

Podczas słuchania hałasów przez dłuższy czas już 60 dB może powodować uszkodzenia słuchu. Jednak dość poważne problemy rozpoczynają się od słuchania muzyki lub hałasu przez dłuższy czas o wartości powyżej 80-85 decybeli.

Jak ładować słuchawki bezprzewodowe?

Większość modeli słuchawek bezprzewodowych ładuje się za pomocą kabla microUSB, który jest dołączony do zestawu. Niektóre modele słuchawek bezprzewodowych ładuje się za pomocą etui: słuchawki marki Apple lub JBL.

Co jeśli zgubię jedną słuchawkę?

Szukanie jednej słuchawki umożliwiają dodatkowe aplikacje w telefonie, które wykorzystują Bluetooth. Jednak ta metoda nie będzie działać, jeśli słuchawka była rozładowana, znajduje się w etui lub nie jest sparowana z urządzeniem, przez które jej szukamy. Słuchawki oferowane przez markę Apple umożliwiają zakup jednej słuchawki w przypadku jej zgubienia.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora?

Należy przełączyć nasze słuchawki w tryb wyszukiwania. Następnie na telewizorze, w ustawieniach znaleźć “Wyszukiwanie urządzeń Bluetooth”, które umożliwi sparowanie naszych urządzeń.

Dlaczego w moich słuchawkach nie słychać dźwięku?

Powodów może być kilka. Możemy znajdować się w pobliżu urządzeń, które zakłócają fale - lodówka, mikrofala, komputer itd. Odległość słuchawek od urządzenia źródłowego jest zbyt duża. Słuchawki są wyładowane. Niektóre aplikacje na telefon lub komputer automatycznie zatrzymują odtwarzanie muzyki.

Dlaczego nie mogę naładować moich słuchawek bezprzewodowych?

Sprawdź, czy złącze nie jest brudne, bądź czy nie dostały się tam żadne okruszki, które mogłyby powodować brak styczności. Ładując słuchawki poprzez etui - sprawdź poziom naładowania samego etui. Zbyt wysoka temperatura (powyżej 35 stopni) uniemożliwia lub spowalnia proces ładowania urządzeń elektronicznych. Kabel ładowania może być uszkodzony.

1 étoile2 étoiles3 étoiles4 étoiles5 étoiles (Brak ocen)
Loading...